1. 1.
  orta okulda annemler sanki çok önemliymiş ve bir bok varmış gibi beni zorla bu okula vermişlerdir. ilk sene gerçekten sok olmuştum çünkü masal gibi bir okuldu hocalar garip, çocuklar delicesine özgürdü. alışmam zor olmadı ama istek acıbademden gelen biri olarak nasıl olupta hocaların böyle bir okulda hiç birşey öğretemediğini anlamamıştım. şimdi biliyorum ki okulumuzun başarısı bu açık öğretim modunda saklıymış. artık okulumuz türkiyede statüsü farklı 3 okuldan biri*
  (bkz: hakan akçiçek)
  (bkz: osman nuri ekiz)
  (bkz: ibrahim taştı)
  (bkz: abdullah tunca)
  3 ... azallan
 2. 2.
  martı yuvasıdır. mezunları okulda geçirdikleri yaklaşık 7 sene içerisinde geliştirmiş oldukları rahat ve umursamaz tavırlarıyla geri kalan yaşamlarında kolayca tespit edilebilmektedir.ayrıcalıktır,efsanedir...*
  1 -1 ... cho
 3. 3.
  okul çıkışı bomonti sefasının ayrı bi güzel olduğu mekan.
  2 ... hasnicktir
 4. 4.
  bünyesinde Apo,MKC,ilyas vs. gibi birçok komik ve de saçma hocalar bulunduran;saçlarını sarıya boyatıp öğrenci insanının diline düşen ve bunu sadece okuldaki bir dier hocayla evlenmek için yapan,mezunların okula girişini yasaklayan ve de kendi başına fıkralara konu olabilecek bir müdüre sahip olan ama en güzel anıların yaşandığı efsane okul...
  1 ... rackula
 5. 5.
  kronoloji itibariyle, turkiyenin ikinci anadolu lisesidir.. egitim hayatina kadikoy maarif koleji olarak baslamis.. vaktiyle nufusu 3500leri bulmus olan, genelde her sene itu'ye en cok ogrenci sokma derecesini elinde tutan yuksek duvarli deniz manzarali egitim kurumu.
  bu okulun okurlarina marti denir.. okumus bitirmis olsalar da.. *
  2 ... confusedy
 6. 6.
  henüz çaylak dönemini yeni atlatmış olduğum şaka gibi bi müdür e sahip * olan kantiniyle hocalarıyla kısacası herşeyi ile fenomen olmuş martı yuvası mabedimiz.
  1 ... hipernova
 7. 7.
  2 yıl hazırlık okuduğum için herkesin hazırlıkta sınıfta kaldığımı sanmama sebep olan, herçeşit insanı içinde barındıran eski güzide okulum, yuvam.
  ulusal kalite ödülü alan tek devlet kurumuydu bir zamanlar.
  2 ... heycjcalhadiparcami
 8. 8.
  türkiyede ki eğitim sistemine inat bir düzende çalışan, kaliteli, vizyonu ve misyonu gerçekten kutsal olan okul.
  1 ... karpuzkabugu
 9. 9.
  (#874479) kedi ciğer meselesi. kalite derneğinden tek ödül alan okuldur. 8 sene okuyanlar bu okulun değerini çok daha iyi bilirler. şu an imkanım olsa uni yerine tekrar bu lisede okumayı gözüm kapalı tercih ederim.
  1 -1 ... elekut
 10. 10.
  dışardan görünüşü normal bir liseden farksız olan fakat eğitim düzeyi farklı olan ve sınavları kantinde yapılan ve gördüğümde şaşırdığım okul.
  1 ... esprimakinasi