bugün

geçiniz. lafta her şeyte eşit olan kadınların kendilerine sürekli pozitif ayrımcılık talep etmesi. ben şahsen artık yemiyorum.

(bkz: kadının beyanı esastır)
neyse ki kimseyi siklemiyorum.
yoksa insan olarak kalmak mümkün değil.

istediğimi yaparak "ben" olmaya geldim.
(bkz: yav he he)
Tam aksine kadının erkeğe her fırsatta uyguladığı psikolojik terör vardır.
(bkz: psikolojik kadın terörü)
(bkz: Be a Lady they said)

Burada salt erkekler değil, toplumun kadına yüklediği kadınlık normları üzerinde durulmuş. Toplum da malumunuz kadın ve erkeklerden oluşuyor.
Kadın olsun, erkek olsun Cinsiyetçi her türlü ifadeye karşıyım.

Bu erkeklerin alınganlıkları ne olacak acaba? Aman, tamam kimse size bir şey demiyor. Ama Azıcık erkek olun (!)
Be a Man they said.
Videoyu maalesef izledim ve büyük oranda kafam sikildi. Bunlara maruz kalıyor mu lan cidden kadınlar? Kalıyorlarsa bence şimdiye kadar ölmeleri lazımdı. Hiç öyle görünmüyorlar ama videoyu izleyen evet yaaa diye dert yanıyor aq nasıl iş anlamadim. Videodaki bazı şeyler çok saçma lan ayrıca. Makyaj yap, çok makyaj yapma falan bunlar maruz kalınacak şeyler değil ki. Ister yap ister yapma aq. Doğru söylediği yerler var ama abartmayın.
Kadınların kadınlara uyguladığı psikolojik şiddeti anlatmaya çalışmışlar sanırım.
duyar kasarak, eşitlik adı altında ayrıcalık istiyoruz demenin başka şeklidir.

evet bir psikolojik şiddet var ama erkeklere var. iftira atacak diye sokakta kadınların yanından geçmeye korkar oldu erkekler. geçen biri asansörde kadın varsa erkek izin alarak binmelidir falan diyordu. sanki asansör babasının malı.

ama iş birlikte oturulan mekanda hesap ödemeye falan gelince, "hesabı erkek öder" diyorlar. yarramı öder.

iş nafakaya gelince "ben nafaka almam" diyeni de görmedik, hatta nafaka işini bayağı meslek haline getiren kadınlar var.
Saçı uzun aklı kısa, mesela.
kadınlar fiziksel şiddete , erkekler ise psikolojik şiddete daha fazla maruz kalıyorlar. ama iş erkeğe gelince herkes suspus. kadınlar şimdi eksiler işlerine gelmeyince. kadir şeker için ne yaptınız. korumaya çalıştığı kadın bile iki dakkada sattı. geçen nişan attı diye boğazı kesilip 9 yerinden bıçaklanan oğlana bile hemen hak etmiştir kesin birşey yapmıştır diye yorumu yapmışlar.
iş erkek cinayeti ya da şiddeti olunca suspus haber bile yapılmıyor ya da geçiştiriliyor.
başkasıyla ilişkiye girip babasına başka çocuğu tarif edip suçsuz bir gencin ölümüne sebep olan kızın durumu.
nerde serseri tehlikeli tip varsa eğlence, aşk cart curt ayağına kapılıp sonu hüsran olunca erkeklerin hepsi aynı demeniz ve ağlamanız.

riyakarlık diz boyu. kendi hakkına gelince kendi çıkarını gözetip adına eşitlik deyip karşının hakkını gasp et. önemli olan adalet. adaletin olmadığı yerde eşitlik olmaz. valla bunun adı eşitlik değil olsa olsa şımarıklık olur. şiddetin her türlüsüne karşıyım. cinsiyet ,insan hayvan ayırmadan şiddete hayır.
güncel Önemli Başlıklar