1. 1.
  başbakanın son aforizması. ama belki iyi niyetle söylemiştir.

  +yani , bana kalırsa kadına şiddet abartılıyor.
  - nasıl yani başbakanım, böyle bir olay aslında yok ama medya mı bunu böyle gösteriyor?
  + yok öyle değil, şiddet açısından abartılıyor. madem döveceksin, niye ağzını burnunu kırıp komaya sokuyorsun, ağzının ortasına iki tane çak bırak, nedir yani fazla dövünce ödül mü veriyorlar?
  9 -2 ... naylon brando
 2. 2.
  öncelikle başbakan kendi dönemlerindeki şiddet olaylarından bahsediyor. eski hükümetlerle kıyas yapmış. haklı haksız bilemem. elimde istatistik yok. ama bunu yurdum erkeklerinden veya kadınlarından biri söylese ağzının üstüne kürekle vururum o zaman görür şiddet abartılıyor mu abartılmıyor mu?
  2 -2 ... dilenci kral
 3. 3.
  başbakan'ın sözü olduğuna inanmıyorum. bu akşam bir haber kanalında izlediğim kadarıyla başbakan "kadına şiddet alçaklıktır" şeklinde bir ifadede bulunmuştu.
  2 -4 ... esek kafali
 4. 4.
  medya gerçeklerin üstünü örten ve bir çok olayı kamuya yansıtmayan bir kavram olduğu için, rte yine çuvallamıştır. yani bir çok cinayeti kamuya yansıtmıyor medya, yansıtsa neler olur acaba ?. yansıtılanları bile azaldı olarak gören rte, iyice saçmaladı.
  1 -1 ... you touch me tralala
 5. 5.
  nedense ülkede kötüye gidenler söylenince abartılıyor, iyiye gidişler olduğu gibi söyleniyor.tam tersi olmalı, mantık sürçmesi.
  (bkz: son 7 yılda kadın cinayetlerindeki artış)
  ... ne cabuk bitirim oldun be anam
 6. 6.
  +kadın böle dövülür mü oğlum
  - valla komiser bey ''kadına şiddet abartılıyor''
  + ne gibi ?
  - şimdi bi kafa attım iki tokat
  +eeee
  - şimdi ben harbi şiddet uygulasam bu kadın sağ çıkarmı elimden
  +sende haklısın tomrukçum

  tomruk : odunun en kullanışsız bölgesidir , mobilya , kağıt imalatında kullanılamaz sadece sobalıktır.
  1 ... smyrnai
 7. 7.
  kadına şiddet abartılıyor,evet. Çünkü yaşamayan, neyin şiddet olduğunu bilmiyor. Sadece dövmek değil, bi bakış bile şiddet oluyor. Ve kendi seçmeden olmasına rağmen, "kadın" türünde doğan varlık, ölene kadar çeşitli şekillerde cezalandırılıyor, zorlanıyor. Ne güzel bir dünya.
  3 ... portakaldavitaminbeyin
 8. 8.
  Ayrıca aynı konuşmada başbakan; "8 yıldır, işkenceye nasıl sıfır tolerans gösteriyorsak, aynı şekilde şiddete, özellikle de kadın ve çocuklara yönelik şiddete sıfır tolerans gösteriyoruz." diyerek 8 yıla damgasını vurmuştur.

  Polisin kullandığı onca orantısız güç, buz gibi havada ıslatmalar, biber gazı sıkmalar işkence olmuyor elbette. Çünkü artık işkence alenen yapılıyor. Sokak ortasında.

  Bir kadının dövüle dövüle, karnındaki bebeğinden olması da onlar için bir işkence değildir pek tabii. abartmaya lüzum yok.
  2 -2 ... hepimizhiciz
 9. 9.
  kesinlikle haklı bir beyanat. karı benim değil mi? döverim de severim de s.kerim de. kime ne?

  (bkz: karısını dövmeyen dizini döver)
  1 -8 ... doc dr c sinan sagiroglu
 10. 10.
  herkes dövmeye odaklanmış. kız çocuklarının iğfal edilip, sonra da infaz edildiği bir ülkede yaşıyoruz. canlı canlı gömülen kızlar,kadınlar var bu ülkede.
  -1 ... darius ve krezus