1. 1.
  yürekten katılınacak kampanya.
  (bkz: nereyi imzalıyorum)
  her yer cami dolu, minicik mahallelerde bile devasa camiler var. ne güzel paraymış bu, akar akar bitmez!
  hani okul vardı bildiniz mi, hani hastane?
  hani birileri sınır boylarında "kerpiçten" yapılmış, susuz elektriksiz karakollarda çatır çatır şehit düşüyor ya, bildiniz mi?!
  cami yapın siz, sadece cami!
  7 -11 ... mavi44
 2. 2.
  (bkz: dikkat çekme çabası)
  6 ... mendilsiz halay basi
 3. 3.
  islam a "karanlık" diyerek aslında kendisine kafir diyen zihniyetin başlattığı kampanya olabilir ancak, cami insanlığın en aydınlık yeridir, kendi içine dönüp bakabilmektir, camiye karşı olmak demek insan olmaya karşı olmak demektir, suriye de hergün 50-100 kişiyi katleden orospu evladına sahip çıkan, bölücü uluslararası fahişe pkk ya yaltakçılık yapan orospu evlatlarıda bu kadıköy e cami istemeyenlerdir.
  3 -2 ... affetmem cizerim
 4. 4.
  sonuna kadar destek verilen kampanya.
  troll mroll ama: (bkz: adam haklı beyler)

  edit: ne kadar da kadıköy lü cami isteyen varmış arkadaş.
  yememiş içmemiş abanmışlar eksiye. *
  2 -13 ... yalniz1opera
 5. 5.
  laik olmakla din karşıtı olmayı birbirine karıştıran insan beyanatıdır.
  4 -2 ... askimizin meyvesi ali eren
 6. 6.
  bende ilçe çıkışındaki cemaatsiz camilerin kalkmasını istiyorum, namaz kılanda insanım sürekli olmasada hemen coşmayın.
  Elbistan - maraş arası bir yolculukta çektik arabayı öğleyi kılalım diye bir camiye.
  Anahtar kapıda asılı , ezan yok namaz vakti.
  imam yandaki lojmanında maaşını alıp yatıyor köyde cemaat yok bildiğin 1000e yakın nüfus var camiye gelen bir adam yok. Caminin tüm masrafı israf,imamın maaşı israf,lojmanı israf. Hangi müslüman göz yumar buna bırak ateisti.
  ihtiyaç yokken böyle fazla imama,camiye ne gerek var.
  3 ... ceogen
 7. 7.
  çağdaşlık dine, imana, özgürlüğe b*k atmak mıdır ? derler adama.

  edit: evet bazılarına göre böyleymiş atatürkü atatürkçülüğü çağdaşlığı nerden okuyup, kimden öğrendiyseniz onun da kaynağı belliymiş zaten.
  (bkz: kaynak götüm)
  2 -3 ... flux
 8. 8.
  cami çağdaş, modern, uygar, akıl ve mantık sahibi, bilime inanan, aydınlık yürekli insanların yarattığı harika eserlerdir. camiye nasıl gidileceğini bilen ve bilmeyen insanları aynı kefeye koymanın mantığı yok. laikliğin ne olduğunu daha ben laik bir insanım diye kendine hitap eden insanlar bilmiyor.

  al lan atatürkçü! laik! sen daha bunları bilmiyorsun bok atacak yer arıyorsun. bilenle bilmeyen bir olur mu hiç?

  "Camilerin mukaddes mimberleri halkın ruhi, ahlaki gıdalarına en yüksek, en verimli kaynaklardır. Minberlerden halkın anlayabileceği dille ruh ve beyne hitap edilmekle Müslümanların vücudu canlanır, beyni temizlenir, imanı kuvvetlenir, kalbi cesaret bulur." (Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, c. 1, s. 225)

  Lâiklik, yalnız din ve dünya işlerinin ayrılması demek değildir. Bütün yurttaşların vicdan, ibadet ve din hürriyeti de demektir. (1930)
  - Lâiklik, asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkânını temin etmiştir. (1930)
  - Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye karşı değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasıt ve fiile dayanan tutucu hareketlerden sakınıyoruz. (1926) alıntı olduğunu söylememe gerek yoktur sanırım.

  Dinimiz islâm; ilim öğrenmeyi, bilgi sahibi olmayı ve cehaleti ortadan kaldırmayı hedefler. Kur’ân-ı Kerim’in “oku” emri ile başlaması ve pek çok âyet ile onlarca hadiste ilmin teşvik edilmesi Müslümanların ilim öğrenmelerine ve öğrenilen bilgilerinin aktarılması hususunda gayret etmelerine vesile olmuştur. Böylece ilmi her şeyden önemli görmüşler, birçok âlim yetişmiş ve âlimleri toplumun önderleri kılmışlardır. ilim öğrenmek kadın, erkek herkese farzdır. ilim Çin'de bile olsa gidiniz. Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz.
  2 -1 ... hellnight
 9. 9.
  aslında mantıklı bir kampanya. sonuçta istanbul koskoca şehir bazı bölgeler camiyi kapsamasa kimse camisiz kalmak. her yer zaten cami.
  2 -3 ... viviette
 10. 10.
  kadıköy'ün nüfusu %72.5 düşerdi o zaman.
  2 ... en zayif halka