1. 51.
  trollüğün ne olduğunu bilen kaldı mı ki sözlükte. eskiden trollük zeka işiydi. herkes yapamazdı. millet kaliteli trol olmak için savaşırdı. saygı duyardık. şimdi millet boş konuşmayı gerizekalılık yapmayı trollük sanıyor. neyse sakin değilmişim.
  7 ... stultis non succurritur
 2. 52.
  kadina siddet abartiliyor mu? aklinizi yitirmis olmalisiniz ki boyle bir dusunceye girdiniz. acil sifalar dilerim bir an once ruh ve akil sagliginiza kavusmaniz dilegiyle.. kadina siddet abartilmiyor aksine normallestiriliyor. siddet uygulanan kadin sizler icin siradan birisi olabilir fakat bu sizin anneniz bu sizin kiz kardesiniz veyahut bir tanidiginizda olabilirdi. bu denli bir yakininiz siddet gorse bu konuyu icinizde veya toplumda ne kadar normallestirebilirdiniz merak icindeyim. bu ulkede bu dunyada saniyeler icinde ben bu satirlari yazarken bile katlediliyor? bu sizin bir yakininiz olmadigi icin mi abartildigini dusunuyorsunuz sevgili yazar? bugun kac cocuk annesiz kaldi bugun kac anne evladini kara topraga gomdu bir fikriniz ve zikriniz var mi? siddetin her turlusune karsi oldugum gibi kadina siddete de karsiyim. ulkemizde maalesef insana deger cok az oldugu icin bunlara yonelik kesin bir cozum bulunmuyor. karisini katleden bir adam musveddesi takim elbise giyerek hakimin karsisina cikip “tahrik etti, adamlarla fingirdesiyordu, erkeklik gururuma dokundu...” gibi cumleler soylediginde takim elbisesinden ve erkeklik gururundan oturu maalesef ki bir coguna cezai indirimler uygulaniyor. bu indirimden yararlanip ya da hic yararlanmayan? insanlar aramizda elini kolunu sallayarak dolaniyor! kadin veya erkek cinsiyetimizin hicbir onemi olmadan potansiyel katillerle canilerle maalesef ki ayni toplum icerisinde bulunup onlari topluma tekrardan kazandirmak icin aktiviteler yapiliyor? peki tekrardan soruyorum gercekten bir yakininizi bu durumdan muzdarip bir sekilde kara topragin altina verseniz hala cok degerli at gozluklerinizi takmaya devam mi edeceksiniz? hala bu konunun abartildigini mi dusuneceksiniz? ya da allah korusun ama yine bir yakininizi kara topraga verdikten sonra bu olayi “kader kismet” olarak mi nitelendireceksiniz? sevgiler ve saygilar..
  4 -2 ... vallabilmiyorum
 3. 53.
  Şiddetin kadını erkeği yoktur şiddet şiddettir. Ancak sözde cahil feminist ahmaklar ve onlara yaranmaya çalışan çağdaş görünmeye çalışan daha ahmak insanlar şiddeti cinsiyetleştirir. Tamam geçmişte erkek egemen toplumu olduğundan dolayı bazı bir takım aile içi şiddetler olmuştur lakin günümüz de kadınların büyük bir bölümü hakkını da biliyor ekonomik bağımsızlık için işe de sahipler işleri olmasa bile iş sahibi olabiliyorlar. Diğer bir yandan da o insanlar da karısına kadın olduğu için değil diğer problemlere kızdıkları için şiddet uyguluyorlardı(bunun da doğru bir yanı yok). Şiddetin temel nedenine gelecek olursak nedeni insanların saygısız olması. insanlara saygılı olmayı öğretmediğiniz müddetçe bu şiddet bitmeyi bırak azalmaz bile. Çünkü sen ne kadar saygılı ve iyi niyetli olursan ol eğer karşındakinde saygı yoksa zaten bir yerden sonra sende de öfkelenme olur ve buda yine şiddeti doğurur. Gelelim diğer şeylere...
  Geçenlerde how i met your mother a bakarken(Barney Robin'den dayak yiyordu.) bir şey fark ettim. Şu ana kadar izlediğim dizi ve filmlerde erkeğin kadından dayak yemesi normal ve komik bir şeymiş gibi gösterilirken erkeğin kadına vurması ahlaksızca gösteriliyor. Hatta yine sosyal medyada(instagram ya da twitterdı galiba) aptalca bir post gördüm. Postta erkeğin karısından dayak yemesi üzerine bir haber vardı ve komik bir şeymiş gibi bunu gösteriyorlardı. Kısacası demem o ki toplumumuz da ahlak konusunda ikiyüzlülük önceden de vardı ne yazık ki zaman değişmesine rağmen şimdi de devam ediyor.

  Not:Feminizm, kadınların haklarını tanıyarak bu hakların korunması amacıyla eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına yönelik muhtelif ideolojiler, toplumsal hareketler ve kitle örgütlerinden oluşan hareket.
  Yani kadını üstte tut erkeği hor gör demiyor. Eşit haklardan yanalar. Saygısız ol da demiyor ama gel de yine bunu bizim millete anlat...
  2 -4 ... keyfiminkahyasiyim
 4. 54.
  Bu zihniyet için paragraf dolusu yazılar yazmaya gerek yok.
  gafa yok demek ki
  9 -1 ... feslemegen
 5. 55.
  Kadına şiddetin abartıldığını düşünmüyorum.

  Ama kadınlarında eş sevgili seçiminde problem olduğunu düşünüyorum.

  Evet toplumda potansiyel katil sapık dolu ve bunları eş olarak seçmiş kadınlar var.

  Sizin bacınıza kızınıza yapılsa diyenlere söylüyorum ben uyarırım bu oçden koca sevgili olmaz diye.

  Oldu da biz birbirimizi seviyoruz edebiyatı yaparsa yaşayarak görür.

  Pişman olduktan sonrada olay kötü bitmeden kurtarmaya çalışırım durum bu.

  ceza falan hikaye idam getirsen bile hem kendini hem kadını öldürür bu tipler caydırıcılık %20 %30 ancak olabilir.

  Bakın kadınların kendini savunması kendilerinden başlar böyle tiplerden u zak Du ra cak si nız.
  1 -1 ... karton toplayan cocuk
 6. 56.
  Bir kadını öldürüp 24 yıl yatmak kolay bir şey değil. Bir insanın bunu yapabilmesi için ağır psikolojik şiddete maruz kalması gerekir.
  Kadına şiddet olayları sadece kadınların ifadeleri dinlenerek , kadınların gözünden bakıp değerlendirilecek kadar basit değil.

  Kadınlar da şiddete maruz kalmak istemiyorlarsa güç bağımlılığını bırakıp ruh hastası sayko keko tipleri tercih etmesin,
  canlarının istemediği adamı yanlarına bile yaklaştırmazlar. (bkz: Efendi erkek)
  2 -1 ... morat
 7. 57.
  "ama kadınlarında eş sevgili seçiminde problem olduğunu düşünüyorum."
  ben bu başlık altında bunu da ele almak istiyorum. bakınız,gerçekten psikopatlardan manyaklardan hoşlanan değişik fantezilerin peşinde koşan kadınlar aramızda olabilir,Ümitcan Uygun denen şerefsizle hala sexting yapabilen şahsiyetsizler gibi mesela. (dm kutusu ifşa edildi geçenlerde)
  ama birçok kadın böyle değil,normal bir durum da değildir zaten katilin sapığın bilmem hangi çeşit manyağın peşinde koşmak. bizler hayatımıza aldığımız erkeklerin ileride nasıl insanlara(!) dönüşebileceğini bilemiyoruz,tahmin edemiyoruz. kimse de edemez. siz de edemezsiniz. çünkü insanlar sahtekar,kahpe,ikiyüzlü ve güvenilmez olabiliyorlar. ne kadar iyi tanıdığınızı düşünürseniz düşünün,sizi elde edebilmek için uzunca bir süre farklı rollere bürünüp çıkarlarına ters düşen durumlarda ne -afedersiniz- bok oldukları çıkıyor ortaya işte. sonu da böyle oluyor maalesef ki. korkunç ve dehşet verici olaylar dizisi.

  "bakın kadınların kendini savunması kendilerinden başlar böyle tiplerden u zak du ra cak si nız."
  keşke. keşke herkes uzak durabilse. ama görmeden,bilmeden,tanışmadan önce kimse uzak durup duramayacağını kestiremiyor. sonra da iş işten geçmiş oluyor. sözüm o ki herkes bile isteye atlamıyor böyle erkeklerin kollarına. kolay kolay da hiçbir kadının böyle bir tuzağa düşmek isteyeceğini zannetmiyorum. bakın bugün melek olan kadın bir akademisyendi,eğitimli bir bireydi. böyle bir kadın bile düşebiliyor bu tuzağa.
  9 -3 ... cadimavisi
 8. 58.
  Düşünülmeden s.çılan bir cümle.

  Dil,din,ırk,sosyal statü ayırt etmeksizin psikolojik-fiziksel şiddete uğruyor, hatta öldürülüyor kadınlar.

  Ülkemizde yılda 300'e yakın kadın öldürülüyor. Sırf ülkemizde de değil dünyanın dört bir yanında binlerce kadın vahşice katlediliyor.

  Abartılıyor öyle mi ?
  10 -1 ... isimsizin1i
 9. 59.
  baban abartılıyor baban embesil seni.
  2 ... thesacredgeometryofchance
 10. 60.
  Canlı canlı kadın yakmaya kadar gidilen bir şiddet söz konusu artık. Abartılıyor öyle mi? Diri diri yakmaya tepki göstermek de abartmaksa, ben artık diyecek bir şey bulamıyorum.
  2 ... vallabendemedim