1. 1.
  -erkeklerin tarih boyunca yüceltilmesi ve kadın haklarının ihlal edilmesi durumunun kadınlarda yarattığı ağır yük nedeniyle ortaya atılmış eşitlik fikridir.
  -yaratıcı kadını erkeğin kaburga kemiğinden yaratmıştır ama bu kadınların 2.sınıf olduğunu göstermez.
  -yaratıcı katında kadın-erkek tüm kullar eşittir,önemli olan yaratıcının emirlerine uymaktır,asıl üstünlük budur.
  -kadın-erkek bedensel olarak birbiriyle eşit değildir.her iki cinsin de baskın ve cılız kalmış özellikleri vardır.ama bu onları birbirleriyle taban tabana zıt yapmaz ve herhangi bir cinsin yüceltilmesini,aşağılanmasını gerektirmez.
  -kadın ve erkek toplumda ve dinde aynı kurallara uymak zorundadır.anayasa bile kadın anayasası,erkek anayasası gibi bölümlere ayrılmamıştır.tek bir anayasaya her iki cins te uymak zorundadır.
  -kadın ve erkek eğer bir elmanın iki yarısı gibi düşünülürse,birbirleriyle uyumu tam bir elmayı oluşturur.
  -erkek ve kadının birbirinden bedensel,fiziksel,zihinsel,kişiliksel farklılıkları olduğu ama buna rağmen eşit haklara sahip olduğu düşünülürse işte eşitlik o zaman sağlanacaktır.
  10 -2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  Var olmayan eşitliktir.

  Zira peygamberimiz Hz Muhammed de "kadınlar aklen ve dinen dun(eksik) yaratılmışlardır" demiştir. Aynı zamanda dinimizde erkeklerin kadınlardan nerdeyse tüm konularda daha fazla hakka sahiptir. Aksini iddia eden zındıktır.

  Erkekler her ne kadar üstün olsa da, erkeklere ve kadınlara eşit hak verilmelidir, günümüzde olduğu gibi kadınlara ayrıcalık tanınmamalıdır.
  7 -32 ... baybars
 3. 3.
  yüz yılın değil, "aşk mı para mı"'dan sonra tüm tarihin en geyik/gereksiz tartışmasıdır. şöyle ki;
  bir kere eşitlikten bahsederken, ortada bir konu olması gerekir. neye göre eşitlik? fizyolojik açıdan mı, biyolojik açıdan mı, zeka bakımından mı, kanunlar önündeki eşitlik mi ve daha bir sürü şey. hepsinin tek tek tartışılması, belli katsayıların verilmesi*, sonra bu katsayılarla üstün olunan konu sayısının çarpılması gerekmektedir ki eşitlik var mı yok mu ortaya çıksın. katsayıların neye göre verileceği ise meçhuldür, kimine göre zeka daha önemliyken, kimine göre kuvvet önemlidir. o yüzden kasmaya gerek yoktur, gül gibi geçinip gidilmelidir.
  11 ... redwinemania
 4. 4.
  bedenle ruh arasindaki mükemmel uygunlugu yok sayan gerizekali insanlarin, adeta bir ceylanin ruhunu aslanin bedenine yerlestirerek ve ceylani aslan gibi davranmaya zorlamak suretiyle kadina hak ettigi yeri vermeye hicbir zaman muktedir olamayacak mevcut beseri sistemlerle olusturmaya calistiklari fos esitlik.
  4 -5 ... ciwan
 5. 5.
  kadınların sürekli dile getirdiği hededir.ancak kendileri o kadar çok uyanıklık yapma peşindedirler ki hakları olan eşitliği isterken bile yüzsüzlüğe başvurup eldekini bile kaybederler.örnek mi? otobüste kadına yer vermeyen er kişinin hayvan herif ilan edilmesi.
  1 ... arabarakondi
 6. 6.
  (bkz: yok böyle bişey)
  (bkz: bir hak olarak çalışmak)
  ... palta
 7. 7.
  ikisininde normal eşit haklara sahip olması gerekir.ama her iki cinste zaman zaman konuyu baska yerlere tasıyorlar.buda şık degil
  1 ... yurekli74
 8. 8.
  dünyayı kadınlar yönetseydi bu sorunun çözümü ortaya çıkardı.
  -2 ... cehennem tanrisi
 9. 9.
  (bkz: boş tartışma konuları)
  2 -1 ... kahvekremasi
 10. 10.
  doğrusu, kadın küçük eşit işareti(<=) erkek, olan eşitliktir
  5 -3 ... metin oktay