1. 1.
  dogal farkliliktan oturu firsat esitliligi olmamasi, onun yerine cins'e gore adalet'in olmasi gerekliligi bir yana dursun, komiktir hem de dusundurmez, sadece moronca bir komedi.
  2 ... arxaggelou
 2. 2.
  Ataerkil düzenin son yıllarda sistematik bir şekilde yaptığı algı bu. Amaç, kadınlarda çok şey ya çok şımardılar ya çok erkek düşmanlığı yapıyorlar ya goygoyu yapıp; insanları gerçeklerden uzaklaştırmak. Gerçek ne? Eşitlik istiyorlar. Bu istekleri Hak mı? Hak.
  -1 ... ngark
 3. 3.
  Başlıktan bir bok anlamadım ama üst düzey kariyer pozisyonları için istatistik kullanımı konuyu aşırı saptıran bir şey. Eğitimde Kadına fırsat eşitliği olmak zorunda ancak sonrasını her daim kadına Negatif ayrımla açıklamak akılcı değil. Gerçi türkiye’nin bu konuda hala çok temel hak ihlallerinin yaşandığı bir yer olması itibariyle bu argümanın belli bir tabanı olabilir.

  Ancak özellikle batıda yapılan araştırmalarda şirket ceo’su veya üst düzey pozisyonlarda kadın sayısının azlığı sistemli bir kadın karşıtlığına dayandırılıyor.

  Bir bakıma, milyar dolarlık şirketlerin bünyesindeki kadın karşıtlığının vahşi kapitalist rekabet şartlarından bile şiddetli olduğu varsayımı mevcut ki, hiç de makul bir yaklaşım değil. Google, apple gibi dev şirketlerin böylesi aptalca bir motivasyonla karar aldığına inanmak saçma.

  Bir olgunun birden fazla sebebi olabilir. Argümantasyonda Korelasyon ve nedensellik önemli. Son 50 yılda dünya nüfusunun 2,5 katına çıkmasını ve yaşam süresinin artmasını bebek ölüm oranlarındaki düşüş ve antibiyotik kullanımı ile açıklamak makulken, üreme güdüsünün artışıyla açıklamak saçma olabilir. Kaldı ki, Erkek intihar oranları, dünyadaki en tehlikeli işlerdeki erkek ölüm oranının çok çok daha fazla olması, erkek aleyhine yaş ortalaması düşüklüğü gibi konularsa pek gündem olmuyor.

  Cinsiyetçiliğe karşıt olma, bir diğer tarafın haklarını ve imkanlarını kısıtlayarak icra edildiğinde saçma bir yere vardığı gibi, ciddi hoşnutsuzluk ve rekabet eksikliğine sebebiyet verir.

  ilke, Fırsat eşitliği yahut mümkün olan her konuda cinsiyetten bağımsız imkan sunmak dışına çıktıkça olumlu bir sonuç çıkması zor.
  ... samgold