bugün

Yanlış yorumlanmaması açısından basitinden Bir soru değildir.
Amaç Bu konuyla ilgili Tespit ve teşhislerin ortaya konmasına imkan yaratma çabasıdır.

Çok uzun yazarım fakat biliyorum ki okunmaz. Kısaca üstad schopenhauer'in de her defasında değindiği üzre, kısa ve dar görüşlü olmaları sebebiyledir.

Derin düşünce sahibi olabilmek veya o derinliğe ulaşabilme çabasına, gücüne sahip olabilmek insana dolayısiyle kendinden ötesine gidebilme sansını da yaratacaktır. haliyle kendi görünümü ve başkaları üzerinde yarattığı, yaratacağı algı, izlenim üzerine yoğunlaşıp kalmaktansa daha anlamlı şeylerle uğraşabilme imkanı doğacaktır insan için.

Ama kadın bu potansiyeli genellikle taşımaz. istemez de.

Benzeteceksek Kadın hep aynı sahilin yamacında dolanır durur.o orda mutludur. Önemli olan onun mutlu olmasıdır. O yüzden denizleri aşan bir akıl onları aşağı ve aptal gibi görecektir haliyle. Benden bu kadar.
özgüvenlerinin çok kolay sarsılabilmesi?
kendilerini ne kadar çok beğenirlerse özgüvenleri o kadar artar ve sevdikleri erkeği elde etmek için her şeye meydan okurlar.
Çünkü "Kendini geliştirmeye çok çaba harca ki; Başkasını eleştirmekle zaman kaybetme." Diye bir söz var. Ayrıca ben şuna inanıyorum: Dünyayı değiştirmek isteyen bir insan, kendinden başlamalı. Bir insan kendini geliştirirse, başkalarına da faydası olabilir ve böylece dünya değişebilir. Ben, içsel güce inanıyorum. Potansiyelime güveniyorum. insan, potansiyelinin farkına varmalı.
Bu yüzden kendime, beynime, ruhuma yatırım yapıyorum. Herkes kendi beynine, ruhuna yatırım yapmalı.
Bu, şart. Bir insan başkalarına yararlı olabilmek için, önce kendine yatırım yapmalı. Bu yüzden kendimle ilgileniyorum; Dünyaya ve başka insanlara faydalı olabilmek için.
güncel Önemli Başlıklar