1. 1.
  insanların duygularını dışavuracak yeteneklerinin olmamasını kadın cinayetlerinin asıl nedeni olarak goruyurum. Şimdi dostum iki kişi birbirine beste yapsa, şiir yazsa birbirlerine hukmetmeden bir gelecek planı kursalar birbirlerini iyice anlasalar ne olur, Cinayet olmaz. Bunun üzerinde düşünülmesi gerekir. Benim önerim ince bir ruh gereklidir. Reklamla olacak şey değil. Öncelikle toplumda küçük suçlara dahi tahammül edilmemesi gerekir. Siber suçlara müdahale edilmesi gerekir.

  Dostum kadın cinayetlerinin bir sebebi de kadınların erkeği afedersiniz şerefsiz görmesi. En azından benim açımdan bu böyle. Tv de erkek terörü dendiğinde spikerle kavga ediyorum. Arkadaşlar; bendeniz dört dörtlük bir insan değilim ama sanırım benim psikopatik eğilimim yok. Tamam katil olabilirim. Bu ancak çok ezildigim zaman olabilir. Böyle anlar yaşadım ama geleceği düşünerek ki gençtim o zamanlar kendimi frenledim.

  Bir insanın katil olması için hiçbir şekilde gelecekten umutlu olmaması gerekir. Tabii ki insana öldürmek eylemi zevkli gelmiyor ve ilk eşiği asmadiysa.

  Ikincisi şiddet ortamında büyümüş olması gerekiyor.

  Üçüncü olarak kadınlara değer verilmeyen bir kültürde yetişmiş olmasi gerekir.

  Dördüncüsü iç dünyasında kendisiyle kavgalı ve dürtüsel hareket etmesi gerekir.

  Son olarak felsefi olarak, felsefe derken bildiğimiz anlamda değil, bir temellendirmeye girmesi gerekir. Burada genellikle mantıktan ziyade duyular etkilidir.

  Kadınlar konusunda ise, kadınlara erkekler biraz öküzdür. Erkeklerin her şeye gücü yetmez. Kendinize saygı duyun. Ezik olmayın kardeşim. Şahsen ben ezik kadınları sevmiyorum.
  ... bihaberim
 2. 2.
  Kadınsızlık çekmemek.
  ... dalvadoor sali
 3. 3.
  işsizliğin sebebi insanlarn iş araması ise, kadın cinayetlerinini sebebi de...
  ... birazdangelirim
 4. 4.
  Bunun bir tek sebebi var: Güç.

  Olay kadına şiddet falan değil. Kadına şiddet diye bir şey yok. Tüm bu cinayetlerin, zulümlerin altında yatan gerçek, doğanın en vahşi gerçeklerinden biri olan güçlünün güçsüzü ezmesi olayıdır. Karısını döven koca, alt devresine amirlik taslayan er, akranlarını şiddetle bastıran iri kıyım ergen... bunların hepsi aynı sebepten doğuyor. Hepsi fiziksel olarak “ben güçlüyüm” imajı oluşturmak için. Kadınlar fiziksel olarak daha zayıf olduğundan otomatikman bu piramidin en alt basamağındalar.

  Bu hayvansı dürtüyü durduracak yeterli motivasyonu yoksa bu insanın, öncelikli amaç onu kazandırmak olmalı. Bu da iyi bir aile terbiyesi almaktan geçer. Böyle insanlara dikkat ederseniz hepsi sorunlu bir çocukluk dönemi geçirmişlerdir. Böyle yetişen insanları ilerleyen zamanlarda değiştirmek maalesef çok zor.
  1 ... maskeli imam
 5. 5.
  büyük oranda eziklerin kıskançlık duygusu.
  1 -1 ... manyak olmaya karar verdim
 6. 6.
  gören de dünyada kadın cinayetlerinin yalnız türkiye'de yaşandığını sanır. uzun uzun açıklama yapmışlar bir de.
  1 ... homo sacer
 7. 7.
  Birleşmiş Milletlerin yayınladığı rapora göre 2017 yılında dünyada 87,000 kadın cinayeti işlendi. Bu cinayetlerin %58'i kurbanların tanıdıkları tarafından işlendi. Yani 2017 yılında her gün 137 kadın bir tanıdığı tarafından öldürüldü.
  Dünya genelinde 2018 yılında 379 milyon kadın aile içi şiddete maruz kaldı...

  Senegal'de kadınların %87'si şiddet görüyor. Güney Afrika'da her gün üç kadın eşi tarafından öldürülüyor.
  Her gün 4 kadının öldürüldüğü Brezilya ise kadın cinayetlerinde 5. sırada
  Kanada'da her 10 kadından 3'ü şiddet görüyor.
  Almanya'da son üç yılda kadına karşı şiddet %10 arttı.
  Fransa, 2019'da 130 kadın cinayete kurban gitti. Yine aynı ülkede yılda ortalama 200 kadın aile içi şiddet görüyor. 2018 yılında ise tecavüze uğrayan kadın sayısı 114bin...
  2018 yılında 120 kadın cinayeti işlenen italya'da kadına karşı şiddetin cezasını iki katına çıkararak 15 yıl yapıldı. ( eskiden 7 yılmış )
  ingiltere, 2019 yılında aile içi şiddet ve kadın cinayetiyle sonuçlanan vaka sayısı 173...

  demek ki neymiş ?
  kadına şiddetin "din" olgusu ile zerre alakası yokmuş...
  3 ... keshberfo
 8. 8.
  Ataerki bir toplum yapısıyla büyüyüp, ebeveyenleri tarafından sürekli pohpohlanıp -ben oğlum her şeti yapabilir, küçük dağları o yarattaı-imajını çocouklarına devamlı çizmeye çalışan aileler bu ve bunun türevleri birçok problemin başını çekiyor.
  -1 ... someoner
 9. 9.
  adam yerine konulmamak.
  -2 ... teflon
 10. 10.
  Cahilin biri de islamdır yazmış. Her cinayetin arkasında islamın yasakladığı zina çıkıyor alkol çıkıyor. Hangi ayette cinayet teşvik ediliyor savaş ayetleri hariç?
  2 -2 ... masklavi