1. 1.
    ayy evet mücadele ediliyorlar malesef bi salsanız kadınlar kendi haklarını savunsa. kadının hakkını da savunan erkek. sorun bakiim gönlü varmıymış kadınların.
    -1 ... sophiaa
  2. 2.
    bazisi basaramiyor bu savasi.

kadının özgür yaşaması için mücadele verme sorunu
    ... ali candan
  3. 3.
    bu bir realite. her ne kadar hoşumuza gitmiyorsa da hepimizin yaşamının bir parçası. istediğimiz yerlere gelebilmek için ölesiye bir çaba ve emek sarf ediyoruz. hiç kimsenin elini taşın altına koymaya yanaşmadığı düzende kendimizi riske atmak için sığınabileceğimiz bir toplumsallık bilinci dahi yok. sözde en büyük toplumsal derdimizi de gerekçelendiremiyoruz. işin açıkçası bunu en çok da kadınlar umursamıyor.

bu yüzden feminizme de, karşıtına da mesafeliyim. bana göre maddi özgürlüğü ve başarıyı arzulayan her birey için fırsat eşitliği sunulmalı. eğer ki bireyler daha başarılı olmak için birbiriyle rekabet ederse hem topluma hem de kendilerine faydaları dokunur. bu benim için daha motive edici ve sonuç odaklı bir ahlak anlayışı. yaşamımda karşılığını da bulabilirim.
    ... ozgur demirtas in robotu
  4. 4.
    Mor saçlı hdp li bir karı gördüm sanki.

Ne özgürlüğü arkadaş? Bu özgürlük duyarı adı altında arka planda köle yaratan çok istismar gördük biz.

Velev ki acunla survivordayız, özgürlük varsa ödev de var. Sen özgür olacaksın diye götünü başkaları mı toplayacak?
    -1 ... tea man