1. 1.
    Türkiyedeki problemli anlayış biçimini gösterir
    Ortaya çıkan detaylara göre kadir,
    cebinden çıkardığı kendi bıçağını, sevgilisine şiddet uyguladığı iddia edilen gencin kalbine saplıyor.
    Şiddeti önlemeye çalışırken yeni bir şiddet vakası, bir. Cinayet ortaya çıkıyor.
    Şiddeti kadın, erkek diye ayırıp bu şekilde davrandıkça hiçbir problem çözülmeyecek

Eğer olayda bıçaklanan kadın olsaydı, hangi sebeple olursa olsun kadiri hiçkimse savunmazdı. Ancak bıçaklanan erkek olunca herkes cinayete göz yumuyor.

dha’ya konuşan ayşe d., özgür duran için üç çocuğunu bıraktığını, kendisiyle severek birlikte olduğunu belirterek şunları söyledi:

"boğuşma esnasında özgür yere düştü. özgür'den kan geliyordu. ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizim ki. olaydan sonra polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. dayak yemiş olsam, özgür bana vurmuş olsa, illaki darp izi olurdu. kadir özgür'ün kendisini darp ettiğini söylüyor ama özgür de de darp izleri var. görünen o ki o da özgür'e vurmuş. özgür'ün yüzünde darp izleri vardı. ortada bıçak çekecek bir durum kesinlikle yoktu. üniversiteye hazırlanan bir çocuğun üzerinde bıçağın ne işi var? "
    7 -1 ... lenova
  2. 2.
    yanlış anlaşılmış olaydır. olayı gerçekleştiren adamın suratına baktınız mı hiç ? gözlerinin altı boynu falan yara idi hep.

https://odatv.com/images/...i-gelisme-12022011_l2.jpg

https://haber.sol.org.tr/...410/public/kadirseker.png

muhtemelen ayırmaya çalıştığında o ölen adam kendisine de saldırmıştır. başıma geldi biliyorum. kadına güç gösterisinde bulunan onu cezalandırdığını düşünen bu gavatlar kendisine müdahale edilirse güçsüz gözükmemek adına müdahale edene de saldırıyorlar. muhtemelen darp etti kadir şekeri kavga büyüyünce de malum olay gerçekleşti. ben şahsen zannetmiyorum ki direkt bıçağı çekip adama saplamış olsun.
    8 -1 ... mel mel bakan gibson
  3. 3.
    Bıçağı kendisi cebinde taşıyor ve adama saplıyor
    Hangi sebeple olursa olsun öldürülen bir kadın olsaydı aynı tutumu sergileyip öldürenin arkasında durur muydunuz?
    Tabi ki hayır. Öldürülen erkek olduğu için canı kıymetsiz
    Ayrıca şiddet gördüğü iddia edilen kız halinden memnun ve çocuğun olaya karışmasından taraf değil.
    Feministlerin dediği gibi alan razı veren razı size ne?

Ayrıca feminist medya kadiri savunmak için haberleri kendi penceresinden ele alıyor. Çünkü istedikleri düzen bu. Kendini kadınlar için feda eden erkek sürüleri istiyorlar.
    1 -3 ... lenova
  4. 4.
    Adama yazık olmuş kahramanlık yapim dedi katil oldu,birde kadın öleni tutunca adam ortada kaldı.allah butür şeylerden uzak etsin.
    2 ... kalahari 1
  5. 5.
    "başkasının" cebinde taşıdığı bıçağı saplayamayağına göre normal olanı yapmıştır. sakin ol biz de erkeğiz..

sap ile samanı ayırın artık. yarın bir gün ablanızın kız kardeşinizin sevgilisi, kocası böyle sokak ortasında onu öldüresiye döverse içinizden dersiniz "keşke birileri kurtarsaydı" diye. hoş kadın hak etmemiş kurtarılmayı ama neyse..
    8 -2 ... mel mel bakan gibson
  6. 6.
    şu gibi durumlar yaşanmasın isteyen bir insanın yaşadığı durumdur. isteyerek olmamıştı;

https://www.youtube.com/watch?v=S6z0fk1TiEw+

izleyin uykunuz açılır.
    2 ... wehmut
  7. 7.
    hem de kumpas var bence, kadınlar eski sevgililerini yeni sevgililerine öldürtüyorlar, zaten o odunları öyle yetiştiren de anneleri. iğrençsiniz varoşlar.
    1 -3 ... ebu fesat
  8. 8.
    19 sabıkası olan bir insan neden dışarıda peki aga.

Bu çocuk böyle bir insana karşı tepki gösteriyor. Yüzde 99 oranında da adam çocuğa saldırdı.

Ama o suç makinası sokakta durduk yere size saldırabilir. Ve büyük ihtimalle bu sefer onun yanında bir şey olur sizde olmaz, suça kurban gidersin.

Bu ülkede erkeğe en çok şiddet uygulayan kim sanıyorsunuz? E yine erkek. Sanki dolandırıcıların, katillerin, gaspçıların çoğu kadın.

Erkeği öldüren de erkek yani.
    5 -1 ... keyf kahyasi
  9. 9.
    Liberal Feminizmi savunan biri olarak söyleyebilirim ki yanlış davranış. Şiddeti tabi ki durduracağız, gerekirse siper olacağız ama şiddeti durdurmak başka şiddete yol açmamalı. Eşitlikten bahsediyorsak burada eğri oturup doğru konuşmak, objektif olmak lazım.

Son zamanlarda erkeklerde oluşmaya başlayan bir algıdan da söz etmek istiyorum. Lütfen şiddet görürseniz en azından sözlü olarak müdahale edin. Bu tip olaylar sizi insanlığınızdan almasın. Kendinizi tehlikeye atın demiyorum ama gerçekten o an orada yardıma muhtaç bir kadını bu yeni çıkan 'kadınlar dayakçı erkeklerden hoşlanır' algısından dolayı kaybedebiliriz. inanın çoğu kadın aslında sesini çıkaramadığı için, korktuğu için eşinden ayrılamıyor. Evlemeseydi diyorsunuz ya insan bilemeyebiliyor ki bir çoğu için evlilik kaçış.

Daha da yazardım da bunu uzun uzun bir ara tartışalım. Bu algıyı yıkmak bir kadın olarak boynumun borcu.

Edit: 'Gerizekalıda' diye laf sokmuş bana arkadaş. Canlarım şu yaştan sonra Türkçe dil bilgisi mi çalışalım sizinle?
    3 -1 ... ben buraya icimi dokucem
  10. 10.
    bir erkek olarak bu olaylar karşısında kadınların ve erkeklerin yaklaşımını gördükten sonra önümde kadını doğrasalar dönüp bakarsam adım wehmut değil. salak mıyım lan bana ne, çocuğun kurtarmak için başını yaktığı orospu önce kocam beni dövüyordu deyip sonra ifade değiştirip "dövmüyordu çocuk bıçağı çekip geldi" demiş. bunun anlamı çocuk müebbet yesin demek. bazı gerizekalılarda duyar kasacağız diye şiddet kötü bir şey, kadınları döven görürseniz sözle müdahil olun ama şiddete başvurmayın demiş. karısını sokak ortasında döven kalibredeki bir adam beni sırf abi yapma dedim diye vurursa ne olacak?

kusura bakmayın ama bu ülkenin kadınlarında zerre beyin yok, başınıza ne geliyorsa hak ediyorsunuz.

hem pastam dursun hem karnım doysun diye bir dünya yok. sanki babamızın oğlusunuz amk. sizin için bir şeyleri göze alan insanları bile anında satan garip canlılarsınız siz.
    3 -1 ... wehmut