1. 1.
    Maalesefki günümüz dünyasında kabul gören siktiriboktan sistemdir. Şöyle ki kadınlar toplum tarafından şımartılan övülen ve sanki her erkek onlar için yaşıyormuş algısıyla eğitilen varlıklardır bu yüzden narsist egoist ilgi manyağı olarak yaşarlar. Ayrıca erkeklerin yaptıkları başarımlar sanki onları etkilemek için yapılıyormuş gibi bir algı var spor yapabilir, bir sanatla uğraşabilir, ve yahut kendini geliştirmek adına kitaplar okuyabilir. Genel algı bunların kadınları etkilemek için yapıldığı üzerinedir. Son olarak sistemde kadın o kadar ilgi alıyor ki en çirkini bile kendini prenses sanıp egosu altında eziliyor.

edit:istediğiniz kadar eksileyin elbet bir gün mgtow anlaşılacak.
    28 -19 ... fyodor paskevich
  2. 2.
    kadınları yücelten sistem

Beni, sizi anlamak zorunda bırakmayın. Daha önemli işlerim var.

C. Bukowski
    33 -3 ... fikrimin ince gulu
  3. 3.
    olmayan sistemdir. hangi sistem yüceltmiş kadını? kadını yüceltselerdi kadının toplumlarda bir değeri olurdu, bir yeri olurdu, kadının haklarını elinden almaya çalışan eril sistem kadını tümüyle kullanarak yayılmaya çalışılıyor. kadınlara daha çocuk yaşta erkeklerin onlar için yaşadıkları değil erkeklere köle olmaları gerektiği öğretiliyor, hayallerine dahi müdahale edilip ilk olarak evlilik ve gelinlik hayali konduruluyor, erkeğe kendini pazarlama yöntemleri öğretiliyor. kadının yüceltildiği sistemde bunların tam tersi yer alır.

kadını güzel/çirkin ayrımı yaparak, ''en çirkini bile'' deyip de ötekileştirerek aşağılayan ama güzel kadın görünce ''yüreği de güzel mi?'' demeden ''ruhlar aleminde yaşamıyoruz'' diyerek yanında gezdirdiği kadının alımlı olmasını isteyip de atlayan erkekler de, iş hayatında ''güzel'' kadına öncelik tanıyan erkek patronlar da kadını yüceltmiyor ayrımcılık yaparak sadece ve sadece ''güzel'' kadının poposunu kaldırmaya yarıyor. ben daha hiç görmedim ''çirkin'' diye nitelendirilerek ayrımcılığa maruz bırakılan bir kadının bedavadan hayat sürdüğünü ya da pohpohlandığını. ''çirkin'' dediğiniz kadınları yatağa atmak için sıraya giren pezevenklerin yaptığı istediklerini alana kadar kadını kullanmaktır.

bütün bunların adı kadını yüceltmek değil, ''güzel'' kadının zaaflarını bilip de bunları kullanmaktır, ona ayrıcalık tanımaktır. bunun sonucunda da kültürsüz, bilgisiz ama önemli olduğunu sanan bir esere sahip olmaktır. bu toplumda öyle bir algı yaratılmış ki sadece güzel olan kadınlara prenses gibi davranılır, ''çirkin'' denilen kadınlar beğenilmemiştir, onların egosu olamaz, beğenenlerin de muhtemelen gözleri bozuktur, bilgi birikiminin olması da kendini geliştirmesi de hiç önemli değildir çünkü ''güzel'' dedikleri kadınların dışarıya yansıttıkları arasında beğenilmek için çabalamaları, sadece erkek tarafından tatmin edilebilen bir egoları, zekası ile değil fiziksel görüntüsü ile ön plana çıkmaya çalışmaları ve kolayca şişirilmeleri de var. övgüyü hak eden de birtek dış görünüştür çünkü zekaya ve yüreğe sarılıp yatamazsın. ''güzel'' diyerek ayrıştırılan kadınların erkeğin gücüne duyduğu ihtiyaçtır onları erkeğin gözünde yücelten, ''çirkin'' diyerek ötelenen kadınların ise erkeğe itici görünmesi erkeğin gücüne ve ilgisine muhtaç olmamalarından kaynaklanıyor. şımartılan kadın yüceltilmiş kadın değildir, iki güzel söze av olan kadındır, erkek tarafından kolaylıkla parmakta oynatılabilir. oysa ki yüceltilen kadın böyle midir?

en basitinden; radyoloji raportörlüğünde yaptığım iki hatada fiziksel görüntümden okuduğum okullara kadar aşağılamaya kalkan sabunluk, önce kendisinin yaptığı onca hatayı üstüme yıkıp kendisi ile ters düşmemden dolayı boyun eğmeyince de istifa etmeme sebep olduğu işimden ayrılmamdan 4 gün sonra yerime günde 5 hata yapan, sütyenleri dışarıda gezen boya küpüne düşmüş, lise mezunu bir kızı aldırdı. velhâsıl-ı kelâm kadın değil yüceltilen cinsiyetçiliktir. bu durumda da bahsedilen sistem erkekler oldu burada.
    84 -11 ... arabeskkadin
  4. 4.
    Kadınları yücelten değil de hormonları ön planda olduğu bir sistem var arabeskkadın da dediği gibi çalıştığım şirkette benzer durumlar yaşadı birkaç arkadaşım. Yapılan veya yapılamayan işler değil vücut hatları tahrik gücü iyi olan yani aklını değil de vücudunu ön plana koyan kadınlar; akla değil de göz zevkine göre yaşayan insancıklar tarafından önemseniyor. Kısacası biz buna cahiliyet diyoruz.
    3 -2 ... cilginhobbit
  5. 5.
    erkekler kadını yücelten sistemden yakınırken, kadınlar o sistemin kadını aşağıladığını iddia ediyor. ikiside doğru ikiside yanlış, şöyleki iki cinsiyetin mensuplarıda cinsel arzuları üzerinden istismar ediliyor. erkeğe, "kadını kalbinden mi vurmak istiyorsun ona tek taş al kadın senin olsun" derken, kadınada sana tek taş alabilecek kadar romantik birini çok sev diyen bir ekonomik sistem var ne yazıkki. her şeyi kadın erkek ilişkileri üzerinden kolayca satmak varken neden bunu yapmasınlar ki. toplumu var eden şey kadın ve erkeğin sex yapmak için birleşmesi değil mi? sex yapıldığı için toplum oluştu ve var varlığını sürdürmesi için de üretip satması gerek sex olmadan hiç bir şey satamazsınız insanların ihtiyacı yok çünkü bir çok şeye ama herhangi bir şeye sex imgesini yapıştırırsanız onu kolayca satabilirsiniz. bu sistemde kadınlar kadar erkeklerde aşağılanıyor ve bunu bize yapanlar uzayılar değil bu işlerin arkasında hem kadınlar hem erkekler var.
    3 -3 ... the fool
  6. 6.
    doğadaki milyonlarca türün erkekleri dişilerine kur yapar. bu dünyanın en doğal olaylarından biri bence. hatta bazı türlerin erkekleri dişilere göre kat kat güzeldir, güzeldir ki dişiler en güzel olanı seçip çifleşsinler. erkek güvercinlerin dişilerine nasıl kur yaptıklarını bilirsiniz zaten. keşke kadınların yüceltildiği bir zamanda yaşasaydık lakin ne yazık ki öyle değil. tabi ki kadın güçlüdür, devlet bile kurdurur, yıkar... ama cahil cühela erkekler kadınlara tecavüz ediyor, şiddet uyguluyor, insan yerine koymuyor. misal dünyada 70 80 milyon civarı sünnetli kadın var. dünyaya nasıl bakıyorsun bilmiyorum ama hayal ettiğin gibi, dizilerde izlediğin gibi değil hayat. adil ve merhametli değil bir kere. insanlar kötü. hak ve hürriyetler konusunda kadın erkek eşitliğinin sağlanabilmesi için yüz küsür yılın geçmesi gerekiyor hesaplamalara göre, ne yüceltmesi?
    8 -5 ... t i b b
  7. 7.
    Bir kadını yüceltecek şey varsa bilgeliği, zekası ve adabı olmalıdır, bu durum erkekler için de geçerlidir.

Anne buna en güzel örneklerden biridir,
    annenin şefkatini, bilgeliğini, yol göstericiliği bir çocuk için en önemli şeylerden biridir ki sırf bu yüzden "Cennet annelerin ayakları altındadır". Annesini tanımadan büyüyen kişiler için aynı şeyleri ifade etmez belki.

Günümüz sisteminde cinsel güdü ile popülarite kazanmış kadınları popüler eden tek şey bence erkeklerin zafiyetidir, algı operasyonudur.
    Memesinin kadraja girmediği videoların diğer videolara göre izlenme sayısının düşük olmasının sebebi de budur.
    1 ... baykoala
  8. 8.
    kadınların bile kendi hemcinslerinin makyajlı işe gitmesini savunan sistemde kadınları kadınlar bile yüceltmiyor. en genç hallerimden iş hayatımın son günlerine kadar bunun kavgasını yaptım. rujun yok mu senin, neden oje sürmedin, saçlarını açsana, makyaj yapınca çok hoş oluyorsun, sen neden pantalon giyiyorsun, vs. soruları arasında geçti iş hayatım. kırıtan, popo sallayan, daracık giyinen, velhasıl elindeki malı vitrine koyanlar özel hayatta da, iş hayatında da yüceltiliyor, doğrudur. kendimi sergilemek ve pazarlamak konusunda isteksiz olduğumda duyduğum cümle hep aynı oldu; sen bir anarşistsin. işte bu bir yüceltme benim için.
    7 -2 ... deepsees
  9. 9.
    Kadın dayak yiyorsa şükretsin mantığını şiar edinmiş kişilerce eleştirilen sistem.
    Lakin kadınlar niye böyleler? Bunun altında yatan sebepler neler? Diye sormak lazım.

Biliyorsunuz ki namus denen şey amın eş anlamlısı,
    Bir bebek baba dediği andan itibaren bekaretin önemini de öğrenmeye başlıyor, evlenene kadar vermek yok, evlenmeden önce vermişle evlenilmez vs.
    Ama ve zara o kadar önem ve değer biçiliyor ki ve bu arada haliyle tüfek omuzda gezen o kadar çok abaza da yetişiyor ki, kadınlar da haliyle amı, pardon götü kalkmış oluyorlar.
    Erkekler abazalıktan kurtulunca her önüne gelene kaldırmamaya başlıyorlar, o zamana kadar nefes alsın yeter.
    Aman siz cennet babaların, kocaların dayağının altında diyen peygambere inananlardan olmayın.
    Ben cennet annelerin ayağı altındadır diyen peygamberin ümmetindenim mesela.
    ... dalya rock yazar
  10. 10.
    kadını en aşağılayan kelimelerden biri kadın-kız ayrımı.. bunu çok güzel dile getiren bir kısa filmi şuraya bırakayım önce..https://www.youtube.com/watch?v=iSNwfiZnlfQ+

"kadınları yücelten sistem" derken bile aslında cins ayrımları ile ortalığı bulandırıp yine her şeyin sorumlusu kadındır'ın altı çizilmek isteniyor. bizim burada veya diğer sosyal mecralarda gördüğümüz yoğun saldırı, usluplardaki kayıklık, taciz, aşağılama...bunun en güzel kanıtı... gidin ve kadın yazarların nick altına bakın bakalım nasıl yazılar göreceksiniz??

henüz 5 yaşındaki kızına oral seks yapan ve üzerine boşalan bir adam düşünün.. bir de o çocuğun ergenlik dönemi ve görebilirse sonraki yaşamını? mevcut sistemde ortaya çıkan bu ve benzeri taciz-tecavüz olaylarını şimdi varmış gibi algılıyoruz ama yıllar yılı var olan bir durumda.. daha geçenlerde ercan kesal'ın doktorluk günlerine dair anılarından bir kesit okudum da.. yine aynı mağduriyet, aynı olaylar..

ilişkiler ve evliliklerde yaşadıklarımızı anlatmıyorum bile.. zaman zaman aklıma geliyor, nasıl olur da psikolojik şiddete maruz kaldım ben diye, nasıl izin verdim buna? fakat toplumun belirleyicisi olanlar tarafından öyle bir sindiriliyoruz ki; bu geçenlerde izlediğim yabancı bir dizi de bile gördüm.. şu erkeklerin sikinden aldığı gücü başka hiç bir yerde göremeyiz sanırım..

o yüzden farkında değiliz sanmayın.. her şeyin farkındayız..
    9 -1 ... sabahuykusu