1. 1.
  bekaretin insanlarin karilarini kizlarini oldurmeleri icin bir neden olabildigi bir ulkenin namus kavramina benzer bir namus kavrami geregi kiz cocuklarinin tabi tutuldugu tibbi prosedur. devletler tarafindan cokca yasakli oldugundan kabilelerce topluca ve gizlice ormanlarda, bodrumlarda yapilmakta, alet edevat yerine de diken, agac kabugu, tastan yapilma bicak vs kullanilabilmektedir. batililar, ozellikle amerikalilar kendi ulkelerinde ve kulturlerinde yasanan yanlislari cozmektense dunyaya acilip diyelim tibeti kurtarmayi, amazonu adam etmeyi gorev bildiklerinden bu kadin sunneti meselesini de bizzat ustlenmisler, halklari bilinclendirmeyi gorev bilmislerdir. afrikali olup da bu adetin uygulandigi topluluklarda yasayan halk da tabii olarak onlarca sence batili birilerinin gelip kendilerine posta koymasindan muzdarip oldugundan biz boyleyiz kardesim olayına gecmis, dis güçlerin bizi degistirmesine izin vermeyiz inadi icersine girmistir. kenya gibi bazi afrika ulkelerinde kanunen mahkemeye basvuran cocuklar sunnete karsi koruma altina alinabiliyor olsa da topluluklarindan dislanip "namussuz" muamelesi gormektedir.
  15 -6 ... frijit jones
 2. 2.
  kilitorisi keserek kadının kiltoral orgazmına engel olma durumu.
  19 ... machados
 3. 3.
  cehaletin, karanlığın nerelere varabileceğini gösteren bir olaydır...
  23 -1 ... birdy
 4. 4.
  kadın sunneti, erkegin kendi neslinin devamını saglamak amacıyla sahip oldugu kadınların ve dogacak kız cocuklarının cinselliklerini kontrol altına alma hakkını kendinde gormesi yuzunden dogan ataerkil bir gelenek olarak biliniyor. en yaygın olduğu ulkeler mısır, nijerya, sudan, somali, mali ve kenya...

  http://www.nemruthaber.com/detay.asp?hid=1802
  9 -1 ... ms.viking
 5. 5.
  klitorisi alınan kadın cinsellikten zevk alamaz, dolayısıyla cinsellik onun için sadece eşine karşı olan görevlerinden biri halini alır. evlilik öncesinde kimseyle birlikte olmaz, eşini aldatmaz. mantık budur.

  edit: bu entryi eksi oylayanları kınıyorum.
  69 -23 ... peride3
 6. 6.
  Kadın sünneti esas olarak 3 ayrı şekilde uygulanır:

  1) Klitorisin tümüyle kesilmesi

  2) Klitoris ile birlikte yakın çevresindeki küçük ve bir kısım büyük dudakların kesilmesi

  3) Klitoris ile birlikte küçük ve büyük dudakların neredeyse tümüyle kesilmesi, açık yaranın dış çeperlerinin biraraya getirilerek yaranın tümüyle dikilmesi, sadece idrar ve aybaşı kanamasının akabileceği ve ancak küçük parmak genişliğinde olan bir açıklık bırakılması
  11 -3 ... piri reis
 7. 7.
  Badür Şakir adlı kız çocuğunun bu ay başında ruhsatsız bir klinikte yapılan sünnet sırasında yaşamını yitirmesi üzerine harekete geçen Mısır Sağlık Bakanlığı yetkililerince her koşulda yasaklanmış, ilk defa duyduğum ve ağzımı son 5 dk dır açık bırakan olay.
  12 ... flyaway
 8. 8.
  nasil oldugunu ve nedenini discovery channelda izledigim ve su karara vardigim hede (bkz: hayvanlik).
  29 -4 ... scurtel
 9. 9.
  Mısır'da hem Müslüman, hem de Hıristiyanlar arasında çok yaygın olan, ailelerin kızları "iffetli" olsun diye büyük acı vererek yaptırdığı, çocukları sakat bırakan uygulama. Bu yöntemle cinsel zevkin yok edilmesi amaçlanıyormuş. Mısır'daki evli kadınların yüzde 97'si sünnetliymiş.
  7 ... dalton ana
 10. 10.
  özellikle sıcak ülkelerde klitorisin daha büyük ve zevk almaya daha uygun olması sebebiyle gerçekleştirilen çağ dışı uygulamadır.
  3 ... blackandwhite