1. 1.
  haberden anlaşılana göre, erdoğan'In "kindar nesil"i bu sabah bir şehir hatları vapurunda kantin işletmecisi olarak karşımıza çıkmış anlaşılan:

  "Şehir Hatları vapurunda yaşanan skandallar bitmek bilmiyor. Bugün saat 10:15 Kadıköy-Beşiktaş seferi yapan bir vapurda 5-6 yaşlarında bir çocuğa "tekbir" çektiren bir kişiye tepki gösterilmesi üzerine tartışma çıktı. Tartışma sırasında “tekbir” getiren birine nasıl tepki gösterirsiniz diyen Beltur çalışanı, “bıçak verin Allah yolunda keseceğim bunları” diyerek yolculara saldırdı.

  Konuya ilişkin soL’a bilgi veren bir okurumuz, yaşananları şöyle anlattı: “Vapur hareket ettikten kısa bir süre sonra başında takke bulunan bir kişi yanında bulunan 5-6 yaşlarında bir çocuğa yüksek sesli “tekbir” çektirdi. Bunun üzerine yolcuların bir kısmı bunun yerinin burası olmadığına dönük tepki gösterdi. Bunun ardından yaşanan tartışmada vapurun kantin işletmesi olan Beltur çalışanı bir şahıs, yolculara saldırırken, “bıçak verin Allah yolunda keseceğim bunları” şeklinde bir ifade kullandı.”

  Uzun süren tartışma, küfür ve tehditlerin ardından araya giren diğer yolcular ve vapur çalışanları Beltur çalışanını sakinleştirerek olayın büyümesinin önüne geçti."

  (soL portal)
  1 -3 ... anadol
 2. 2.
  http://gundem.milliyet.co....2012/1565861/default.htm
  -1 ... budapest express
 3. 3.
  (bkz: bozacının şahidi şıracı) sol-milliyet linkine bir de cumhuriyetle hürriyet linki verseydiniz daha da inandırıcı olurdu.*
  ramazanın çok yaklaştığını bu haberle anlamaya başladınız değil mi?
  allah bilir neden dolayı tartışmışlardır. her ramazana doğru ve ramazanda yapılan oruçlu-namazlı-tekbirli-iftarlı klasik yalan,sulandırma,tahrik içerikli haberlerden bıkmadınız mı? bu medya bıkmaz çünkü gücünü türk halkından almadığı gibi ipi de türk halkının elinde değil.
  1 -2 ... yapici tahribat
 4. 4.
  olaya tanık olan bir sol portal okuru ve haberi hazırlayan sol portal. başka gazetelerin de bu olaya yer vermeleri onların tasarrufu.

  olayın kendisi gericiliğin açık bir saldırısı, gericiliğin vapur gibi toplumsal alanları dahi tahakküm alanı haline getirmeye çalışması. ramazan ayının gelişi veya gidişiyle bir ilgisi yok. bu tür olaylar toplu taşıma araçlarında veya başka yerlerde sıkça yaşanıyor bu dönemde zaten. burada farkı, bu kez buna bir sol okurunun da tanık olması.

  medyanın halkın elinde olmadığı doğru. hemen hemen hepsi de sermayenin, holdinglerin ve bir takım cemaatlerin elinde.
  oysa sol portal'ın gazetecilik faaliyetlerinde ticari her hangi bir kaygısı yok. sol portal'ın ilkeleri var.
  onlardan birisi de gericiliğe karşı tavizsiz olmak. tarafını gizlememek. gerçeği saklamamak.
  bu haberde de yapılan budur.
  -4 ... anadol
 5. 5.
  türkiye'nin yobaz bir orta doğuülkesine döndüğünü gösteren olay.
  ulan alagavat tekbirse içinden getir bize ne tekbirinden?
  1 -2 ... saskin ordek yavrusu
 6. 6.
  milletin çocuğuna ağız tadıyla tekbir getirmesine izin vermeyen yobazların bir de kendilerini mağdur göstermeye çalıştıkları olaydır. çocuk benim sana ne lan. ister tekbir çektiririm ister şarkı söyletirim. madem bu kadar hassassın gitar çalıp şarkı söyleyip para toplayanlara da ses et. neymiş çocuğuna tekbir çektirmişmiş. vah vah. evet.
  2 -3 ... fikir muhendisi fikri