1. 1.
    (bkz: müşterisine tokat atan taksi şoförü)

müşterisini darp eden, lakin mahkeme tarafından serbest bırakılan taksiciye uygulanan yaptırımdır.

bizzat ekrem imamoğlu'nun talimatıyla bu taksicinin ruhsatı iptal edilmiştir.
    https://twitter.com/rahsa...tatus/1268091943009091584

amk çomarları, kadın dövüp elinizi kolunuzu sallaya sallaya gezip taksicilik yapacağınızı mı zannettiniz.
    akp'nin sağlayamadığı adaleti böyle sağlarlar işte.

hadi git şimdi akp sana maaş bağlasın.
    17 ... comarlara fisildayan adam
  2. 2.
    Az bile olmuştur. Ben olsam istanbul’dan da sürerdim.
    1 ... temirata
  3. 3.
    Valla iyi yapmış eline sağlık. Hiç yaptırım olmadığı için işi iyice azıtanlar var. Halbuki caydırıcı cezalar artsa bu kadar yüz bulamazlar. Müşteriyi dövmek ha, hemde bayan. Zaten esnaf olamamış o, haketmiş çoktan.
    5 ... gazeloglu
  4. 4.
    uber, ekmeğimize taş koydu diye protesto eden taksiciler, trafiğe yakalandığı için müşteri dövüp parasını gasp ediyor.

edit; yaşasın korsan taksiciler.
    3 ... sivasli bey
  5. 5.
    Budur ya. Bu kadar basittir istenildiğinde ibretlik yaptırımlar. Kadına şiddet, hayvanlara şiddet konularında iyi hal vs gibi hafifletici unsurlar kaldırılacaktı. Çok mu zor halletmek? Derdi milletle denk gelmiyor ki. Hiçbir sorun yok diye neredeyse 50 gündür meclisimiz kapalıydı. Açıldı ve konular partiler ve bekçi yetkileri. Ne gibi aciliyeti ve vehamaeti var bu konuların? Vatandaşların bir sorunu mu var bu konularda? Benim yok. Kimsenin de böyle bir derdi olduğunu sanmıyorum. Bir çırpıda en az 20 tane hepimiz için önemli konu yazarım mesela. Yazmıyorum. Neden peki? Derdimi derdi bilecek var mı? Herşeyin harika olduğunu. Hiçbir sorunumuzun olmadığinı söylüyorlar. Bizlik birşey yok yani. Sorun var. Gündem var. Konuşmalar var. ithamlar ve vaadler var ama çözüm? Şiddete meyilli zihine sahip olanlar her geçen gün daha da pervasızlaşıyor. Neden peki? Birşey olmayacağına kanaat getiriyorlar. Bir cana kast eden ekmeğinden olmayı hak ediyor. Rızkinın peşinde değil demekki ekmek teknesinde. iyi olmuş.
    2 ... huzursuz adam
  6. 6.
    uber olacaktı var ya. böyle mallar ortaya çıkmazdı bir daha.
    adamlar çok güzel denetliyor çalışanlarını. bizim koskoca devlet bunu beceremiyor.
    ... likurgus
  7. 7.
    Yetmez ama evet durumudur.

Yargılanacaktır; yağma, kasten yaralama ve hürriyeti tahditten yargılanacaktır.

Ne yazık ki böyle de bir sistemimiz var. Twitter'dan islama hakaret ettin diye tutuklanırsın. Kadına saldırırsın, tutuksuz yargılanırsın.
    2 ... garavel ustaa