bugün

troll değil.
ciddi ciddi muzdarip olduğum problem.
fazla sert geliyormuşum kendilerine. çözüm yollarım oldukça keskinmiş.
cinsiyetçilik yapıyormuşum.

kibar olsam da, kibar olacağım diyerek yalan söyleyemem kimseye.
ben kimseye zaaflarımı göstermem. derdimi de anlatmam.
yalan demeyin.

bakınız kaan boşnak bir şarkısında şöyle der,

-bak n'olursun dinle beni gitme, sana muhtacım
+Peki ben bana muhtaç adamı ne yapayım?"
-Pınar, bunu deme n'olursun.
diye gider.

kadınlara zaaf göstermeyin.
net ve sert olun.
anlayan çıkar elbet.
kadınlar en tuhaf anlaşılması zor insanlardan biri bazen anlamakta zorluk çekiyorum.aslında genel olarak insanları anlamakta güçlük çekiyorum.
aman zaten biz kadınlar da birbirimizle anlaşamıyoruz. anlaşamamak günümüzün en büyük problemi.
Ben işler ciddiye binene kadar gayet iyi anlaşıyorum, işler ciddiye bindi mi anlayamadığım bir şeyler oluyor ve kavgalar, tartışmalar, saygısızlığı samimiyet sanmalar falan oluyor. Üzücü, bu yüzden insanlara ve ilişkilere küsüyorum.
"kabul etmek" yöntemiyle aşılabilecek bir engeldir.

cinslerin yaptığı hata karşıt olarak gördüğünü, yani erkek için kadını ve kadın için erkeği, kendi formatıyla okumaya çalışmaktır. oysa bu eylemi yeni bir dil öğrenmek gibi düşünürsek bu kıyaslamadan vazgeçer, ve tıpkı yeni bir dili kendisi olarak kabul ederek öğrenmek gibi karşıt olanın kendisini olduğu şekliyle kavramaya çalışırız. nasıl yeni bir dili konuşabilmek için mecburen anadilimizi bir yere bırakmak zorundaysak, karşıt bellediğimiz cinsi anlamak için onların kendilerine ait bir alemi olduğunu kabul etmek faydalı olur.

elbette "kabul etmek" demek kabullenmek veya boyun eğmek anlamına gelmez. yine dil örneğine başvurursak, nasıl ki bir yabancı dili öğrenmek bütün aklımızı, düşünce alemimizi veya benliğimizi terk etmek anlamına gelmiyorsa ve istediğimiz zaman kendi dilimize geri dönebiliyorsak, diğer cinsin alemini onun penceresinden anlama gayreti de kendi gerçekliğimizi terk etmek demek değildir.
Tarzanca konuşursanız anlaşamazsınız tabi... Konuşurken; sade ve net olacağım derken, kendi ayrıntılı sınırlarınızı çizmeseniz, kadınlar da kendi kafalarındaki ayrıntılarla sizin çizgilerinizi kendileri belirler. Sonra da dersiniz ki "sen herşeyi kafanda kurmuşsun kızım"
Bir zahmet kendinizi ayrıntılı ve net ifade edin!..
erkek kadınlarla anlaşamayabilir. kadınlarla anlaşamaz da günün birinde yalnız bir kadınla anlaşır problem çözülür.
ama bir kadın kadınlarla anlaşamıyorsa bence bu biraz problemdir. sebep? çünkü kadınlar denildiğinde üzerine bile alınmaz bu kadın artık. ait olabileceği en büyük gruba yabancılaşır. üzücüdür bence bu.
Anlaşmak zorunda olmadığınız konusunda anlaşmakla başlayın.

Nasilsin

iyiyim

Yemek yiyelim mi

Olur

Uyuyalım mı?

Hep böyle kisa kisa konusun. Oldu mu?
anlaşamıyorum.
kırılamıyorum sırf beni iyi görsünler diyerek.
(bkz: bundan bize ne)
kadınlar anlanmak için değil sevilmek için vardır demiş biri aklıma direk bu geldi. kadınlar hayallerle yaşarlar ve yaratılış özellikleri olarak farklıdırlar. herşeyden bir anlam çıkarırlar. sizin için basit olan birşey onlar için çok spesifiktir. şuda var kadınlar biraz çıkarları ve menfaatleri doğrusunda hareket ediyorlar gibi geliyorlar.
Bir de kadınlarla anlaşamıyorum kadınları var ki esas ben onlarla anlaşamıyorum.

Kadınlara çamur atıp sürekli erkeklerle takılan kadınlar beni irite ediyor. Evet, biz kötüyüz, sen iyisin ve farklısın. Ok bye.
Sorun teşkil eder.

Kadınlarla / erkeklerle anlaşmayı öğrenmek, bir yolunu bulmak zorundasınız.
Birlikte yaşamayı öğrenmekten başka çaremiz yok.
Hayatı, huzurlu, yaşanabilir kılmanın en kestirme yolu budur.

Yok öyle kadınlarla anlaşamam, erkeklerle anlaşamam saçmalığı!
Bir de bunu marifetmiş gibi söylemezler mi, döver misin, sabaha mı bırakırsın?!
Yalnızca kendine güvenmeyen kadınlar, kadınlarla anlaşamaz. Veya yeteri kadar zeki olmayan.
aslında o kadar da yolunu bulmak zorunda değilim bu cinsle anlaşmanın.
kadınlarla aynı yerde çalışmamak için iş yeri açacağım.
çalışsam dahi hepsi benden daha alt statüde olacaklarından kapris çekmeyecek, ben istemedikçe muhatap olamayacaklar. öte yandan akademisyenlik için de bir uğraşım var ki, yine kadınlarla herhangi bir işim yok.
varsa yoksa hep kitap oku.

bu arada hep söylediğim şeydir. erkek sevmek, kadın sevilmek ister.
tek fark.
erkek sevdiğinde bir defa sonsuza kadar severken, kadın daha güzel seveni bulduğunda çeker gider.
bundandır,
benden uzak olsunlar. üzülmekten bıktım amk.

küfür de edeyim ki iyice itici geleyim şunlara.
öyle diyorlar.
Kendini onun yerine koymamakla vuku bulur.
Kim olduğu, cinsiyeti, dili, dini , ırkı farketmez. Herkesle anlaşırım. Hepsi insan efendim. Hepsi kendi başına bir birey. Sizin sorununuz kadınları birey olarak değil genel bir "kadın" kavramı çerçevesinde, tabular ve yanılgılarla birlikte görmeniz olabilir.
kesinlikle benimdir bu. hangi kadına yaklışırsam yaklaşayım iki gün sonra tökezliyorum sanki dünyadaki tüm kadınların hepsi benden kaçmaya çalışıyor. aslında çokda umrumda değil yine de onların dilini anlamak gerçekten zor.
güncel Önemli Başlıklar