bugün

hiç yorulmadan dedikodu yapabilmeleri.
erkekleri dize getirebilmeleri.
Kadınlar istedikten sonra yapamadıkları hiçbir şey yoktur. Her şeyi yapabilirler.
aynı anda birbirlerine hiç hissettirmeden 3-4-5-6... erkeği idare edebilmeleridir. kadın düşmanlığı olarak falan almayın veya genelleme yapıp tüm kadınlar böyledir asla demiyorum ama onlarca kadında bunu gördüm bu yaşıma kadar.

erkeklerin büyük çoğunluğu aynı anda 2 veya daha fazla kızla ilişki yaşıyor olsa s.çıp sıvar 2 hafta idare edemeden yakalanır. ama bazı kızlar zerrece hissettirmeden bu işleri yapabiliyorlar. bu bir süper güç değildir de nedir.
hissetmek. hele ki annelerde daha da kuvvetli olabilen özellik.
Annelerimizi ele alırsak her şeye yetişmeleri süper güç.
Sola bakip sagi gormek.
Bir de size hic caktirmadan sizi kesebilmek.
içlerinden insan çıkartıyorlar.
" neyin var ? " diyen erkeğini " bişi yok " diyerek çıldırtabilmeleri.
Aynı anda bir cok işi yapabiliyoruz.
görsel
bir filmdir.
(bkz: wonder woman)
Anne olmalari, bizleri büyütmeleri.
Dünyadaki her şeye yetebilmeleri.
Anne, baba, abla, kardeş, sevgili, eş ve daha birçok vasıfa sahip olup yapılan nankörlükler karşısında hala karşılarındakinden vazgeçmemeleri.
Sadece çocukları için zulme katlanmaları ve ne olursa olsun gülümsemeleri.
Birden fazla kişiyi aynı anda dinleyip hepsine tek tek yanıt verebilmeleri.

Çevrenizdeki kadınlara ve erkeklere dikkat edin. Çoğu kadın bunu yapabiliyor. Çocuğuna yemek yedirirken eşine marketten alınacakları sayabiliyor ya da kalabalık bir ortamda kız arkadaşıyla sohbet ederken eşinin başka bir arkadaşlarıyla ne konuştuğunu dinleyip bir şey yakaladığında dönüp yanıt verip tekrar kız arkadaşıyla sohbete devam edebiliyor.

Bence bu tam bir süper güç.
görsel
yabancı bir komikli şeyde vardı...

bir kadının ağzından:

"yanımda 2 çocuğum ve kocam var. bir an düşündüm, hepsi vajinamın içindeydi"
çeneleri pitbul felan hikaye konuşuyorlar da konuşuyorlar. mesela bir yere gidin 900 erkek 100 kadın olsun ve kadınların 20 si kesin konuşur konuşur erkeklerde ses soluk olmaz arı kovanı gibi kafa beyin koymazlar.

tartıştın bitti derdinide anlatamazsın seni dinlemez aslında dinler ama sadece cevap vermek hamle yapmak için dır dır dır. o zaman sen 2 kelime et ardından mitralyöz gibi kelime saçarlar.
bir orduya laf yetiştirirler.

kendi kendilerine kurup susan tipleride vardır. sorarsın yok birşey kırdım mı seni yok birşey küstün mü yok birşey. susup sizi sinir krizine sokabilir.

not : kadınlar için sorulmuş. anne olarak takdir edilesirlerdir. çocukları için herşeye gögüs gererler kartal gibidirler. ne kadar iyi eş olursanız ya da ne kadar iyi erkek siz bir hiçsinizdir. 50 sene beraber olsanız en ufak yanlışta 5 dakkada silerler. ama evladı 1000 kere yanlış yapsa 1001 inde dahi affeder.
memelerini gösterince karşısındaki erkeği hipnotize ve mal etmek.

şerefsizim marvel herosu olur.

düşünsene karşında koca bir ordu...
açıyon götü başı... donup kalıyo herkes.
süper bi güç bence.
Memeleri.

Hadi yalan de hadi hadi.
Saatlerce boş konuşmak.
Hayatta kalabilmek.
Bir hafta boyunca kanayıp ölmeyen, limondan reçel, kalemle topuz yapabilen varlığın, ısrarla ve halâ süper güçlerini sorgulamak gülünçtür.
Hissetmektir efendim. Şöyle bir süzmek bile yeterlidir. Bi şey olduğunu kesinlikle hissederler.
Topuklu ayakkabı ile tekme atabilirler.
güncel Önemli Başlıklar