1. .
  günümüzde pek olanaklı gözükmeyen şey.iki zıt kavram,çelişki,kuşku,ikilem..
  2 -3 ... hamdullah lannister
 2. .
  isin icinde biri varsa digeri kesinlikle bulunmayacagini dusundugum iki insan icin belli zamanlarda gerekli olan iki kelime
  1 -3 ... ferbay
 3. .
  kadında mantık; detaycılık, arastırma, merak ve suphe ekseninde doner. orneklendirme ile;

  farz edelim bir bey ve bir hanım alısverise cıktı. her ikisininde yeni bir kıyafete ihtiyacı var. beyefendi ihtiyacını almak icin ilk buldugu magazaya girer. fiyat sorar, uygun bulursa beden sorar, dener ve satın alır. oysa biz hanımlar; bir elbise icin ortalama iki uc saat dolasmayı goze alırız. magazaları tek tek dolasır, usenmeden elbiseleri dener, hep bir sonraki magazada daha uygun fiyata, daha iyi bir modelde, daha guzel bir elbise bulabilecegimiz varsayımını dikkate alarak arastırırız. sonra butcemize en uygun, bedenimize en uyumlu elbiseyi secip alırız. bu noktada yuruttugumuz mantık, arastırmacı, detaycı ve meraklıdır.

  veya is yerinde onemli bir karar arefesinde, bir bey ilk olarak alınacak kararın kendisi icin gerekli olup olmadıgını, bu kararın onu nasıl etkileyecegini dikkate alırken, biz hanımlar; mantıgımız hata yapmasına izin vermemek icin, kafamızda bir sonraki adımın tum detaylarını dusunur, her detayla ilgili olası komplo teorileri kurar ve her teoriye bir cozum uretiriz. boylece en az riskle dogru hamle yapmayı hedefleriz.

  yani ne imis kadın mantıgı detaycı, sorgulayan, arastıran, meraklı denklemlerden olusan ve olasılık hesaplarında uzman olmayı gerektiren bir hadise imis.
  2 ... kabaktadi
 4. .
  olay kadın ve erkek mantığım olarak yaklaştığınızda daha iyi sonuçlar elde edilebilir. aksi takdirde akıl alır gbi değil.
  2 ... justseven
 5. .
  * (bkz: kadın ve felsefe)
  1 ... kabaktadi
 6. .
  bir arada bulunması çok zor olan iki varlıktır... ha ikisi bir arada bulunduğunda akıllı kadın ortaya çıkar.
  1 -2 ... esprimakinasi
 7. .
  birlikte kullanılındığında hata veren iki olgu**.
  3 -2 ... tosun burada da hizmetinizde
 8. .
  "erkek ve mantık" başlığıyla aynı anlamı taşıyan, zira dünyanın en zeki insanın bir kadın olduğunu düşünürsek başlığın altındaki imayı yerle bir eden mantıksızlık konusu.
  4 -1 ... sipermanevra
 9. .
  çoğu erkeğin yorum yapamayacağı durumdur. çünkü onların algılamasının dışındadır. dünyanın en zeki insanı rusyada bir bayandır. neyseki mantıksız bır kadın 20 ye yakın dil biliyor. ve binlerce kitap hafızasında mantıklı olsa demekki erkekler yandı...
  3 ... silte
 10. .
  akıl zaman zaman hormonlara yenik düşse de iyi bir iklidir.hatta erkek ve mantık ikileminden daha avantajlı olabilir. işin içine sağduyu ve detaycılık da eklenmektedir.
  1 ... limonsuz diyet kola