1. 1.
  yeryüzünün en acı gerçeklerinden biridir. kadınlar... onların aşkları...
  yaşadığımız yüzyılda kadınların aşık olamadığı, sadece göz boyadığını bilmemize rağmen, yine de onlar olmadan yapamıyoruz.
  aşkım demekle veya sonsuza kadar seni seveceğim demekle hem karşısındakini, hem de kendini kandırdığını bilir kadın.
  çirkin kadın yoktur fasafisolarına da hiç gerek yoktur aslında. o kadar çok çirkin kadın var ki çok bakımlı olsa bile fayda etmez.
  gözümüzde bu kadar büyüttüğümüz, aşkımızdan öldüğümüz kadınlar, yeri gelir sırf egolarını tatmin etmek için sizi bırakır. çoğu kadın da bunu yapar.
  yaşadığım hayat boyunca, emin olduğum tek gerçek budur. hiçbir kadın aşık olmaz. sadece göz boyar. biz de inanırız. olay bundan ibaret ve hep böyle olacak. önüne geçmek anlamsızdır. çünkü dünyanın kuralıdır bu.
  10 -8 ... tegocalderon
 2. 2.
  aşık olsalar da bir süre sonra sizleri siklemeyip göt gibi ortada bırakacakları gerçeğini değiştirmeyen, yine de gerçeklik olarak kabul edilebilecek bir "doğru"dur.

  "kadınlar hep böyle, siz de siklemeyin, gidin istediğinizle yiyişin" gibi iğrenç bir şey söylememi beklemesin kimse. ama ben bu hususta çıldırmış bir erkek olarak aseksüel olmayı, ne bileyim içki içip maça gitmeyi, kitap okumayı, yazıp çizmeyi, akşam sokaklarda salak salak gezmeyi daha uygun buluyorum.

  çok zor değil. osbir çekiyon geçiyo. vallahi bak. kadının sana vereceği manevi desteğe ihtiyacın yok. bunu kız arkadaşların, erkek arkadaşların, akrabaların ya da ailen de yapabilir.
  5 ... der meister
 3. 3.
  aşık olamayacakları değil, her seferinde aşık oldum sanmaları ve dolayısıyla aşık olmayı bilmedikleri gerçeğidir ki işbu gerçek "aşk" diye bir şeyin varlığı durumunda geçerlidir.
  ... other
 4. 4.
  buna karar vermek için kadın olmak gerekir. kadın cinsine bu kadar yüklenmek niye.
  2 -2 ... melekgirmezli
 5. 5.
  hatalı genelleme.
  5 -1 ... profzirva
 6. 6.
  sanirim kendilerine henuz gercekten asik olan bir kadinla iliski yasamayan erkegin dusuncesidir. yoksa kadin oyle bir asik olur ki, erkek afallar, ne yapacagini bilemez, inandigi dogrulari yikilir, genel olarak terk etmeyi tercih eder ve rahatlar. *
  1 ... timothy leary
 7. 7.
  ıssız adamın da kadınında ben ta (buraya küfür gelecek). aşkı filmde gördüğünüz saçma salak repliklerden ve içi boş laflardan öğrenecek değilsiniz.
  kadınlar işine geleni yapmaktadırlar.
  kadın dünyasını çözmek imkansız bir şey.
  onların mantalitesini anlamaya çalışmak olayı batırmaktan başka bir işe yaramaz.
  diyeceğim o ki kadınlar aşık filan olmaz sadece bir erkek için sapıtır.
  2 ... kskyankee1912
 8. 8.
  Bunun mantıklı bir nedeni vardır efendim: dünya'da aşık olunacak bir erkeğin dahi olmaması...
  1 -1 ... jajhayan
 9. 9.
  (bkz: kim çıkarıyo bunları kim kim kim)
  4 ... eerroristt
 10. 10.
  aşık olmaktan kortukları için geçerlidir. çoğu zaman sevdikleri ama ulaşamadıkları bir eleman vardır. bu yüzden sizin aşkınızı ciddiye bile almazlar.
  1 ... serdarortacbestesi