bugün

bedelliden devlete akan parayı arttıracak durumdur.
Kadınlar gitmesin harcarlar. Erkekler iki kez gitsin.
Kadınlar güçsüz varlıklardır, beceremezler. Evet.
Onun da parası yine erkeklere kilitleneceği için erkeklerden veto yiyecek uygulama.
Niye 2027. Merak ettim. Desteklediğim kampanya.
daha yolda kimlik sormaya korkuyor polisler birde askeremi alcaklar.
Teneke barakalarda yatmak, gürültüden gece 1 e kadar koğuşta uyuyamamak, Sabah 6 da kalkmak, sağını solunu bilmeyenler yüzünden Eğitim sahasında sürünmek, Mıntıka temizliğinde izmarit toplamak, Bot boyamak tıraş olmak (pardon o olmaz) patates soymak, yemekhanede sıraya girmek, karavanadan yemek sonra bulaşık yıkamak. Tüfek temizlemek sökmek takmak atış talimi yapmak. Ohh miss, askerlik kebap. Rütbeli sınıfında kadın var zaten neden olmasın. Ama biri severek diğeri mecburi.
Astsubay ol, subay ol, polis ol binlerce zorlu eğitimden geç.
Fakat zorunlu askerlik konusuna gelince muaf ol.
Hayır efendim kadınlarımız erkeklerimizle tamamen eşit haklara sahip olmalıdırlar.
Eğer Astsubaylık, subaylık yapıyorsan askerlik te yapacaksın.
ister bedelli yap ister fiili yap. Ama her Türk erkeği gibi sende vatanına olan bağlılığını göster.
israilde bile bugün kadın erkek eşitliği için zorunlu askerlik ikisine de var.
Mutlaka bu konuya çözüm getirilmesi gerek.
Katıldığım bir bakış açısı. Ülkemiz için güzel olur devam.
Kalın götlü sözlük kezilerin insan içine çıkmalarına vesile olur. Destekliyorum.
(bkz: türkiyenin ilk kadın jandarma komando astsubayları)
Kadınlara zorunlu askerlik getirilmesi vatan borcu olmuştur
Ya bedelini ödeyip bedelli yapsınlar
Ya da bir an evvel silah altına alınsınlar.
Kızlarını askere göndermek istemeyen babalardan para söğüşleme yoludur.

(bkz: Bedelli askerlik)

Çokta dillendirmeyin yani, hayalken gerçek oluverir.
aynı koğuşta olmasınlar.
Gitsinler de eşitlik bir nebze sağlansın. Özellikle, sevgilisi askere gidince aldatan karaktersizlerin en başta gönderilmesi ricamdır.
Bir an önce 35 yaşının altından başlayarak silah altına alınmalıdırlar.
Kadınlar bedelli askerlik parasını devlete yatırmakta zorunlu olmalı. Askerlik yapmıyorsa parasını vermeli, eşitlik çünkü.
eşitlik ilkesine göre olması gerekendir.
feminazilerden bunun desteğini göremezsiniz gerçi.
Olum ne istiyorsunuz bu kadından halen anlamış değilim sen bir kadından türedin unuttun mu? *
Kadınlar
Besyö okuyor
Polis oluyor
Astsubay oluyor
Subay oluyor
Güvenlik görevlisi oluyor

Amaa zorunlu askerlik yapamaz
Oldu canım çok mantıklı gerçekten
Eğer bir genç erkek yapıyorsa bir genç kız da yapmalıdır.
her zamanki gibi "ben neden yapıyorum?" sorusu yerine "başkası neden yapmıyor?" sorusunun sorulduğu mükemmel tartışma ortamı.

savaş gibi seferberlik gibi durumlarda zaten bu işin kadını erkeği olmaz. eli ayağı tutan herkes bir şey yapacak. sadece vatanseverlikten de değil, hayatta kalmak için. giden gidecek, kalan kalacak.

fakat şu an durum ne? savaşta mıyız? cevap evetse ne için? cevap evetse kiminle savaştayız ?

neyin onur mücadelesini veriyor bu ölen insanlar?

zorunlu askerliğin tartışılabilecek çok yönü var zaten, oraya girmek bile istemiyorum ama kadınlara da zorunlu askerlik getirilmesinin ülkede yapacağı tek değişiklik (en azından şu anki haliyle), kelimenin tam anlamıyla yok yere hayatını kaybeden gencecik insanların sayısının artması olacaktır.
Bir kadin olarak ekimden beri bir is nedeniyle askeriyedeyim. Valla zorunlu askerlik yapsam komutanda bana ole bagirsa ben oturur aglarim.
En azından iki ay temel eğitim almalılar. Daha fazlasına zaten gerek yok. Ayrıca askerlik yeniden 18 aya çıkarılıp profosyonel ordu saçmalığından da vazgeçilmeli. Kısa dönem ve bedelli zorbalığı da kaldırılmalı.
kendi adıma, karşı çıkmayacağım teklif.

açıkçası bir savaş durumunda falan silah kullanabilmeyi ve bunun eğitimini almış olmayı isterim. yine benzer durumlarda kendimizi nasıl koruyacağımızı bilmek ya da bazı şeylere karşı dayanıklılık kazanmak gerekir diye düşünüyorum. hayat her zaman toz pembe olmuyor. her duruma hazırlıklı olmak lazım.
Cesaretleri varsa
Dürüstlerse
Demokrasi varsa
Halk kendi kendini yönetiyorsa

Raferandum yapsınlar
Yüzde seksenle kadınlara zorunlu askerlik yasası referandumdan geçer
Ama yok bunu getirmezler
Çünkü Avrupa kadını tanrı gibi görüyor müsaade etmez
israil kızları hariç kolay kolay kimse yapmaz bu fedakarlığı ülkesi için.
eşitsek olmalı, ama tabi erkeklerin eğitimi gibi değil ilkyardım, silahla keskin nişancılık, yemek, şoförlük vb. şavaş çıkarsa erkekler savaşacak ama hastabakımı, ilkyardım yemek geri hizmet gibi işlere alıştırılmalılar.
güncel Önemli Başlıklar