1. 1.
  kadınlara değer verilmeyen, sürekli yok patlak yok orospu diyerek yadırganan bir ülkede daha doğrusu gelişmemiş bir ülkede yaşamaktır.

  kadına değer vermeyen ülkeler gelişemezler.
  46 -2 ... system error
 2. 2.
  kısmen de olsa doğru bir tespittir. çünkü türban takan kızlara gerici başı açık kızlar ise kaltak gibi ya da daha kötü damgalar yiyebiliyor. doğuya gidin bir bakın her yıl kaç kız ve kadın töre yüzünden canından olmaktadır? bir de şöyle hafif marmara bölgesine kayarsak ise kadına tecavüzün arttığını görürüz. e ensest ilişki desen oda var ülkemizde. varın gerisini siz düşünün ülkemizde kadın olmak nedir diye. bu söylediklerimi hiçbir erkek hiçbir zaman anlamayacaktır. bende dahil.
  6 -1 ... blackhawk
 3. 3.
  (bkz: kadınları patlak lastik gibi gören zihniyet)
  5 ... kukembles
 4. 4.
  değer vermemek bir hastalıktır ve tek bir olguya değer verilmiyorsa mutlaka bunu başkaları da takip edecektir ya da daha başka bir sürü olguya da değer verilmiyordur ama günün şartları gereği sadece birkaçı yüksek sesle ve açık tavırla dillendiriliyordur. o nedenle böyle bir ülkede yaşamak her şeyden önce kendisine değer verilmediğini düşünen hatta düşünmekten de öte bunu ayan beyan gören kişiye zor gelir, bu kişinin canını acıtır. kalanı sadece laf yapar.
  2 -1 ... bakiye sorma ne haldeyim
 5. 5.
  bir ülkenin geri kalmışlığına gösterilecek en güzel kanıttır.
  anasına kardeşine eşine deger vermeyen adamın ülkeyi kalkındırmasını bekleyemezdik zaten.
  3 ... rami
 6. 6.
  zordur, ancak mevzu bahis ülkede zaten genel olarak insana değer verilmemektedir. (bkz: işçi emekli) nıc nıc nıc nıc...

  edit oğlu edit: canın sıkılınca eksi basıyorsun heralde..
  3 -1 ... warheart
 7. 7.
  bir ülkedeki geri kalmışlığın en önemli belirtisidir. kadına değer vermeyen erkek kadını sadece cinsel obje olarak görür ve önüne gelene bu kimin bacısı, kimin kızı, gelecekte kimin karısı olacak diye düşünmeden yaldır yaldır kayar.

  sen her önüne gelene domalırsan, kendi değerini kendin düşürürsen, kusura bakma ama bahsi geçen kevaşenin ta kendisi olursun.

  bu açıdan yaklaşıldığında ülkemiz kadına değer verilen bir ülkedir. genellikle kızlarımız bekaretlerini korur. sosyetik mekan ve üniversite ortamlarında durum biraz daha farklı olabilir tabi.
  2 -4 ... kirk dokuz elli
 8. 8.
  (bkz: bir ülkenin geri kalmışlığının göstergesi)
  4 -1 ... sezzo
 9. 9.
  islam dininden, ayetlerden ve hadislerden bihaber insanların oluşturduğu toplumda yaşamaktır, utanç vericidir. bi de bu tipler çok dindar, ülkücü filan takılırlar ya o da başka bi problemdir. herkes kendi hayatına baksa sorun filan da kalmaz. herkes başkasının hayatında yoruma sahip ne yazık ki. sanırsın ki allah, sanırsın ki peygamber.
  4 ... lavukprensesvekedicuceler
 10. 10.
  bir kadın için geceleri sokaklardan mahrum kalmak ve daha fazlasıdır. geceleri ve sokakları geri aldığımız gün, bu ülke daha yaşanır olacaktır.
  3 ... santa clara