bugün

Yüzde doksanı doktora gidince erkekse eşinin ya da kadında kendisinin kadın doktora muayene olmasını isteyen tiplerdir. Ee o da kadın değil mi?
Tezatlıklar silsilesi.
Bu tiplere sövmekle beraber yukarıda ayarsiz arkadaşın verdiği örneğin çok klişe olduğunu düşünüyorum. Yani kadınların çalışması gerektiğini kadın olan kadın doğum doktoruna sıkıştırıp kalıyoruz yıllardır. Başka bir şey yok mu?

Ya da böyle bir şeye ihtiyacımız var mı ki? Kime neyi kabul ettirmeye çalışıyoruz?
Tıpta utanmaz olmaz.*
Doktor, hemşire, öğretmen, savcı, polis, memur olduysa pek tabii çalışabilir çünkü oralara girmek gerçekten ecel terleri döktürür. Ama kasiyer, fabrikada işçi falansa gene kendi bilir ama çok eziyorlar orada insanları yani.
Hem kadınlar yüzünden memlekette işsizlik var der, hem erkekse karısının para harcamamasını ve kendi istediği gibi yaşamasını ister, hem de her türlü muayenede kadına kadın doktor ister..
Kadınların evde kalmasını isteyen tiplerdir.
Gerizekalıdırlar. Göt korkusu yüzünden iradesiz, çaresiz ve kendine mahkum bir kadın yaratmak isterler. Sonra disardaki guclu gorunen kadınlara asik olurlar. is gelir bosanma mevzusuna, kadinin geliri yok nasil yasayacak der bosanamazlar. Koskaca bir mutsuzluk yaratirlar.
Yani kadınların çalışması üretmesi elbette güzeldir.

Ammmaaaa senin eşin, trafikte, otobüste, iş yerinde tacize uğruyor. Hiç birşey olmasa gözleriyle rahatsız ediyorlar. Bu kadın bunu emekli olana kadar her gün yaşıyor. Çocukları başkası büyütüyor, evle başkası ilgileniyor. Kapitalist sistemin baskısı yüzünden, kozmetik sektörü, moda sektörü sömürüyor birde.

Yani bu kadar kötülüğe elinde kalacak üç kuruş için değer mi? Gerçekten düşünmek lazım.

Hee bu arada en gelişmiş ülkelerde bile taciz oranları korkunç boyutlara varmış. Araştırın derim. Kaldı ki ahlaki yozlaşmanın tavan olduğu ülkemizde kadınlar sessiz bir çığlık içinde. Ama mağara adamları maalesef bunu görmez duymaz. Ayaklarının üstünde duracak mış pehh
Bir de iki yüzlüler.

Klişeden devam edeyim; eşi için kadın doktor tercih ederken kendisi de kadın doktora gözükmek isterler. Ulan senin eşine erkek doktor namahrem de kadın doktor sana namahrem değil mi?
Geneli bilemem ama aşağılık kompleksine yakalanan erkek bunu sevgilisinden istiyor.
Çalışma diyor, çalışırsan belanı skerim diyor boşarım diyor. Deli herhalde.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.