bugün

erkeğe değer veren kadınların yaranamaması kadar normaldir.

Bu devirde ilişkilerinde kendinden ya da karşındakinin hak ettiğinden fazla değer verirsen o şemsiye o döte girer daha da açılmaz. True love olayları eskidenmiş. artık true story var.
ben kadına her zaman değer verdim,ve her zaman "yarandım"...kadına "yavşamakla" deger vermek arasında bi fark vardır, önce bunu anlıycaksın.
Ben değer verdiğime yaranamıyorum, Bana değer verende bana yaranamıyor. Galiba zoru istiyoruz ondan böyle oluyor.
seversen zaten otomatikman değer vereceğin için, seven erkeklerin yaranamaması gibi bi durum ortaya çıkıyor gibi gözüken durum. her kadının sevilme, her erkeğin sevme durumları farklı olabilir. en nihayetinde insanız, insan sevdiğine değer verir, vermelidir yani. değer görmek için mi değer veriyorsunuz denilmemelidir. insan bir yerden sonra karşılığını almak ister, görmek ister. yaranmak istiyorsan, piç olacaksın, serseri gibi davranacaksın görüşlerine katılmıyorum. belki doğrudur, ya da yanlıştır desek bile, doğallık bu değil. çünkü her insanın karakteri, karakter değişimine uyum sağlamayabilir.
Bu genellemeyi doğru bulmuyorum. Bunu yazan erkeğide elbet seven/sevmiş biri vardır. Belki sen beğenmedin istemedin belki de hiç fark etmedin. O da seni karşılıksız sevdi? Herkes için aynı genellemeyi yapmayın.
Ölçülü sev. Sana değer vereni saygı duyanı adam yerine koyanı sev. Kalanını gönder gitsin. Ne demiş; "Her güzele gönül verme, ya sevilir, ya sevilmez." Sev seni seveni yer ile yeksan olsa da, sevme seni sevmeyeni, mısıra sultan olsa da", " zorla güzellik olmaz". Sevmek, onurlu olursa güzel.
aslında böyle gibi görünen bir durum. derinde bu kadar basit değil.
ancak kimse veya kimseler için değişmek doğru değil. eksikler giderilebilir.
Bir insanı kaliteli yapan şey tanımasa bile yine başka insanlara değer vermesidir bence.

Kaldı ki bir erkeği en kaliteli yapan şeyin merhamet olduğunu düşünürüm hep. ince duygular. Kadına yaşlıya çocuğa hastaya değer vermek.

illa birilerine yaranması gerekmiyor sonuçta. Elbet bir gün onun da değerini anlayacak birisini bulacaktır.
Kadınların nankör varlıklar olmasından kaynaklanan bir durumdur.

Boşuna kadına karşı dominant olun diye bas bas bağırmıyoruz.bırakın yaranmayı, onun size yaranmasını sağlayın. Kılıbık erkek olmayın,hayır.
değer vermekle tapmak arasındaki ayrıma dikkat çekmek istediğim başlık. herhangi bir kişiye, bu kişi arkadaşınız da olabilir, tapıyormuş gibi sürekli kişiliğinizden ödün verirseniz, sürekli fedakarlık yaparsanız bu kişiye kendinizi bu şekilde tanıtmış olursunuz ve bu sizin "varsayılan" haliniz olur. bir insan olarak tabii ki bunları sürekli yapamazsınız ve bir süre sonunda yorulur ve karşılık beklersiniz. karşılık gelmezse de "yaranamadım" olur. çoğu insan bunu farkında olmadan suistimal eder ve suistimal etmemek için bu yapılanların iyilik/fedakarlık olduğunu bilmesi gerekir. en başta siz kendi kişisel kurallarınızı sürekli çiğneyip kendinize saygı göstermezseniz kimse de size saygı göstermez.

kadın-erkek ilişkisinde ise, erkek kendini "iğdiş edilmiş" gibi bir hale getirmemeli. unutmayın ki karşı cinsi size çeken bir çok özelliğiniz olduğu gibi bu özelliklerin en temelinde erkek oluşunuz yatıyor. kadının yanında onun çocuğuymuş gibi bir hale gelirseniz ilgisini kaybedecektir.
Malesef bir gerçek. Yıllarca neden bu kadar çok sevildiğimi merak etmiştim. Umursamaz ve vazgeçilmez hissettirmediğim içinmiş galiba hepsi. Öyle dedi bir arkadaşım. Azcık değer ver, azcık sen bir tanesin de ağzına sıçar çoğu. O yüzden değer vermeyin. Değerinizi kaybedersiniz.
kadınlar döven ezen erkeklere bayılır. fizik kanunu gibi gerçek.
Doğru kadına değer verememişlerdir belki.
“Karşısındakine değer veren insanların yaranamaması” olarak değiştirilmesi gereken başlıktır.
işin doğrusu araştırma yapılması kadınlar bu yanılgıya daha düşmektedirler. Erkekler annelerinden kaynaklı pek bir havalıdırlar.
Pezevenklerde kadına değer veriyor.bu rus 1 saati 100 TL vb.
yaranmak için kadına değer verenin erkek olduğu çok şüphe götürür.