1. 1.
    böyle bir şey genelde olsa da, benim hemcinslerimde düzgün park ettiğini sanıp, cadde mekanında park ettiği için ceza yiyebiliyor. yani sıfır park etmek noktasında, kadınların sorunu olduğu gerçek, sıfır park eden kadın görünce vay maşallah bravo diyorum. ama park etmek, sıfır park etmekle bitmiyor, yanlış yere park etmeyeceksin önemli olan. bu cinsiyetçilik değil kesinlikle, hatta tatlı bile oluyorlar, tatlı olduğunu söylemiş olmam, bundan kadın tavlamak payı çıkarmak değil ancak, bunu eziklik olarak göstermekte saçma. bir erkeğin dip köşe bucak, tek toz bırakmadan ev temizlemeye çalışması gibi diyecek olsam da, şimdi beni cinsiyetçilikle eleştirirler. bunları normal göremiyoruz. belkide sadece cinsiyet sahipliğine göre mekanizmaya alışamamak. yoksa her insan, çabalayınca her iş yapar, hiçbir şeye bakmaksızın.
    5 -2 ... en asaletli duygularin adami
  2. 2.
    evet kadınlar araba kullanmayı erkekler kadar beceremiyorlar. park etmekte ise zorlanıyorlar. bu benim gözlemimden çok zaten istatistik biliminin de kanıtladığı bir gerçek. tabi bu bir genelleme. çok çok az sayıda da olsa, mükemmel derecede araba kullanmayı bilen kadınlar da yok değil. ancak kadınların büyük bir çoğunluğu araba kullanma konusunda beceriksiz.

peki ama...

hiç aklınıza geldi mi bilmiyorum ancak her şeyin olduğu gibi bununda somut bir sebebi var.

erkekler araba kullanmayı kaç yaşında öğrendiniz? ben 12 yaşında öğrenmeye başladım. 14 yaşında tek başıma sürebiliyordum. 15 yaşında lisede gizlice kaçırmaya başladım. dolayısıyla beceri ve yeteneklerin en gelişmeye başladığı yaşta bunu öğrenmemle bu beceriyi kolayca edindim.

şimdi tekrar soruyorum. 12 yaşında türkiyede kaç tane araba kullanma öğretilen kız vardır? bence hiç yoktur. ağaç yaşken eğilir mantığı çok doğru. dolayısıyla kadınların geç yaşlarda araba kullanmayı öğrenmesi onların bu becerileri geliştirebilmelerinin önündeki en büyük engel. ve bu onların suçu değil.

toplumun erkek çocuklara araba kullanmayı, kavga etmeyi, cinselliği öğrettiği zamanlarda kız çocuklara temizlik yapmayı, yemek yapmayı, hizmet etmeyi öğretiyor olmasıdır tüm bu beceriksizliğin sebebi.

bu sebepten ne kadınlar düzgün araba kullanamadıkları için suçlu, ne de erkekler ev işleri yapamadıkları için suçludur...
    25 -2 ... ralphh
  3. 3.
    çoğu kadın park edemese de tüm kadınları bu önermeye dahil etmek ön yargıdır.

ehliyetimi ilk aldığımda vitesi 1 yerine 3'e takarken şimdi fare deliğine bile girebilecek durumdayım. üstelik debriyaj gaz kombinasyonu ile en dik yokuşlarda frensiz bile tutabiliyorum arabayı. gerçi o da balataya zararlıymış ama onu da zengin koca bularak çözmeyi planlıyorum.
    7 -5 ... sneeuwwit
  4. 3.
    Park asistanı ya da park sensörleri ile ortadan kalkan durum.
    ... testester10
  5. 4.
    geçen gün bi kadın yan yola çıkıyordu. trafik de var. önünden geçmem lazım. trafik olmasına rağmen kadın inatla sağa sola bakıyor. kimse çıkaramaz arabayı ordan. bir paniktir kitlendi kaldı sol tarafa, arabayı da sürüyor, herhalde bakar dedim, yürümeye devam ettim çarptı aq bana. bildiğin başardı bunu. anaaaa sen orda mıydın yaa diye de baktı bana. bence o kadının o arabayı park etmesi imkansız. yapamaz, ben inanmıyorum buna.
    5 ... t i b b
  6. 5.
    cunku bosluklari doldurmak bizim isimiz degil.dogamiz geregi
    5 -2 ... yedirenklidivit
  7. 6.
    Park edebilirler. Ama nasıl?

Arkadaki arabaya öpücük kondurarak.
    Kaldırıma çıkarak.
    Arabanın götünü dışarıda bırakarak.
    1 -1 ... bak geldi geciyor
  8. 7.
    Kadınların park edememesinin nedenini panik, soğuk kanlı davranamama, kendine güvensizlik ve korku gibi nedenlerden olduğunu düşünüyorum ki; bahsettiğim park çeşidi paralel park yani iki araç arasına park etmek. Bunu pek çok erkek de başaramaz ama nedense kadınlara yükleniliyor. Bunun haricinde yakınında araç olmayan bir park yerine dahi park etme becerisine sahip olmayan kadın erkek fark etmeksizin bir bireyin ehliyeti varsa kusura bakmayınız o ehliyet şaibelidir, kasaptan almıştır.
    1 ... giriftsel
  9. 8.
    Radarın önüne park edip memur bey ben gelene kadar göz kulak olur musunuz diyen kadın gördü bu gözler. Allah belamı versin ki. Nere parkedemiyor amk. 20 yıllık şoförüm o göt bende yok.
    3 ... centurion
  10. 9.
    halbuki kadınların zekasına hep hayran olmuşumdur .

iş araba kullanmaya geldi mi o kıvrak zeka yok oluyor yerine çarpışan arabaya binen çocuğun zekası geliyor .

anlamıyorum anlayamıyorum .
    1 ... tiamat