bugün

(bkz: erkeklerin lezbiyen olma sebepleri)
adam gibi adam bulamayınca, adam gibi adam bulamamış başka bir dertli hatunla dertlerini farklı olarak paylaşmalarından doğar bu mevzudur.
(bkz: lezbiyen yazarlar buraya)
(bkz: bütün kızlar fişlendik)
başka faydalı bir iş bulamamaktan kaynaklanan durumdur.
özel hayatta yaşanan trajik olaylara verilen bir tepki olsa gerek.
sapkınlık.
erken boşalma sorunu sahibi biriyle birlikte olmamak isteyen bünyeler için bu durum çözüm olabilir.
Saymakla bitmeyecek sebeplerdir.

Bu aklimla bende kadın olsam lezbiyen olurdum.
klasik türk mantığına gore yani ihtiyac fazlasi veya acigiyla belirlenen cinsel egilim testine gore; ya yaraksızlıktan ya da yarak fazlalığından dolayı boyle bir tercihte bulunmuştur. zira biz aç kalınca, arpamız fazla gelince ya a gotu veririz ya.. bir sey içimizden gelemez olm bizim.
tıbben phallophobia vakkası olarakda adlandırılır. Tabi hepsi için değil.
erkeklerin gay olma sebebleriyle benzer sebepler olduğu tahmin edilmektedir.
ajdar gibi erkeklerin elini kolunu sallayarak dolaşmaları ve bir gün ajdar gibi birinin karşına çıkma olasılığı.
çirkinlik, pasaklılık, cezibesizlik, erkek idare edememezlik, ağzının tadını bilmemezlik gibi nedenlerdir.
onlarca, yüzlerce erkek ile sevişme. aynı durum erkekler için de geçerlidir.
cool adam ile tanışmamalarından dolayıdır. bu güne kadar tam 800 lezzoyu yola gtirdim vallahi. beni görünce üstüme atlıyorlar azizim hemen, e hani ayrı gayrımız yoktu?
sebebi filan yoktur bu işin genelde. kendiliğinden olur. doktorların dediği gibi pıtısını mıncırmayın, bikinisinin üstünü çıkartmayın, dudağından öpmeyin vs vs evet bunlar belki geçerli sebeplerdir, kadının ilerdeki tercihleri için. ama çoğunlukla kendiliğindendir işte.
zilyon tane erkekle yatsa da, cool adamla tanışmış olsa da, kime aşık olduysa şerefsizin teki çıkmış olsa da yine de hemcinsine ilgi duymayı seçmeyebilir kadın.
yani demek istediğim nedeni niçini olmaz bunun. erkekleri bir şekilde çekici bulmuyodur. hepsi bu.
(bkz: mesela bu başlık)
tercih meselesi mirim.
işi en basit haliyle incelersek olay hormonaldır, tabiki şu hayatta her şey,n olduğu gibi "hormonların" da boku cıkarılmıstır. zamanında bir gazetede okumustum bunların cinsleri varmıs mesela universitede erkeklere vermeyip mezun olana kadar lezbiyen takılanlar gibi...
çirkinlik.

çirkin kadın çocukluğundan itibaren karşı cinsten ilgi göremez. çevresindeki kızlara/kadınlara ilgi gösteren erkekleri gördükçe komplekse girer. bu kompleksin sonunda erkeklere düşman olur. bu düşmanlık sonunda öyle bir noktaya gelir ki erkeklere karşı tüm ilgisini kaybeder. ancak cinsel dürtüleri sürmektedir. bu da kadınlara yönelmesine neden olur.

oysa kendilerine biraz baksalar... biraz özenseler. karakterlerini biraz düzeltseler...

reese witherspoon, kim kardashian gibi dünya çirkini kadınlara bile güzel diyenler bulunuyor. yıldız tilbe bile koca bulabiliyor. seni alacak biri de bulunur elbet.
ilişkide baskın rol oynamak isteyen çoğu bayanı kabul etmeyen erkeklerden kaynaklnır sanırım. çünkü lezbiyen çiftlerden biri erkek gibi davranır diğerine diğeri ise olduğu gibi yani bayan gibidir ki bunlar biseksüeldir.
erkeklerin kıllı,saf,düşüncesiz olmasından olabilir.
ecmel zolna penisi.
kadınların mis gibi, cillop gibi olmalarındandır. birçok erkek kadın olsa kesin lezbiyen olmak ister. ne öyle kıllı adamlar falan.
(bkz: sen ben hepimiz)