1. 61.
  Dünyada her gün 137 kadın partneri yada ailesi tarafından öldürülürken. Her 3 kadından 1 tanesi şiddete uğrarken böyle konuşmak tam bir duyarsızlık ve insafsızlıktır. Dünya çapında, sadece 2017 yılında 87,000 kadın öldürülmüş. Şiddet olayı öyle küçümsenecek bir şey değildir. Bir insanın şahsiyetine saldırıdır. inanmıyorsanız Buyrun istatistikler:
  https://www.unwomen.org/e...t-women/facts-and-figures

  Abartılı olan hiç bir durum yok, keşke abartılsada bir şeyler değişse.
  4 -1 ... pinklady
 2. 62.
  amaç ne tam olarak bilmiyorum ama dilerim şiddete maruz kalarak sende öldürülen kadınlar gibi can verirsin. abartı olup olmadığını o zaman anlarsın.

  insanlar yakılarak öldürülüyor neyin kafası bu??
  1 -2 ... ballibabagiller
 3. 63.
  malesef ateş düştüğü yeri yakıyor sadece. bu acıyı yaşamayanlara, yaşanan o berbat duyguya empati yapamanlara göre "kıdını şıddıt ıbırtılıyı" demek çok doğal.

  dün bu sözlükte, aylin sözer cinayeti ile ilgili 4 entry girilmiş.
  normal şartlarda buranın yıkılması lazımdı bence.

  ama sol frame in hali içler acısı.

  resmen kadına yapılan şiddeti yok sayıyorsunuz, gözünüzü kulağınızı kapatıyorsunuz.

  gündem olması için ne olması lazım?

  akp ye yakın birinin mi kadına şiddet uygulaması lazım?

  bu mudur buralarda gündem olmanın sırrı, önemsenecek konu.

  siyaset ve sex.

  tek önemli meselemiz.

  alayının aq.
  3 -1 ... oh so bitter
 4. 64.
  Bunu ilk RTE söylemiş. Sözlükteki birkaç salak da üzerine atlayıp evet abartılıyor demiş.
  Neyse kendi hallerine bırakalım şunları.
  Bunu söyleyen olursa etrafınızda hassiktir bok diyin ve sohbeti kesin.
  3 -1 ... sakaspeare
 5. 65.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2111726/+
  1 ... forzas
 6. 66.
  Bu ülkede kadına, erkeğe, hayvana, çocuğa, ağaca yani çoğu şeye şiddet var. Ülkecek şiddet problemimiz var. Kadına şiddet abartılıyor ne demek ya? Dün bir kadın yakılarak öldürüldü. Yıllar önce de münevver karabulut'un kafası testereyle kesilerek, çöp kutusuna atıldı. Ülkeyi yasa boğmuştu. Erkeklerin bazılarında ya benimsin, ya da kara toprağın kafası var. Kadınlardan ayrılmayı yediremiyorlar ve sonu cinayete varıyor. Erkeklerin aptal egolarından dolayı hep. Psikopat erkeklerden uzak durulması şart. Kadınlarımıza söylüyorum. Lütfen, erkek arkadaşlarınızı iyi tanıyın, lütfen. Ümitcan uygun katiline de bir sürü kız yazmıştı. Ne düşünerek yazdılar bilmiyorum ama. Sanki bana intihara teşebbüs gibi geldi. Bazı Kadınların, böyle keko erkeklere ilgisi olduğu da bir gerçek. Fakat ohh iyi olmuş, müstehak diyemeyiz. Bu vicdansızlık olur. Görüyoruz ki, siyasal islam bir ülkeye sadece yıkım getiriyormuş. Ülkecek başımıza gelmeyen şey kalmadı. Televizyonlarda yayınlanan, mafya dizilerinin de bu şiddetin artmasında payı büyük. Millet izliyor bu dizileri, etkileniyor oradaki mafyaların duruşlarından, adam öldürmesinden. Bu da gerçek hayata yansıyor. Zaten ortadoğunun bütün pislikleri bizim ülkemizde toplanıyor resmen. Birini döversen en güçlüsün, en iyisisin, en saygı duyulansın. Bu anlayış var ülkede. Çocukluktan başlıyor bu. Millet dövenin yanında oluyor, dövülen ise aşağılanıyor. Halkımız, genel olarak güçlünün yanında. insanlar güce tapar. Elbette kimsenin, kimseye saygı duymaması da bunda bir etken. Herkes kendine saygı duyulması istiyor fakat kendine saygı duyduracak bir şey yapmıyor. Bir insanın, şiddet uygulaması için, çocukluğunda şiddet görmesi lazım. Bir insan, kötü bir şey yapıyorsa kesinlikle çocukluğunda kalmış kötü anılar vardır. Çocuklara şiddet uygulamamak lazım, iyi eğitmek lazım. Sadece doğruları değil, yanlışları da öğretmek lazım. Çocuklarla iletişim kurmamız gerek. Gereğinden fazla kendi hallerine bırakmamalıyız. Umarım herkese olan bu şiddet vakaları artık son bulur..
  1 -1 ... magicovento
 7. 67.
  Bu ülkede kadın, çocuk, ağaç ve sokak hayvanı olmak zor.
  ... luis suarez