1. 223.
    Kadın olmanın zorluğu morluğu yoktur. bilakis birçok avantajı vardır ama buna rağmen gelip de kadın olmak şöyle zordur böyle zordur diye maval okuyan salakları görünce sinirlerim tepeme çıkıyor. işiniz gücünüz mağdur edebiyatı. Özellikle güzel bir kadın olduğunuz zaman bu videoda olduğu gibi beleşe yemek yiyip beleşe konaklayabiliyorsunuz: https://www.youtube.com/w...mp;ab_channel=TravelComic+

kadının yerinde sen olsan, ben olsam esnaftan dayak yerdik.
    1 -2 ... kazuo kiriyama
  2. 223.
    bir çok toplumda kadın olmanın zorluklarının anlatılabileceği bireylerin sayısının çok az olması, bunlardan biridir. coğrafya kaderdir, dünyaya geldiğin dönem de kaderdir, peki kader nedir?, bu sistemi kaderi uyduranlar kurmadı mı?, neden kadere inanıp kaderine yenik düşüyorsun olric?, sktret kaderi ve savaş olric gelecek nesiller için savaş..
    (bkz: geçmişte tutunamayanların elinden tut olric)
    ... torontobilgi
  3. 222.
    Başlığına bile erkeklerin yazması.

Daha ne zorluğu soruyorsunuz mk. Ben çelik külot ile zorluk derecenizin yüzde elli azalacağını düşünüyorum hanımlar.
    5 ... evinin beyi cocuklarinin anasi
  4. 221.
    Her erkeğin girmeye çalıştığı bir iki hatta üç belki beş delikle yaşamaktır heralde.
    -5 ... ofansif mizah
  5. 220.
    En zor tarafı saçma sapan kekomsu adamlarla laubali olup sonra da bunlar bana yavşaďı deyip samimiyetsiz samimiyetsiz konuşmak olmalı .

Insanın kendi söylediği yalana inanmaması psikolojiyi zorlayan bir duygu çünkü .
    1 -3 ... morat
  6. 219.
    GÖÇÜK ALTINDAN DA MALZEME ELiNDE ÇIKMA Bi ZAHMET.
    ... kan bankasi soyan sivrisinek
  7. 218.
    Biri ile ciddi bir ilişkiye girmek, yedek kulübesinde yutulan yedek kamillerle ister istemez araya biraz mesafe koyma, eskisi kadar laubali olamama sonucunu getirebiliir.

Evet bu onlar için gerçekten zorlu bir süreç olmalı.
    1 -1 ... morat
  8. 217.
    Ağda ve kaş aldırmak çok sıkıntılı olmalı. Bak ona hak veriyorum.
    ... morat
  9. 216.
    insanların bilinçaltında her zaman yetersiz olduğunun düşünülmesi. Hangi işverene giderseniz gidin erkek çalışanlar aynı işi yapan kadın çalışanlardan daha yüksek maaş alıyor. Neden? Çünkü erkek.

Kadınların en değerli bulundukları günler (ki o da çevreden çevreye değişiklik gösteriyor) hamilelik günleri. Onun ilk üç ayı bulantılarla son üç ayı da top gibi yuvarlanmaya çabalamakla geçiyor zaten. iki çocuk sahibi ortalama gelirli bir kadın hayatının yalnızca 6 ayı şanslıysa ‘kolay’ geçiyor. Şanslıysa diyorum çünkü hamilelik döneminde de ne olacağı tam belli değil.

Edit: biz kadınlar pms, doğum, lohusalık, çocuk sorumlulukları, ev sorumlulukları her şeyi bir şekilde tolere ediyoruz da şu çevreden gelen yetersizlik hissini atamıyoruz. Nasıl sırf bir kromozomu şansına farklı diye benden daha kötü iş yapmasına rağmen 500₺ fazla verirsiniz ey işverenler ya? Hangimiz seçtik kromozomumuzu?
    4 ... sarimsituruncu
  10. 215.
    Yoktur. Kadın olmak zor değildir. Kadın olmak süper bir şeydir. Sosyal medyada yapılan "kadın olma zorlukları" başlığı altında yazılan regl olmakmış, ağda yapmakmış, doğummuş bilmem neymiş falan o kadar da dişe dokunur şeyler değildir. Regl mi oluyorsun, sağlıklı bir kadınsın, bir iki gün karın ağrısından kimse ölmüyor sağlıklı olduğun için sevinmelisin.
    Sütyen takmaktan şikayetçi misin, takma, zorunda değilsin.
    Ağda yaptırmak istemiyorsun musun, yaptırma. Senin kendi tercihin. Kıllarından şikayetçiysen o ayrı, ama bu da tercihin.
    Doğum çok güzel bir olay, dünyaya yeni bir insan getiriyorsun ve bu dünyanın en doğal şeyi. Kimse prenses değil, herkes doğum ürünü. Çok korkuyorsan yapma, bu da tercih meselesi.
    Kadın olmak bütün bunlarla güzel.

Ha ama derseniz ki bu ülkede kadın olmak... işte bakın bu değişir.
    Bu ülkede kadın olmak, diken üstünde olmak demektir. Cinsiyetini gizli saklı yaşamak, kendini kabul ettirmeye çalışmak, güvenliğinden şüphe duymak demektir. Yaşamaya çalışmak, ayakta durmak için çaba sarf etmek demektir.
    Yoksa kadın olmak güzeldir. Kadın olmak zor değildir.
    5 -5 ... windwardside