1. 1.
  kadın sünneti de mevcut zaten fakat yeteri kadar yaygın değil.

  o değilde, 3 yaşında çocuğa sormadan nasıl çükünü kesebiliyorlar lan!

  düşünsene şimdi sinek ısırsa dünyayı yakacağın organını, zamanında parça pinçik etmişler.

  şerefsizler.
  2 -2 ... bituhafadam
 2. 2.
  Bakın, kadın sünneti tıbbi olmayan nedenlerle kadın üreme organlarının kısmen ya da tamamen çıkarılmasıdır. Hiçbir gerekçesi yok bu olayın,kadınların böyle bir şeye ihtiyacı yok. Sırf bunu önlemek amacıyla kurulmuş yüzlerce örgüt var,ayrıca dünya Sağlık örgütü bunun önüne geçilmesi için yıllardır uğraşıyor.

  Sağlık açısından herhangi bir sakıncası olmasa,bunca insan ölmese bu çağ dışı olaydan, bir sürü örgüt bunu protesto edip kamuoyu oluşturmaya çalışmaz, birçok ülke resmi olarak yasaklamaz. Kendi aklınızca Kadın-erkek eşitliğini bu şekilde mi sağlayacaksınız, böyle bir vahşete destek çıkarak mı?

  özellikle batı, doğu ve kuzeydoğu Afrika'da, Orta Doğu'nun bazı bölgelerinde ve kısmen Asya'da görülen son derece ölümcül ve ilkel bir olay bu. Küçücük kız çocuklarını kesinlikle hijyenik olmayan yöntemlerle (paslı jilet, cam parçası) kesiyorlar, ve o kesme işleminde kullandıkları alet ile neredeyse bütün köyü sünnet ediyorlar. insanlardan insanlara kan yoluyla ne varsa bulaşıyor zaten bu süreçte. Amaç ise "kadınları kontrol altına almak", cinsel hayatlarını çocuk yaşta ellerinden almak, vücutlarına egemen olmak. Kendisine insan diyebilen hangi varlık bunu destekleyebilir, soruyorum sizlere.

  Yapılan müdahaleden haberiniz var mı? Sünnet diye Küçücük çocukların klitorisleri çıkarılıp genital bölgelerinin rastgele dikilerek tek bir delik açılıp bu deliğin hem vajina hem de üretra işlevi görmesinin sağlandığını biliyor musunuz? Çocukların günlerce acıdan ve kanamadan tuvalet ihtiyacını dahi gideremediğini biliyor musunuz peki?

  Böyle iğrenç bir olayı savunmadan önce (bkz: çöl çiçeği) isimli kitabı okumanızı tavsiye ederim,bizzat bu vahşetten kaçan Afrikalı bir kadının hikayesidir.
  25 -4 ... cadimavisi
 3. 3.
  buna en çok erkek tarafın karşı çıkması lazım zira sünnetlerde kadının haz noktası klitorisini kesiyorlar. sünnet olmuş hiçbir kadın, erkeği ne yaparsa yapsın gerçek orgazmı tadamayacak kadındır.

  tabi, kadınınin üzerine bok çuvalı gibi yıkılıp kerkinerek boşaldığinda kadıninı "delik" olarak gören erkeklere lafım yok. aynı öküzlüğe devam siz.
  8 -1 ... liliith
 4. 4.
  Erkek sünnetine de karşı çıkıyorum ama napalım yapma dedik etme dedik dinlemediler 6 yaşımdayken kıydılar bana... Hadi bizde deri var onu anlıyonuz la kadınlarda tutulcak bişey yok ağzı yok gözü yok kesip neyi amaçlıyonuz.
  3 -4 ... emrekanat12
 5. 5.
  eşitlikçilerin yapmaması gerektiği eylem.
  ... entente cordiale
 6. 6.
  Klitorisi kesilmis kadin istemem amk. Kadin dedigim benimle sevisirken zevk almali. Yoksa neden seviseyim ki ben o kadinla.
  2 ... cavaceylan
 7. 7.
  hadisi var bunu da yapmaya başlarlar yakında.
  -1 ... tokarew
 8. 8.
  çıkmayalım mı?

  hayır zaten çük gibi bi itibarın var dünyada iyice arap kabilesi imajı ver, çok matahmışsın gibi.

  bizim insanlar yapar. böyle arap yalaya yuta onu da yapar.
  -2 ... lan senin de nickinin de amk
 9. 9.
  kadın sünnetine karşı çıkmak
  kadın sünnetine karşı çıkmak
  1 ... manik minyon