1. 1.
  geri kalan her şey için metresler.

  kefire dönmüş eril hezeyanlardır.
  5 -1 ... liliith
 2. 2.
  yanlış düşünce.
  1 ... huluku tanhu
 3. 3.
  Son derece haklı iddia.
  -7 ... kivilive
 4. 4.
  eski bir norm. günümüzde geçersizdir.

  ancaaaaak halen daha okumadan kocaya kaçan, okumamış cahil kesim tarafından yaşatılır. bunda çalışmak yada okumak zihniyeti olmayan kadınlar etkilidir.

  suçlusu sadece erkekler değil.
  ... lan senin de nickinin de amk
 5. 5.
  platon metafiziğinde varlık hiyerarşisinin en yukarılarında formlar vardır. ve bunların arasında da en yücesi iyi ideasıdır. peki bu filozof hangi kaygılarla ontik bir etiği benimsemiş olabilir. gerek peloponnesos savaşları olsun gerekse pers işgalleri olsun antik yunanın muhtevasında gerilim şüphesiz bulunuyordu. zaten platonun devlet kitabında kendisi sansürcü oluşunu devletin yıkılabileceği korkusuyla gerekçelendiriyor. bu da metafizik anlayışına olumsal olandan imtina edilmesi şeklinde yansımıştır. aristo ise bundan hareketler soyutlama yaparak zaman ve mekanda kaybolmaya mahkum insanı kavramlar ve bunları içeren ereklerle bağlamayı amaçlamıştır. yani platonda kadın iyi ideasını temaşa edip diyalektik hareketin momentumunu tragedya gibi unsurlarla baltalamazsa iyiken aristoda kadın kadın özünün muhtevasında bulunan çocuk doğurmak ve yemek yapmak gibi şeyleri edimleştirirse iyi olabilir

  peki burada reaktif davranma suretiyle bilinçsizce fransız varoluşçuluğuna mı mahkum olmalıyız yoksa bu düşüncenin arka planını soruşturup zenginleştirmeli miyiz bunu sizlere bırakıyorum
  ... hiper simulakrum x087 qt
 6. 6.
  ondan sonra da almanya bize vize vermiyo diyosunuz -siz de bi tuhafsınız.
  ... paganviodio
 7. 7.
  bu düşünceye sahip olanları doğrudan 'yobaz' diye yaftalayanları gördükçe bir gülme geliyor. halbuki gâyet doğru bir genellemedir. kadınların herhangi bir alanda uzmanlaşabilmesi erkeklere nazaran çok çok daha düşüktür. e bari otur da topluma sağlam çocuklar yetiştir, eşine güzel yemekler yap ve onu destekle. ama ''özgürleşelim de rahat sevişelim'' güdüsüyle hareket eden feminikler ve onları düzmeye çalışan amperestler olduğu müddetçe bu gerçekler hor görülecektir.

  edit: yine gelmiş ''yaw meri küri var ama''cılar. bir olgunun doğası hakkında konuşurken tümel düşünmek zorundasın. üç beş başarılı kadını göstererek bunu tüm kadınlara mâl edemezsin. o kadınların o şekilde yaşaması için birtakım zorunluluklar, ve ruhsal sebepler vardı. ancak kadın mefhumundan bahsediyorsak, milyonlardan bahsediyoruzdur. ortalama bir kadının potansiyeli ve yapacakları bellidir, hayatta gerekli/gereksiz neredeyse hiçbir şeye adanmışlığı yoktur. birçoğu rüzgarın savurduğu bir yaprak gibi yaşar ve doğrularını çevrelerinden alırlar. tüm bu özellikler, kadının iyi bir anne ve eş olmasında önemli rol oynar. elle tutulur bir şeyler yapabilmiş kadınların da birçoğu kadınlığından ferâgat ederek bunu yapabilmiştir. açın ayn rand, karen horney gibi kadınların tiplerine bakın, benden yakışıklılar. gerçek anlamda bir kadın, evde anne ve eş olduğunda kadındır. feminizim kadını erkekleştirip, erkeği kadınlaştırır.
  8 -11 ... ne yapsak bos
 8. 8.
  Bugüne kadar ev hanımı olan kadınların yetiştirdiği nesile bakarsak çocuk yetiştirmekle ev hanımlığının alakası olmadığını gözlemlemiş oluruz.

  insan isterse her şeyi yapar. Bunun kadını-erkeği yok. Topluma faydalı kadın mı göster diyorsun? Türkan Saylan var. sesiyle büyüleyen Sezen Aksu var. Kadın pilotlarımız, kadın doktorlarımız var. Bu tarih boyunca hep böyle oldu. Halide Edip'ler, Sabiha Gökçen'ler...Günümüzde her meslek dalında kadınları görebilirsiniz. Bilimsel çalışmalarıyla Obama'dan ödül alan Hatice Altuğ kadın değil mi? Sizin bu kendinizce çizdiğiniz "kadın" algısı yüzünden geri plana atmaya çalıştığınız kadınlar yine de sahalarda olacak. Hatta yanlarında omuz omuza çalışan, kadını destekleyen adamlar da olacak.
  3 -4 ... vasilissa
 9. 9.
  Bu mantıkta biri siki kalksın, kıçı ve göbeği büyüsün diye yaşıyordur, net!
  4 ... topumtufegimkelebegim
 10. 10.
  Bu mantıkta devam edilirse, erkekler köle gibi çalıştırılıp sömürge edilmek, paralarını yemek, ayda yılda bir de tatmin olmak için varlardır.

  Şöyle bir baktım da işe yarıyorlar galiba. Üzmeyin kız erkekleri. Kıyamam.
  5 ... ladylemon