1. 0.
  kadınları yücelten sistem

  Beni, sizi anlamak zorunda bırakmayın. Daha önemli işlerim var.

  C. Bukowski
  33 -3 ... fikrimin ince gulu
 2. 1.
  Kadınları yücelten değil de hormonları ön planda olduğu bir sistem var arabeskkadın da dediği gibi çalıştığım şirkette benzer durumlar yaşadı birkaç arkadaşım. Yapılan veya yapılamayan işler değil vücut hatları tahrik gücü iyi olan yani aklını değil de vücudunu ön plana koyan kadınlar; akla değil de göz zevkine göre yaşayan insancıklar tarafından önemseniyor. Kısacası biz buna cahiliyet diyoruz.
  3 -2 ... cilginhobbit
 3. 2.
  doğadaki milyonlarca türün erkekleri dişilerine kur yapar. bu dünyanın en doğal olaylarından biri bence. hatta bazı türlerin erkekleri dişilere göre kat kat güzeldir, güzeldir ki dişiler en güzel olanı seçip çifleşsinler. erkek güvercinlerin dişilerine nasıl kur yaptıklarını bilirsiniz zaten. keşke kadınların yüceltildiği bir zamanda yaşasaydık lakin ne yazık ki öyle değil. tabi ki kadın güçlüdür, devlet bile kurdurur, yıkar... ama cahil cühela erkekler kadınlara tecavüz ediyor, şiddet uyguluyor, insan yerine koymuyor. misal dünyada 70 80 milyon civarı sünnetli kadın var. dünyaya nasıl bakıyorsun bilmiyorum ama hayal ettiğin gibi, dizilerde izlediğin gibi değil hayat. adil ve merhametli değil bir kere. insanlar kötü. hak ve hürriyetler konusunda kadın erkek eşitliğinin sağlanabilmesi için yüz küsür yılın geçmesi gerekiyor hesaplamalara göre, ne yüceltmesi?
  8 -5 ... yikanmak istemeyen cocuk
 4. 3.
  Bir kadını yüceltecek şey varsa bilgeliği, zekası ve adabı olmalıdır, bu durum erkekler için de geçerlidir.

  Anne buna en güzel örneklerden biridir,
  annenin şefkatini, bilgeliğini, yol göstericiliği bir çocuk için en önemli şeylerden biridir ki sırf bu yüzden "Cennet annelerin ayakları altındadır". Annesini tanımadan büyüyen kişiler için aynı şeyleri ifade etmez belki.

  Günümüz sisteminde cinsel güdü ile popülarite kazanmış kadınları popüler eden tek şey bence erkeklerin zafiyetidir, algı operasyonudur.
  Memesinin kadraja girmediği videoların diğer videolara göre izlenme sayısının düşük olmasının sebebi de budur.
  1 ... baykoala
 5. 4.
  kadınların bile kendi hemcinslerinin makyajlı işe gitmesini savunan sistemde kadınları kadınlar bile yüceltmiyor. en genç hallerimden iş hayatımın son günlerine kadar bunun kavgasını yaptım. rujun yok mu senin, neden oje sürmedin, saçlarını açsana, makyaj yapınca çok hoş oluyorsun, sen neden pantalon giyiyorsun, vs. soruları arasında geçti iş hayatım. kırıtan, popo sallayan, daracık giyinen, velhasıl elindeki malı vitrine koyanlar özel hayatta da, iş hayatında da yüceltiliyor, doğrudur. kendimi sergilemek ve pazarlamak konusunda isteksiz olduğumda duyduğum cümle hep aynı oldu; sen bir anarşistsin. işte bu bir yüceltme benim için.
  7 -2 ... radiolarian
 6. 5.
  Kadın dayak yiyorsa şükretsin mantığını şiar edinmiş kişilerce eleştirilen sistem.
  Lakin kadınlar niye böyleler? Bunun altında yatan sebepler neler? Diye sormak lazım.

  Biliyorsunuz ki namus denen şey amın eş anlamlısı,
  Bir bebek baba dediği andan itibaren bekaretin önemini de öğrenmeye başlıyor, evlenene kadar vermek yok, evlenmeden önce vermişle evlenilmez vs.
  Ama ve zara o kadar önem ve değer biçiliyor ki ve bu arada haliyle tüfek omuzda gezen o kadar çok abaza da yetişiyor ki, kadınlar da haliyle amı, pardon götü kalkmış oluyorlar.
  Erkekler abazalıktan kurtulunca her önüne gelene kaldırmamaya başlıyorlar, o zamana kadar nefes alsın yeter.
  Aman siz cennet babaların, kocaların dayağının altında diyen peygambere inananlardan olmayın.
  Ben cennet annelerin ayağı altındadır diyen peygamberin ümmetindenim mesela.
  ... dalya rock yazar
 7. 6.
  kadını en aşağılayan kelimelerden biri kadın-kız ayrımı.. bunu çok güzel dile getiren bir kısa filmi şuraya bırakayım önce..https://www.youtube.com/watch?v=iSNwfiZnlfQ+

  "kadınları yücelten sistem" derken bile aslında cins ayrımları ile ortalığı bulandırıp yine her şeyin sorumlusu kadındır'ın altı çizilmek isteniyor. bizim burada veya diğer sosyal mecralarda gördüğümüz yoğun saldırı, usluplardaki kayıklık, taciz, aşağılama...bunun en güzel kanıtı... gidin ve kadın yazarların nick altına bakın bakalım nasıl yazılar göreceksiniz??

  henüz 5 yaşındaki kızına oral seks yapan ve üzerine boşalan bir adam düşünün.. bir de o çocuğun ergenlik dönemi ve görebilirse sonraki yaşamını? mevcut sistemde ortaya çıkan bu ve benzeri taciz-tecavüz olaylarını şimdi varmış gibi algılıyoruz ama yıllar yılı var olan bir durumda.. daha geçenlerde ercan kesal'ın doktorluk günlerine dair anılarından bir kesit okudum da.. yine aynı mağduriyet, aynı olaylar..

  ilişkiler ve evliliklerde yaşadıklarımızı anlatmıyorum bile.. zaman zaman aklıma geliyor, nasıl olur da psikolojik şiddete maruz kaldım ben diye, nasıl izin verdim buna? fakat toplumun belirleyicisi olanlar tarafından öyle bir sindiriliyoruz ki; bu geçenlerde izlediğim yabancı bir dizi de bile gördüm.. şu erkeklerin sikinden aldığı gücü başka hiç bir yerde göremeyiz sanırım..

  o yüzden farkında değiliz sanmayın.. her şeyin farkındayız..
  9 -1 ... sabahuykusu
 8. 7.
  Sistemin hanimlari yucelttigi falan yok. Erkeklerler hanimlara muhtac, hanimlar da erkeklere muhtac. Olay bu kadar basit.
  -4 ... para bellumtr
 9. 8.
  Böyle bir sistem var mı ya da kadınları mı yüceltiyor bilmem ama kadın hak ve özgürlüklerinden bahsedilirken bile sosyal medyada ve hatta kadınların bile çoğu kez kendilerini obje olarak göstermeleri de ayrı bir ironidir.
  1 -2 ... komunist musluman
 10. 9.
  hangi sistem bu? hangi ülkenin meclisinde çoğunluk kadın? hangi ülkede sadece erkek olduğu için insanlar öldürülüyor? hangi ülkede rahatça dolaşabiliyoruz? hangi ülkede tecavüz oranı 0? hangi meslekte çoğunluk kadın? hangi sistem kadını eve kapatmıyor? ben böyle sistemin içine sıçıyım. hee biz kadınları cidden çok üstün tutuyor bu sistem haklısın.
  2 -3 ... napakyanii