bugün

(bkz: ezeli rekabet) yada ortak av ı paylaşamama gibi durumlarda ortaya çıkar.
türkiye de gizliden gizliye var olan rekabettir.

kadınların en çok korktuğu şey ölüm değil de bu rekabeti kaybetmektir. öyle olmasa bile öyle gibi yaşarlar.

bir elbise mi alınacak ya da ne bilim yüzük falan mı alınacak??
"sana daha çok yakıştı arkadaşım bunu sen almalısın."

aynı erkeğe mi aşık oldular??
"arkadaşım al sana feda olsun bu çocuk benim yerimede öpüşürsünüz."

aynı odada mı uyuyorlar yada ne bileyim hamama mı gittiler??
"arkadaşım varya sende bir fizik var herkesinkinden daha güzel."

"arkadaşım hepsi senin olsun, sen hakettin bunları."

bakın burası önemli hanımlar, kızlar dikkatli okuyun. bu tablo buzdağının görünen yüzüdür. bu sözleri söyleyen arkadaşınız varya tamamen ikiyüzlüdür. bu sözlerle sizi rehavete sürüklemiştir. siz "o o kadar istiyor ama ben uğraşmadan elde ettim" düşüncesine sahip olmuşsunuzdur. oysa arkadaşınız "asıl" sahip olmak istediklerine sizi uyutarak sahip olmuştur. daha güzel elbise de yüzük de koca da vs. arkadaşınızdadır sizinse gözünüz boyanmıştır sadece. dikkatli olun derim ben.
genelde saç çekme ve tokatlama ile sonuçlanan rekabettir.
kendini beğendirme çabasıdır. yanlış anlaşılmasın sadece görsel anlamda karşı cinse olan bir beğendirme değil bu. her anlamda diğer kadınlardan daha üstün olma durumudur. daha çok takdir edilme, daha çok beğenilmek ve sadece kendinden bahsedilmek istenmesi.
bir nevi bencilliklerin yarışıdır.
Zeka parıltısı varsa olsun. Yoksa o rekabet saç, baş, boy postan öteye gitmiyor çoğunda.
savaş sebebidir.

bu savaşın kaybedeni de biz erkekler oluyoruz amk.
kadınların ne kadar sevgisiz; ne kadar yalan dolan ilişkiler kurduğunu, ne kadar iğrenç varlıklar olduğunu gösteren olgu. birine aşık olmasınlar yeter ki. geçmiiiş, gelecek yoktur. rekabet vardır. aynı ortamda baş başa kalmasındır. hiç alakasız bir yerde karşılaşmasındır. aslaa birebir konuşmasındır. bir kadına çok fazla zarar vermek isterseniz, en yakınındakiyle birlikte olun. ama o kadına da gülün arada. ve izleyin sadece, ne kadar hain varlıklar.. saygısız...
her iki tarafinda galibiyeti ile sonuclanir. siksen kaybeden olmaz. gormedim oyle durust bir kadin.
Köpek gibi yerler birbirlerini.
genellikle iki güzel kız arasında gerçekleşir kezban olmayı kabullenmiş olan kızlar için geçerliliğini yitirmiş rekabetttir.
Hiçbir zaman anlam veremediğim, bazı kadınlara sinsiliğin kitabını yazdıran rekabet türü.

Olmamışlık göstergesi. Kendini bilen, tanıyan, artıları ve eksilerinin farkında olan insanın rekabeti başkasıyla değil sadece kendisiyledir.
ayak güzelliği konusunda olduğunda keyifle izleyebileceğim anlardır.
Toplumdaki yerlerinin bu tür davranışlara yol açtığı kanısındayım ben. Eğer ana-erkil bir toplum olsaydık iki cinsin şu anki davranışlarından çok daha farklı bir davranış şekli sergilediğini görürdük, ki bunu ana-erkil toplumlara baktığımızda görüyoruz.
Yani hemcinsler arasındaki rekabet o cinsin mensuplarına özgü değil, bulundukları konumun kendilerine etkisinden kaynaklanır.
Çoğu rekabet göğüs farkıyla kazanılır.