1. 1.
  ilkel ve yanlıştır.
  ama karısının rehber öğretmenimiz ercan beyi dövmesi de yanlıştır.
  7 ... dervisabdi
 2. 2.
  istisnalar kaideyi bozmaz ama yine de haz edilmeyen durumdur.
  yok illa kavga edeceğim diyorsan çık sokakta erkeklerle kavga et.
  eve daha mutlu gidersin.
  -1 ... emrefc
 3. 3.
  dayakla sınırlı olmayan şiddettir. kadın belki dayaktan daha fazla ekonomik şiddete maruz kalır. Bu da eşinin kadına para vermemesidir. Bu tip şiddet ekonomik özgürlüğünü eline alamamış kadınlar için geçerlidir denmemeli. günümüzde bankamatik kartı eşinde olan ve maaşını göremeyen ya da bir sürü faturayı öderken eşi kendi maaşını tek başına yiyen birçok kadın vardır.
  8 -1 ... minti
 4. 4.
  kadının kendini korumaya üşenip , başkalarından kendisini korumasını beklemesinin bir sonucudur. dayak yiyip aşağılandığı yerde kalacağım diye ayak diremesinin sonucudur. kadının aciziyeti kabullenişinin bir sonucudur.
  ayrıca araştırmalarla kanıtlanmıştırki ; testesteron agresyonu körüklemektedir.
  1 -3 ... ramorin
 5. 5.
  Özellikle pek çok kadın şiddeti bir şekil sevilme yöntemi olarak görür "Beni ne kadar çok seviyor ki dövüyor gibi" ve bu şekide düşünenlerin arasında üniverste mezunlarının sayısı azımsanamayacak kadar çoktur (ne yazık ki)
  1 -1 ... cehalet
 6. 6.
  Acizliktir.

  Ancak bazen hatun kişiler öyle bir kaşınmaktadırlar ki, ense köküne bir tane ekleştirmemek mümkün değildir.

  Ne demiş atalarımız :

  karının karnından sıpayı sırtından sopayı eksik etmeyeceksin !

  Vardır bir bildikleri.

  Eksi oy vermeyin döverim.
  2 -13 ... kizilmaske
 7. 7.
  asalet bakanının bile terör eylemi olarak adlandırdığı mevzu. birşey yapıldımı hukuksal olarak onu hukukçular bilir.
  ne zaman bu toplumdaki önyargılar değişir, kadınlar eşit bireyler olarak algılanır dünya o zaman gelişir. ya insan kedisine bile, en sevdiği kazağına bile ki örnek veriyorum kıymet verirken, bu şiddet olayını bir insan nasıl diye düşünmekten alamıyorum kendimi. hümanizmim burada yara alıyor işte.
  ... novakatinamite
 8. 8.
  erkekler tarafından sıkça uygulanan yapanın erkekliğini insanlığını bir kez daha gözler önüne serebilecek eylemdir. *
  ... chimeneyes
 9. 9.
  insana yönelik şiddet kavramının, şiddeti uygulayanın sadece erkek olması durumunda aldığı yeni addır.
  erkek egemen toplumların kanayan yarasıdır. kültürün bile yenemediği öğrenilmiş hastalıktır.
  erkeğin gücünü, isteyerek yada istemeden istediğini yaptırma, ego tatmini veya başka nedenlerle kendine kıyasla daha zayıf kadında denemesidir. bir nevi büyük balık küçük balık hikayesidir.
  2 ... esturealba
 10. 10.
  kontrolü ele alma söz konusu olduğunda, medeni ve akli donanıma sahip ol(a)mayan ve kaçınılmaz olarak da doğal biyolojik mekanizmasını devreye sokan; yurdum başta olmak üzere, gezegenin tüm kara parçalarında yaşayan erkek cinsinde de pekala görülebilen bir davranış biçimidir.
  her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır teziyle ilişkilendirdiğimizde, kadın kişinin erkeğin önüne geçmiş olabileceği ihtimalinin bir sonucu da olabiliyor. özellikle yurdumda, kah maç izlerken tv'nin, kah dışarı çıkarken kapının önüne geçmiş pozisyonda yakalanan kadınların şiddetle yüzleşmeleri mümkündür.
  ekonomik özgürlük ve/veya akıl-fikir bağlamında erkeğin önüne geçen kadınlar da risk altındadırlar. hele ki, kendisini her alanda özgür addeden kadınların, şiddete maruz kalabileceklerinin farkındalığıyla, bir erkeğin sınırlarından içeriye sızmasını, mazoşist bir fantaziye yormak da mümkündür.
  efendim, zaten şiddet dediğimiz halt, insanoğlunun içinde uyandırılmayı bekleyen ve türlü türlü vesilelerle tetiklenen bir olgudur. gelin görün ki, en şahane örnekleri vücuda getirmek erkek türüne nasip olmuştur. bütün kadınlar çiçektir klişesi ise hem suçlu hem güçlü olan erkeğin, örtbas ve kamuflaj sanatını da ustalıkla kullanabildiğini destekler niteliktedir.
  1 ... afferim