1. 1.
  kadını aşağılamanın değişik bir yoludur bu ifadeyi kullanmak. söz konusu ifade de kadını ''zavallı, ezik, güçsüz'' gören bir zihniyet yatar. ''kadınlar zavallıdır, gücün bu aciz zavallıya mı yetiyor''gibi bir şey denmek istemektedir alttan alta.

  kadına vurmak neden acizlik olsun? bir kadının bir erkeği dövemeyeceğini mi zannediyorsunuz. mına bile kor. erkek gücü diye bir tabir vardır ya. hıh işte yok öyle bir şey.

  kadın aciz bir varlık değildir ki ona vurmak acizlik olsun. evet bir kediye, köpeğe vurmak acizliktir çünkü hayvanlar insanlardan daha acizdirler. m.ö 10000 filminde yeterince işlenmiş bu konu zaten.

  ama kadın aciz değildir ve ona vurmak da acizlik değildir.

  bu dünya gücü gücü yeteneyse koyun ağzının ortasına. ama sonuçlarına katlanabilcekseniz yapın bunu.
  6 -3 ... biraktigim iz
 2. 2.
  vurmanın kullanıldığı anlama göre değişir.

  tabi kasıt şiddet kullanmaksa, (bkz: hayvanlık)
  2 -3 ... kadikoy de bir surrealist
 3. 3.
  (bkz: erkeklerin kizlara yaptigi jestler)
  -2 ... david addison
 4. 4.
  genellikle işi gücü olmayan,hiçbir işe yaramayan ve sosyal bir statü sahibi olmaya erişememiş,bu yüzdende dışarıya karşı içinde biriktirdiği nefretini her zaman karısının üzerinde kullanan erkeğin içinde bulunduğu durumdur.
  2 ... yuricarlione
 5. 5.
  doğrudur. kadına el kaldıran kadının karsısında aciz kalmış demektir. kaideyi bozmayan istisnalar dışında bir erkeğin fiziksel olarak bir kadından daha güçlü olduğu barizdir. denemeye gerek yoktur.
  1 ... maktul
 6. 6.
  sadece kadına özgü bir durum değil.

  ''insan insana bunu yapar mı'' denilesi durumdur.

  hakikaten tabir doğrudur;acizliktir.

  dayak cennetten çıkma zihniyetini benimseyen herkeste görülen acınası insan davranışıdır.

  bunlar; (bkz: insan mıdır)
  2 ... kutsanmamis azize
 7. 7.
  kadın erkek farketmeksizin vurmak acizliktir. sadece öfkesine hakim olamayan sorunlu insanların başvuracağı iştir. kaçınız.
  2 ... bambu
 8. 8.
  haklı kadınsa susturmak istenmektedir ve gerçek bi acizliktir, haklı olan erkekse ve kadın çok büyük birşey yaptıysa yüzüne tükürmek daha etkilidir. kadına el kalkmaz, ayıptır yauu.
  2 ... eli kolu bagli
 9. 9.
  aynı zamanda vahşettir.
  1 ... patibis
 10. 10.
  Konuyla ne kadar alakası var bilmiyorum ama bir yerde mutlaka olduğuna inandığım bir olay var. Bir arkadaşım vardı yıllar öncesinde şuan görüşmediğim. Babası mesleği gereği askeriyedeydi. Malumatınız askeriye de belki de en çok astsubaylar ezilir. Sanırım o da öyle idi. Bu yüzden askeriyede ezilir, eve gelir eşine ve çocuklarına şiddet uygulardı. Bu duruma 15 yaşında bu başlıktaki sonuçu anlam olarak verebildim. Kendini aciz hissetmekteydi o insan ve ancak eşine ve çocuklarına şiddet uygulayarak tatmin edebilirdi egosunu. Keşke olmasa böyle şeyler. Sonuna kadar hak verdiğim durumdur.
  1 ... perisma