1. 1.
    yavaşça kafasını kırın. gözünü morartın ama bir tanesini. ehe sevimli oldu bak böyle hafif sevimli ama.
    10 -7 ... besmele besmerello
  2. 2.
    aldatınca, namus cinayetini normal gören bünyelere tokat gibi cevap niteliğinde ayet.

bir erkeğin başına gelebilecek, en acı durumda dahi, en fazla hafifçe dövmeye müsade etmiş bir din var ortada.

düşünün bakayım, karınız sizi aldatsa ne yaparsınız?
    8 -5 ... ramazan bulug 2
  3. 3.
    konuşmanın tamamını değil de az bi kısmını götüyle almış yazar söylemi.

lafın önüne ardına bakmadan laf atma kardeşim ortaya.
    2 ... kendisi bilir
  4. 4.
    kulağa bir rus atasözü gibi gelen, hafiften kast edilen ne olduğunu anlamadığım söz *.
    1 -1 ... siyahvebeyaz
  5. 5.
    şakacıktan.
    3 -1 ... iremga
  6. 6.
    --spoiler--
    başka erkekleri sizden habersiz eve almaya devam ederlerse hanımlarınızı hafifçe dövünüz.
    --spoiler--

hafifçe dövme sebebi bu mudur? hafifçe öldürsem?
    2 -1 ... opus magnum
  7. 7.
    yalan ayettir. kafirlik yapmayın, o ayette hafifçe gibi bir tabir yok. iffetinden şüphe ettiğiniz kadını dövün diyor. artık hafifçe mi barbarca mı erkeğin takdirine kalmış durumda. yersen...
    -4 ... creepy doll
  8. 8.
    ayette geçer; ancak son aşamadır ve 'kim aşırıya giderse' cehennemle tehdit edilir.

haddim olmayarak şöyle de yorumlarım bunu; kadınlar erkeklerini, ailesini dışarıya karşı korumak zorundadır. bazen kadınlar 'aile namusu' hakkında erkeğin göremediğini görmezler, erkek ise kadına karşı büyük sorumluluk sahibidir. aile reisi olmanın 'avantajını' kadının ve ailenin yararına kullanmak zorundadır.
    4 ... abdurrahman boztas
  9. 9.
    Burnunu falan kesmeyiniz.
    -2 ... spaghetti monster
  10. 10.
    ayet özetle karılarınızı uyarın, sonra yatağınızı ayırın yine dinlemezlerse dövün şeklinde.
    tamam kuran kadınlara değer vermiyor bilmem ne olabilir, benim de dini inancım kuvvetli değil, ben de kuranda mantık hatası buluyorum falan ama ya bu ayet bir sınavsa? yani okuduğunu işine geldiği gibi anlayan ve karısını dövüp aha bak işte kuranda döv yazıyor diyen insanlara yarın bir gün bunun hesabı sorulacaksa?
    sonuçta bana toplum içerisinde ( kuranın dediği gibi rencide edecek kadar ) hafifçe dokunsan bile ben alınırım.
    belki bu ayette bunu demek istiyordur.
    tam arapçasını okuyup olurunu olmazını düşünüp iyice yorumlamadan hemen kuran kadınlara hakaret ediyor, döv diyor, vahşet demek olmaz.
    ben sıktım götümü oturdum okudum, uygun ve uygun olmayan şeyleri de düşündüm.
    direk okuduğunu olduğu gibi algılayınca olmuyor maalesef.
    1 -1 ... kirazcicekleri