1. 1.
    - ev işleriyle uğraşmak ( yemek, bulaşık, çamaşır )
    - Çocuklarla ilgilenmek
    - Kocayla ilgilenmek. ( en zoru bu galiba ) * *
    - Hayatının çoğunu bebek gibi bez takarak geçirmesi gibi zorluklardır. *
    7 -4 ... asabisin galiba
  2. 2.
    saymakla bitmeyecek zorluklardır. daha da kötüsü bu sorunlardan çıkacak dırdırı dinlemek zorunda kalacak erkeklerin katlanmak zorunda kalacağı zorluklardır. *
    2 -3 ... dreamcatcher
  3. 3.
    sürekli mutlu ve dayanıklı görünmek gibi bir -görevi-olan tüm yaratılmışlar içindeki en yarat-ık-.
    1 -4 ... fayaka
  4. 4.
    ataerkil bir toplum düzeninde (bkz: hayata 1-0 yenik başlamak)
    8 -3 ... pucca
  5. 5.
    daima fiziksel bir ezikliğe sahip olmak...
    2 -7 ... 6.4.r.1.$.h
  6. 6.
    anne olmak gibi bir sorumluluğu taşımaktır.
    3 -1 ... miksaj
  7. 7.
    kalbin seni götürdüğü limanda demir atarak, kimi zaman fırtına, kimi zaman en olmadık yaprak dökümüne maruz kalan ama yinede vazgeçmeyen çabalayan usanmadan özveri gösteren ve hep mücadele eden sonu olmayan eylemlerle hayatı aramak...
    1 -1 ... harvester of sorrow
  8. 8.
    ETKEN FiiL iÇEREN PEK ÇOK KÜFRÜ DiLLENDiREMEZ... * * * *
    5 -1 ... karga
  9. 9.
    kadın olmanın zorluğu pek çoktur, evini çekip çevirmek, anneliğin hakkını vermek, kocasını her anlamda elinde TUTMAYA ÇALiŞMAK ve mutlu etmek istemek v.s Ama benm kanımca en önemlisi 16 yaşından itibaren her ay mutlak suretle kan ile verdiği savaştır. bir erkek olarak söyleyebilirimki, çok zor bir durum ve ben olsam hayatta bu ızdıraba dayanamam. bunun yanında birde o hastalıgından gelen asabılıkle herkesle arasını acması. gercekten cok zor bır durum, KADINLAR hepinizi kutluyorum ve allah sabır versın dıyorum...
    3 -2 ... burak1905
  10. 10.
    hiçbir zaman, hiçbir yerde, hiçkimseye karşı içinden geldiği gibi konuşamamak ve davranamamak. içindeki lanet sesin durmadan "acaba yanlış anlaşılır mı?" ya da "acaba doğru olanı mı yapıyorum?" diye sorması.
    6 -2 ... edelweiss