bugün

(bkz: anne kokusu)
gayet hoş bir kokudur. hoş olmasının sebebi ise tamamen biyolojiktir.
erkek ve kadınlar birbirlerini etkilemek için hormonların bulunduğu özel kokular salgılarlar. özellikle seks, sevişme gibi anlarda bu salgılama maksimum düzeye çıkar. ne cacharel amor amor, nede başka bir parfüm kadın kokusunun yerini dolduramaz. ( ben sölemiyorum, doktorlar sölüyoo)
erkeğe çekici gelen kokudur..
mum gibi koktuğu bilinir...

(bkz: mum kokulu kadınlar)
kozmetik ürünlerini aşabilirsen alacağım ten kokusudur.
nefis bir şeydir. hele yağmurlu bir havanın ardından deniz kenarında bir balık lokantasında rakı sofrasındaysan bayan arkadaşınla, daha bi başka olur. kızarmış ekmek kokusu,yağmurdan sonraki toprak kokusu,denizin yosun kokusu,ve onun kokusu karışı verir birbirine.
kadın=sevgili denklemine göre dü$ünürsek eğer,

rüyalarda bile hissedilebilendir. hatta, olmadığı halde yastık o kokuyla kaplanır. bazen, insanın kendi kokusu bile onunla karı$ır..
taze ekmek kokusu gibidir.
ne kadar tok olursan ol, davetkarlıgına dayanamaz illa ucundan, kıyısından koparasın, tadına bakasın, varasın gelir; ki takdir ederim.
erkeğe sen erkeksin dedirten ve her zaman olması gereken çok hoş duygular veren narinliği, kibarlığı , uzlaşıyı , arkadaşlığı , sevgiyi kısacası akla gelebilecek tüm pozitif unsurları beynimize vurgulayan son derece hoş bir kokudur , hem somut koku anlamında hem de soyut koku anlamında hepsi geçerlidir.
(bkz: kokusu olmayan kadın)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.