bugün

Kadınların, evlenecekleri erkeklerde aradıkları özelliktir. "Sigarası yok, içkisi yok" gibi cümleler bu erkeği anlatmaya yeterlidir. Akla şu geliyor;
- Bu erkek ne sikime yaşıyor?
evlenene dek içen sıçan erkeklerle takılıp, sonunda içmeyenini istemek ancak bir kadına yakışır zaten.
kadınların evlenecekleri erkeklerde aradıkları özelliklerden biri: kadınların içki içen erkek sevmemesidir. tanımımıza bile tanım lazımdır. bu mudur? budur.
kadınların içki içen erkek sevmemesi yalanıdır. ağzıyla içerse sever. seven var arkadaşım şahitlerim de var hatta. hıhı evet.

not: evlenene kadar onla bunla yatıp sonra bakire kadın istemek anca erkeğe yakışır zaten.
kadınlar evlencekleri erkeklerde küçükken özellik bakarlar sonra o özellikleri büyüdüklerinde toplayıp bir para dönüşüm kutusuna yollarlar.
kişiye göre değişen önermedir. Bazıları sever. Hele ki bide beraber dozunda içilirse tadından yenmez.
yalandır. çok seviliriz. beraber de içeriz oh mis.
içki'den kasıt çaysa eğer bırakın sevmesin.
Çay içen erkeği sevmeyen kadına kadın mı denir arkadaş ?

Yok alkolse...
Hasittir denilmesi gerekir.
(abartıyorum) kadınların "%90"ı alkol kullanmayan erkeğe vebalı muamelesi yapar ve ufaktan değil koşarak kaçar heriften. Yemeyelim birbirmizi. Kadınlar alkol kullanan erkeği tercih ederler. Bok var ya alkolde... Seçin...
yanlış önermedir. kadınlar sarhoş erkek sevmezler. sarhoş olup ne dediğini bilmeyen bir adamın kadının gözünde ne kadar ağırlığı olacağını tahmin etmek o kadar zor değil.
bukowski kadar abartmadıkça ve mokunu çıkarmadıkça "varım" diyor.
kadınlar içki içen erkeği sever ancak ilişki ilerleyince erkeğe içmemelisin diye yaptırımda bulunurlar. sevdiysen beni böyle kabul et diyemezsin, kaderine razı olursun. annesinden içki izni çıkmasını bekleyen bir çocuğa dönersin. hak veriyorum kadınlara, ağzıyla içmeyi bilmeyen erkeklerin onların kafasında oluşturduğu şema kötüdür çünkü.
sanırım bu sorunsal içkinin dozuyla alakalı. başlık; kadınların sarhoş erkek sevmemesi olabilirdi. dozunda ve kararında içildiğinde hiçbir erkek itici değildir. örneğin; akşamları 1 duble rakı ya da 2 şişe bira içen erkeklerin çoğunluğu tatlı dilli hoş sohbetli olur. bir çok bayanın alışveriş sırasında kocasına kendi rızasıyla ve jest amaçlı içki aldığı gözardı edilmiyecek bir gerçektir.
Sünger gibi içen insanları sevmeyen cinsiyeti önemli olmayan insan kadar haklı bir öngörüdür.
genelleme yapilabilecek bir tespittir. pek cok kadin sevmez, sebep cesit secittir.

ama kimisinin de hosuna gider. universite yillarinda kaldigim evin sahibi...herif katisiksiz bir kalas! iyi icer, hergun en az bir 20'lik, birkac ta cila niyetine bira...

esi olan cins-i latif ise facia! kadinda kadinliktan eser yok, zora gitmesin ama musmula gibi...

bir gun bizim ev sahibi kalas, bizim alt kattaki acik pencereden kafasi gorunur bicimde, elinde birasi, muhabbet ediyor bizimle. biz evdeyiz o disarda. manzarayi tahmin edin.

herif icince bir sevimli oluyor, bir kafa dengi oluyor! hani sinir minir yok! sadece sevimli! bir ara herifi az daha rock konserine bile goturuyordum masraflar ondan hemde! o derece ucuyor abimiz. *
neyse, o gun biz bu herifle muhabbet ederlen hemen ust kattaki pencereden karisi cikti, yapma etme icme yahu adam, gunduz vakti ne icmesi filan derken bizim abi patlatti bombayi:

" sus bee kadinn * *, sus, bakma bana oyle... * bakma...ben zaten senin bu bakisindaki deniz gozlerinin aydinliginda vurulmusum sana, bakma bana!"

hatunun ses kesildi, ses degisti, amannn... dedi ama belli, dibi dustu. *
yani kiminin hosuna gider erkegin icmesi kiminin gitmez.

ama bazisinda vardir bu hoslanma, gizlide olsa...
eğer kadınlar rakı içen erkek sevmiyorsa haklı olabilirler ancak malibu içen erkeğin de eli tutulmaz.
severler. onlarla oturup içmeyi, karşılıklı kadeh kaldırmayı da severler ancak karşısındaki o kadehleri adam gibi devirebiliyorsa severler. bunu alışkanlık haline getirmemişse yani her gün her gün işin bokunu çıkarırcasına içmiyorlarsa severler. her alkol alımından sonra egoları arşa değip de, huzursuzluk yaratan bir tipe dönüşüyorsa sevmezler. zaten bu tipi sanırım erkekler de sevmezler. zira daha hoş vakitler geçirmek için toplanıp, içilmiyor mu?.
Oturup basbasa sarap icin bir erkegi sevmeyecek kadin car midir diye dusundurmustur.
evlenilecek erkek arayan kadının sevmediği tiptir. evlendikten sonra bir de içkiciyle mi uğraşacağım düşüncesi altında yatar. gayet normal ve mantıklı durumdur.
her kadın için geçerli olmayandır. tercih meselesi yahu. başlığı açılacak kadar özel bir durum değil ki.
duvara karşı - yine mi çiçek
daha iğrenç olanı erkeklerin böcek gibi sigara içen kızları sevmemesidir. hangi erkeğe sorarsanız sorun, sigara içen bir kızdan daha itici bir kız olamaz. hele ki uzaktan gördüğüz yakından pek tanımadığınız sempatik ve hoş birine benziyor diye düşündüğünüz bir bayanın bir gün aniden çantasından sigara çıkartıp fosur fosur içtiğini görürseniz ondan soğumamak içten bile değildir. isterse güzellikte başı çeksin, bir tuhaf olur soğur erkek o bayandan.
erkeklerin dırdır yapan kadını sevmemesi sorunsalıyla ölümüne kapışır.
(bkz: dırdır ne lan)
laftan öteye gitmeyecek olan hede. alkolik, sigara tiryakisi tarzı durumlar söz konusu olsa neyse de, "ayh şekerim hiç hoşlanmam ben öyle içen erkekten. erkek dediğin içki içmeden de adamlığını ortaya koyabilen biri olmalı..." tarzı beyinsizce laflar edenlere ağzı bırakıp, başka bir malum organla gülmek gerekir. zira bu zat-ı muhterem bayan bile inanmaz bu söylediğine. sadece söylemiş olmak için söyler.

edit: imla
genellemezse ölecek hastalığına yakalanan kişi tesbiti.*
"içki içen" sıfatı; ilkokul çocuğu ölçüsünde, yetersiz bir sıfattır.
bir oturuşta bir büyüğü içip ağzından salyalar akıtarak, yerlere yıkılarak oraya buraya höyküren adamı yalnızca kadınlar değil, erkekler de sevmez.
ama edepli, keyifli, sohbetli, müzikli, sevgi-saygılı içki içen adam hem kadınlar hem erkekler için candır, can!
evlendikten sonra içmeyeceğim aşkım şeklinde idare edilen kızdır.
güncel Önemli Başlıklar