bugün

penisdaşlarımıza yapılan bir çağrı ve uyarıdır.
Bi doğurunda sizden de dinleyelim tek taraflı yorum yapmak olmaz... Bende bilmiyorum tabi de beyanlara açığım.
doğum ölüm ve rüya anında aynı gerçeklik algını yıkan ve ağrı kesici hormon salgılanır.dört ayak üzerinde yaşasaydık belki bir miktar haklı olabilirdin.
bunu böbrek taşıma söyledim "iki sağa sola hareket ediyoruz yerlerde yuvarlanıyorsunuz siz ne konuşuyorsunuz lan denişikler" cevabını verdi. bilmem kaç mm lik taştan bahsediyorum 3-5 kiloluk çocuğu artık arkadaşlar hayal etsin.
görsel
Bunu anlamak için kadın olmak lazım.
Her gebelik ve her doğum içinde ölüm riski barındırır. Ama gerizekalılar anlamaz bu fedakarlığı. Kadın bu riski güle oynaya alır çünkü ona bu görev verilmiş ve genlerine yazılmıştır. Eğer kadınlar topyekün bilinçli bir seçim yaparak bu süreci istemese 100 yıl içinde insan nesli son bulurdu.
kadınlar... doğum sancısı... ve abartmak...

tanrım büyüksün. kadınlar bir mucizeyi yaratırlar. dünyaya bir çocuk getirmek gibi bir mucizeyi. ve bunu yaparken abartıyor olacaklar öyle mi?! pehhh.

bir çocuk... 9 aylık süreç ve doğum... uzaylılara daha zaman var bizim şimdilik mucizemiz budur.
bana kalırsa kadınların abartmadıkları tek ağrı, tek acı doğum sancısıdır.

Tamam çoğu şeyi abartırlar, kabul ediyorum. fakat haklarını teslim etmek lazım hele ki normal doğumla doğuruyorlarsa o kadınların elleri öpülesidir.
abartmıyorlar.
adı üstünde doğum sancısı.
empati için böbrek sancısı olan erkekleri dinleyebiliriz.
bu konuda ancak doğum yapmış kadınlar konuşabilir.
Abartı değil..
Böbrek taşı düşürmenin doğum sancısının çeyreği olduğunu duymuştum. 17 yaşımda düşürmüştüm evde kimse yoktu ve yerde bildiğin kıvrandım acıdan. Ambulansla kaldırdılar. Eğer o ağrı cidden çeyreğiyse tamamını düşünemiyorum.
Ergen sanrısıdır. Abartıyor diyenler Umarım kaya gibi böbrek taşı düşürür. 0.01% de olsa da bir nebze hissetmiş olursunuz.
Eskiden, tıp tekniği bu kadar ilerlememişken 17.yyılda falan her doğum yapan iki kadından biri doğum masasında ölüyordu.

Ben ikiz doğurmuş bir kadın tanıyorum - sonra kocasıyla kaza yaptı kocası kazada öldü -çocuklara anneanne baktı. Bi kere hastanede ziyarete gittik komşularla bu kadını -orada "ikizleri dogururken hissettiklerimin yanında hiçbi şey bu acılar "demişti.

Doğum sancısı korkunç bişey olmalı.
istediği kadar sancılı olsun hem bebek hem anne için en sağlıklı olanı bu zaten ömür boyu sürmüyor ya.
ameliyatla doğum mu olur ne saçma iş.
doğum öyle dizilerde , filmlerde gördüğünüz gibi suyum geldi deyip hastaneye gidip doğurup bitmiyor. saatler süren bir süreç. deliğin büyümesi , sancının kademeli olarak artması , gözünden yaş getirecek bağırtacak seviyeye gelmesi , doğum anı. son olarak da oluşan yırtıklara dikiş atılması. gerçekten bunun abartıldığını düşünen varsa gitsin suni doğum sancısı yaptırsın kendine bakalım abartılıyor muymuş?
bir insanın vucudunda 300 tane kemik yok la .
Merak eden veyahut küçümseyen tayfaya, suni sancı verilmek suretiyle şiddet derecesi gòsterilmelidir.

Yok laaa!
Korkma! Acımayacak!
Ehehehehe..
imza, bir dost.
Annesi tarafından sıçılmış kişi beyanı. Google amcaya sor bakalım kemik fonksiyonları nasıl bir hal alıyor ve kaç şiddetinde sancıya sebep oluyor.
bu durum erkeklere koyabilir.
Her zamanki gibi entry girenler hep erkekler...
Doğum sancisini kim hafife aliyorsa cidden malin önde gidenidir.
Tarif edilemez sancıyı tek güzel yapan şey evladini kucağına aldığın an çektiğin bütün acılari unutman.
Buda Allah'in annelere verdiği sonsuz rahmetinin tecellisi olsa gerek...
bir iş bir de eş bulup sonra kendini dünyanın efendisi zannede zannede yaşamını sürdüren cinsin gülünç iddiası. kadınların çilesi doğdukları andan itibaren başlıyor. hem psikolojik hem biyolojik bir dünya sıkıntı, acı, zahmet... Kısıtlanmalar, yaftalanmalar, mal mülk zannedilip bir kalıba sokulma çabaları, hakkında herkesin bilhassa erkek milletinin ağzına geleni söyleme hakkı bulunduğunu zannetmesi... he he abartıyor kadınlar doğum sancısını. her şeyi abartıyorlar zaten. sen bi sabah uyanıp işe gittiğin akşam gelip tv karşısına kurulup yellene yellene horuldadığın için kralsın; ama kadın regl döngüsünü de abartıyor, doğum sancısını da abartıyor, ev çekip çevirmeyi de abartıyor, iş yaşamında namusuyla ayakta kalma çabasını da abartıyor, çocuk büyütmeyi de abartıyor, kendisi hakkında ahkam kesen ucuz tiplerden tiksinmişliğini de abartıyor, her şeyi abartıyor kadınlar aynen. yazık bu erkeklere ya ne zor hayatları var. canım.
Olabilir değil. Net şekilde abartiliyor.

Catısı çok çok dar olanlar zaten normal dogurmuyor.

Sancı mancı hikaye.

Mesela ben arka arkaya 5 tane zehir gibi biber yiyebilirim. Ama kadinların dilinin ucuna değerse bile ortaliği anlamsiz yere birbirine katabilirler.

Onlar hem dayaniksiz hem de zora gelmek istemiyorlar. Direnmek onlarin tabiatlarına ters. Agrı esikleri de oldukca düşük oluyor.

Coğusu nazlı ve cit kirildim. Hep ilgi istiyorlar.

Bir hanim doktor arkadaşım kabız olduğunu düşün 3-5 dakika çok zorlandığını... mutlaka yaşamışsındır deģil mi? Dedi.

Evet dedim.

Hah işte en fazla o kadar dedi.

Evet zor ama öldürmez.
Ayrica bende sizdeki gibi vajis olsa hergün tavuk gibi çocuk yumurtlasam da gık etmezdim.
mantıklıdır. kesin abartıyorlardır. allah kimseye çekemeyeceği acı vermezmiş. çeken nasıl çekiyor?
t:doğum sancısı çekmemiş ve hakkında hiç bir bilimsel açıklama okuyup bilgi sahibi olmamış yazarın tamamen subjektif önermesidir.

başlık zihnimde "kidinlir digim sincisini ibirtiyir ilibilir." şeklinde seslendirilmiş olup

"yav he he." olarak cevap bulmuştur.
güncel Önemli Başlıklar