bugün

post modern çağın batıl inançlarından biri.
kadınlar güvenilir bulmadıkları ve kontrol edemiyecekleri ya da kendilerini kontrol ettirerek kontrol edemiyecekleri hiç bir erkekten ve dahi başkaca da hiçbir şeyden hoşlanmazlar.
evet erkeklerini bakkaldan 250 gram kaşar alır gibi tadarak ve kalitesine göre seçerler ama hiçbir zaman fazla pahalı bir yatırım yapmazlar.
kendi kontrollerinin dışında hızla akıp giden bir zihin onları aşırı derecede rahatsız eder.
belki de sırf bu nedenle yatakta en çok soruyu soran taraf kadın iken erkek sırtını dönüp rahatça yatabilir.
evet hoslanmazlar
cunku genelde asık olurlar.

hayranlıkla baslar her sey.
kadın, zeki olana once hayran olur,
sonra da asık.

tum genellemeler yanlıstır diyelim yine de, gunahı bu entry'e kalmasın, aman...
(bkz: kova burcu erkeği)
kadınların içgüdüsel davranışlarından biridir kanımca.neden diye düşünürsek ,bir çok kadının ciddi ilişkilerde maceradan ziyade gelecek güvencesi aradığını görürüz.şu soruları kendimize sorup cevaplayacak olursak;

Soru : güvence neyle sağlanır?
Cevap: parayla.
Soru : para nedir?
Cevap: başarının ödülü.
Soru : başarı neyi gerektirir?
Cevap: önce zeka sonra biraz da şans.

soru : bumudur?
cevap: budur!
(bkz: erkeklerin zeki kadınlardan hoşlanması)
bir gülümsememle bursa'dan inegöl'e kuyruk oluşturan kadınların hoşlanmasıdır. yakışıklı ve zengin olmasaydım da eminim zekamdan hoşlanırlardı.
Size bir sözlük kadar yakınım. Beni bulun dermişim...
yalandır. üzerinde fazla konuşup geri zekalıları umutlandırmak istemiyorum.
yalan. ulan adam haklı be valla.
iq su 140-160 grubunda olan biri olarak söylüyorum bu yalandır. kadınlar kendini zeki gibi gösteren erkeklerden hoşlanır evet doğru. ama gerçek zeki genellikle sosyal beceri bozukluğuna maruz kaldığından ya da kendisi gibi zeki birini arayıp mallardan uzak durduğundan gerçekleşmeyecek durumdur.

yine iq seviyem adına konuşuyorum, dış güzellik bizim için mikip atmalıktır sadece. önemli olan beyin güzelliği fikir güzelliği.

yine başka bir mesele hoşlandınız hoşlanmadınız bu iqlular için önemli değildir zira bayanları beklemezler.
Çok doğrudur. Zeki erkek candır. Kalbinizi bilimsel konuşmaları ile çalar. Oturup dinlenilesi.

(img:#1024969)
%100 doğrudur. ama her erkek kendini zeki sandığı için çoğu kez yalanlanır.
Malesef gercegi yansitmayan beyanat. Kizlara beyin yaramaz neden derseniz ellerinin altinda google var bilgiye erisim saniyelerini aliyor artik istedikleri: guven duyabilecegi hisler, vakit gecirebilecegi ortamlar , agzi iyi laf yapan bireyler istiyorlar.
zeki takliti yapan yakışıklı erkeklerden hoşlanırlar.
Zeki erkek den hoşlanıp, anlayışlı erkek istedikleri ile ömür boyunca dert yakıp,dürüst erkeklerin canını acıtıp, en piç,en serseri erkeklere verdikleri (kalbini içiniz fesat) deneyim ile sabittir.
görsel
Neden salak olanlarından hoşlanalım ki? sorusunu beraberinde getirir.
Eğitim sisteminin yerlerde süründüğü ülkelerde kesinlikle doğru olmayan önerme. Türkiye'de ne zekalar var sanayi köşelerinde çürüyen, nohut pilav satan. Kadınların pek işinede gelmez zeki erkek. Kadınlar başarıdan ve güçten hoşlanır. Başarı ve güç için zekadan çok çalışkan olmak gerekir.
yanlış bilgi, kadınlar zengin erkek ister nokta.

'zeka karın doyurmuyor cınım' da replikleridir.
Nedense hep söylenilen fakat iş pratiğe geldiğinde ''o işler öyle olmuyor'' denilen durumdur. Kadınlar sözde zeki erkeklerden hoşlanır, pratikte ise kendilerine acı çektiren erkeklerden.
Yalan beyandır.
Kadınlar -istisnalar kaideyi bozmaz- paralı veya yakışıklı erkeklerden hoşlanır.
Aksini istisnalar iddia eder.
erkekler nasıl ki ilişki yaşacağı kızda güzellik arıyorsa kadınlar da beynini silkeceği adam da zeka arıyor. basit bir formül.
kadının da yeterli seviye de zeki olup zeki olan erkeği kavrayabilmesi ya da anlayabilmesi aslında zeki olmayan fakat kadının yeterli kriterini yerine getirememesinden ötürü gerçekleşen durum.
(bkz: zeki kadınların zeki erkeklerden hoşlanması)
sapyoseküellik de denilebilir ama ne derece doğru bilinemez.