1. 198.
    Erkeğin kendini düzeltmesi lazım fakat kadının da kendini ezdirmemesi lazım burada da görev devlete düşüyor.
    ... pofudukkuzen
  2. 197.
    ki bence kadın olmanın en zor tarafı; gerek evde gerek dışarıda yorulmaya mahkum olmaktır.
    belki bir erkek kadar yıpratıcı işlerde çalışmıyorsunuzdur, belki çalıştığınız yerde bedenen daha güçsüz olmanızdan ötürü pozitif ayrımcılıklardan yararlanırsınız ama evde dışarıda da rahat bulamazsınız.
    ki günümüzde bir kadının en büyük dayanağı ekonomik özgürlüğüdür ama çalışan kadınlardan evde yemek, temizlik, hizmet bekleyen yok mu sanıyorsunuz ?
    1 ... sweetmandarine
  3. 196.
    Eskiden avantajlı değilmiş ama şu zamanda gerçekten avantajli ve kezbanlar da bunu iyi kullaniyo maalesef.

(bkz: kuku aslanın ağzında)
    1 -1 ... bogey
  4. 195.
    Ne zorluğu ya
    Erkek olmak zordur asıl olan
    Feminist dünyada erkek olmak kadar zor şey yoktur
    Günümüz üniversite lolitalarının, avm sosyetelerinin bir eli yağda. Diğeri balda.
    Yedikleri önlerinde yemedikleri arkalarında.
    Sadece duygu sömürüsü yapmayı iyi biliyor çoğu.
    2 -2 ... lenova
  5. 194.
    Çok fazladır
    Ortadoğuda daha bi çok fazladır.
    ... neicingeldin
  6. 193.
    Benim için en rahatsız edicisi Güçsüz görülmek. Hem fiziken hem zihnen. Anlamazsın, yapamazsın, bilmezsin.

Mesela en basiti trafikte yol hakkı siZin olsa bile üstünüze çıkıyorlar. Bazen Rahatsız edebiliyorlar. O zaman düşünüyorum şu an bu direksiyonda kelli felli yarma gibi bir herif olsaydı bunu yapabilir miydi? Yapamazdı. Çünkü kadınsın ve ses çıkaramayacağından hakkını çiğneyebileceğini düşünüyor. Zaten erkek olsam iner tekme tokat döverdim.
    8 -1 ... lara croftt
  7. 192.
    cinsiyet ayırmaksızın.
    kendini bilene hayat zordur.
    2 ... mavi gozlu kizlari severim
  8. 191.
    Kadın olmak aslında zor değil, çevredeki erkekler ve çoğunlukla onlardan dolayı yaşam koşullarının zorlaşması sebebiyle kadınlar yoruluyor. Kısacası bu ülkede zor.
    4 -1 ... cupcake jemma
  9. 190.
    kime vereceğini bilememektir.
    3 -2 ... kan tutan kasap
  10. 189.
    Ağdadır.
    2 ... selia