1. 1.
    şimdi çıkıp, feminizm aslında şöyle böyle demeyin. feminizm aslında şöyle böyleyse gidin onu buraya değil, feminizm adı altında bunları yapanlara söyleyin. üstünüze de hiç alınmanıza gerek yok.

osuruk diyorum cinsiyetçi diyorsunuz. b diyorum cinsiyetçi oluyorum. bayan diye bir şey yokmuş, çünkü öyle bir cinsiyet yokmuş. o zaman dişi diyeyim, o da hayvanlardaymış. hanım demek bile suç.

her türlü, toplumun yüklediği görevi reddedip ama aynı zamanda erkeğe toplumsal görev yükleyen sizin iki yüzlülüğünüz. eşitlik adı altında konuşup, size görev olarak atfedilenleri reddederken, erkeğe görev yüklüyorsunuz. erkeğe yüklenen bunca göreve neden sesiniz çıkmıyor. çıkmaz, çünkü yalnızca kendinizi düşünüyorsunuz. hatta kendiniz görev yüklüyorsunuz.

bir annelik olayı, bir mucizeyi bile yük sayar oldunuz. hamileliği bile iş gösterdiniz. kadının sömürülmesi, çocuğu emzirmekle başlar diyecek kadar iğrençleştiniz. yakında erkeğe ihtiyaç kalmayacak diyorsunuz ya, evet keşke size ihtiyaç kalmasa da kendi çocuğumuzu kendimiz yapsak. bu sözüm anneliği bu şekilde görenleredir.

hala daha, hesap ödenirken öne atılan adamlar var. bırakın bunu, sizin erkek parası yediğiniz gibi, kendine bunu sindiremeyip, aynısını size yapamayan adamlar var. parası yok diye, sevgili eş edinmeyenler var. hani sizin eşitliğiniz.

ilişkide önce erkek teklif etmeli. ölsem sevdiğimi söylemem, önce erkek diyecek. o konuşacak, o yazacak, o gezdirecek, o isteyecek, o çalışacak, o ilgi gösterecek, o nazik olacak. bu mu sizin eşitlik anlayışınız. delikanlı kadınlar size soruyorum. delikanlıysanız o halde bu anlayışlarınızdan vazgeçin.

baktınız eşitlik yemedi, lan harbi eşit değilmiş kadın-erkek diye görünce, pozitif ayrımcılık diye bir şey sıçtınız! insan olarak, hak, hukuk, adalet, fırsat için tabii ki eşit. bu başka canım kardeşim. erkek fiziken daha güçlü, bunu örnek verdiğim için mazur görün, fakat bu bir gerçek. güçlü zayıfı ezemez diye bağıracağınıza, biz de kaslıyız mı diyeceksiniz. bundan mütevelli erkek gibi mi olacaksınız. çünkü ancak öyle sağlarsınız eşitliği, denkliği. sonra erkek erkek mi gezeceksiniz.
    isteyen istediğini yapsın, sözüm ona değil. bunu eşitlik sanıp, herkese dayatmak sorun olan.

hadi bir üstteki paragrafta haksız olayım, yanlış olayım sorun değil, olabilir.

peki bu erkeği itin götüne sokma çabası nedir? kendinizi böyle mi yüceltiyorsunuz. aman erkek şöyle, aman erkek böyle. kadın ne, melek mi? - evet dediğinizi duyar gibiyim. çünkü öyle yazdılar hep, bütün şiirler aşka, kadına yazıldı. kadın aşktır oldu. aşkı kadında yaşayın oldu. sonra ne oldu:

ilişki oldu kadın eksenli. hep kadın bir şey bekler oldu. ya hu şu sözü duymayan erkek/adam var mı soruyorum -"benimle ilgilenmiyorsun". var mı bunu duymayan. peki bunu kaç erkekten duydunuz? bu cümledir erkeği nasıl gördüğünüz. sizi el üstünde tutacak, sizi sulayacak, etrafınızda dönecek. sonra görevi, işi o ya diyeceksin ki "benimle ilgilenmiyorsun". hay hay.

erkek bir nitelik beklediğinde, öyle şey mi olur, kadın o mu, kadın bu mu , cinsel obje mi diye haykırırken, bir kenara oturup, makyajınızı tazeleyip, -"erkek böyle olmalı, erkek şöyle olmalı, erkek dediğin böyle olmalı" diye erkeklik tarifi yapan siz değil misiniz? hani eşitliğiniz. bunları söyleyerek erkeğe görev atfetmiş olmuyor musunuz?

konu şu, bunları reddeden bir erkekcik görmedim. yeri gelir tabii ki ben yapacağım der, yeri gelir öyle olmalıyım der. yeri gelir, işim olmalı şuyum olmalı der. ağır iş olur, ben yapacağım elbette der.

siz eşitlik diye bağırıp, size atfedilen görevleri reddederken, üstüne erkeğe yüklediğiniz ek görevleri, yine bu erkekler kabul ediyor, yapmalıyım diyor.

30 yaşına gelmiş, kendisi ne bir eğitim almış, ne bir yere gelebilmiş bir mağaza tezgahtarının, erkek dediğin en az 1.80 olmalı, evi olmalı, işi olmalı dediğini ben kaç kez gördüm.

neredeyse bütün hayatını, evliliğe adamış yani seçeceği eş adayına bağlamış, bir kadın milleti şimdi erkeği itin götüne sokma çabasında. gelecek korkunuz bile yok neredeyse.

yasal olanlara gelelim. eşitlik diye bağırırsınız, velayet önce annededir. eşitlik diye bağırırsınız, babasının emekli maaşından erkek belli bir yaşa kadar yararlanır, kadın evlenene dek. nafaka nedir lan? hangi kadın buna karşı söyleyin. yanlışlıkla evlenip, götündeki donuna kadar alınan adamlar biliyorum.

şimdi bir furya çıktı. "kadına yönelik şiddet". ya hu kardeşim, af edersiniz bu tam bir aptallık söylemidir. şiddetin kadını, erkeği mi olur. bunca kitle toplaşıyor, ancak "şiddete hayır, her türlü şiddete hayır" diyemiyor, belli bir grubun hakkını koruyor. nedenmiş, çünkü kadınlar çok ezilmiş, he he. peki, ben erkek olarak ben de yürüyemiyorum sokakta. ıssız bir yerde, soyguncu mu gelir, mahallenin delisi mi gelir bilemiyorum. lise hayatımda defalarca yolum kesildi, haraç istendi, kaç kere dayak yemenin eşiğinden döndüm. bu ne peki, bu da mı erkek şiddeti.

tecavüzü erkekleştirip, bir psikopatlık, bir hastalık, bir şiddet olayı olmaktan çıkarıp, tüm erkekleri potansiyel tecavüzcü yapıyorsunuz. evet öyle, yapmıyoruz demeyin. tecavüzü erkekleştirirsen, tüm erkeğe bu potansiyeli taşıdığını söylemiş olursun. tutarlı olun ya erkekler tecavüz potansiyeli taşır deyin ya da artık bu tecavüz/taciz olayını erkekleştirmekten vazgeçin.
    eğer bunu erkekleştirirsen, bugün buna karşı koyan(tecavüze, tacize, ezmeye) bir çok erkeği de bunun içine almış olursun.

örf, adete gelirsek o ho. bugüne kadar, bu eşitlik bağırışlarınızla hangi örf ve adeti değiştirdiniz. hala bu kadın/erkeğin yaşadığı, başlangıcından evliliğe kadar olan süreçte, nerede bu eşitliğiniz. erkeğe yüklenen bunca göreve neden sesiniz çıkmıyor. en bariz örnekle, neden kız isteme var cevap verin. çıkmaz, çünkü yalnızca kendinizi düşünüyorsunuz.

anneliği yüceltip yüceltip, babalığın içini boşaltan sizsiniz. şimdi annelik iş yükü oldu, babalarda işe girişmeli değil mi? hani siz kutsaldınız, kollayıcıydınız, evdiniz, yurttunuz, namustunuz.

namus deyince, namusu iki bacak arasında arayanlar etiketini yapıştırmayın bana. bir savaşta savaşın en iğrenç unsuru olarak neyi gösteririz arkadaşlar? kadınlara yapılan tecavüzleri değil mi? hangimizin damarı, evimize girilip karımıza, annemize, kızımıza yapılacak olan hareketler değildir? bu anlamda bir namustan bahsediyorum.

sonra sindirilmiş erkekler ortaya çıktı. bir tanesinde okan bayülgen'e katılan fırat tanış, bir videodaki erkeğin yaptığı davranıştan ötürü tutup, "tüm erkekler adına özür diliyorum" dedi. yuh artık. dünyayı kadınlar yönetse daha iyi olurmuşmuş. kadınlar daha güzel varlıklarmış. kadınlar üst modelmiş. kadın üstünmüş. meselenin hala, kadın-erkek, x-y olmadığını anlayamamış, önemli olanın insan olmak olduğunu anlatamayacak kadar basiretsizsiniz.
    6 -2 ... altarin oglu tarkan mi
  2. 2.
    yürü bee..
    Koptum bu gece tutmayın beni
    ölüm korkutmuyor seven kalbimi.
    2 ... vatansever terorist
  3. 3.
    3e sınıfından Oğuzhan bize Malazgirt zaferini anlattı, teşekkür ederiz Oğuzhan.
    3 -3 ... promer
  4. 4.
    Merak edilmesin hepsini okudum sabırla. Özet olarak kadınlarda tümüyle tutarlılık ve mantık aramak hatadır. Fıtratı itibariyle zarif hassas narin değişken üretken fakat zayıf yaradılışlıdır kadın. Neden? Üretim merkezidir o. Değişken üretken ve doğurgan olan bir varlıktan salt, doğruluk güven direnç sabır metanet mantık tutarlılık ve sabitlik beklemek büyük bir hatadır. O yüzden erkek erkek gibi hareket edecek. Zira patron ve lider erkektir. Sorumluluk erk ve yönetim ondadır. Kadından da kadınlık bekleyecek fazlasını değil.
    2 ... gazeloglu