bugün

görsel
görsel
görsel

istanbul'da bir kadın, minibüsteki tüm yolcuların inmesinin ardından şoförün tacizine uğradı. Minibüs şoförü "Sana ev açarım" dediği evli kadının telefon numarasını alana kadar da kapıyı açmayarak minibüsten inmesine izin vermedi. Yaşadıklarını anlatan kadın, "Tek başıma kalınca aklımdan Özgecan geçti, çok korktum" dedi.

https://www.haberler.com/...-yasatti-13754764-haberi/
Gün geçmiyor ki ülkemizde bir orospu çocuğu daha ifşa olmasın efendim..
(bkz: onun bunun çocuğu denince akla gelenler).
taksiciler ve minibüsçüler diyarında sıradan bir gündür. işini adam gibi yapan düzgün ve terbiyeli azınlığı tenzih ederek tabi. geçenlerde de yazdım buraya. minibüste geçen diyaloğa bak ;

yolcu : şoför bey maskenizi takar mısınız lütfen ?
şoför : ....
yolcu : şoför bey maskenizi takar mısınız lütfen ????
şoför : sen işine bak apla karışma !!!!
yolcu : bu saatte polis yok diye böyle yapıyorsunuz hepimizin sağlığını tehlikeye atıyorsunuz.
şoför : polis olsa ne yazar apla allahtan başka kimseden gorkumuz yoh...

ne diyeceksin ki amk. minibüsteki 3-5 kişi daha söyledi aynı şeyleri adam zerre s.klemiyor. zaten ayakta en fazla 2-3 kişi alması gerekirken 10-12 kişiyi de sokuşturdu arabaya üstüne maskesi çenesinde bir elinde çay bir elinde sigara araba kullanıyor paşa. araç o kadar dolu olmasa o kızı da bu lavuk taciz ederdi hiç şüphe yok. seçmece mi alıyorlar bu sektöre bunları insanın aklı almıyor.
Herşeyin başı eğitim. insanlarda önce aileden daha sonra okuldan gelen bir ahlak anlayışı olmalı. Bu zihniyetteki insanların çocukları da, büyüdükleri zaman benzer düşüncelere sahip olacaklar. Toplumda tehtid oluşturmaları için minibüs, otobüs, taksi vb araç şoförlerinin düzenli gireceği bir sınav ortamı olmalı, öyle "ben işsizim, taksiye çıkayım." durumu ortadan kaldırılmalı.

Bu tür haberler yeni yeni çıkmaya başladı sosyal medyanin etkisiyle ama çok daha uzun süredir olan olaylar bunlar. iki saat sonra daha az konuşulacak, bu adam ne ceza alacak peki. Hadi ceza aldı ve hapis yattı çıkınca ne yapacak, yine aynı mesleğe devam.
sana ev açarım avcılar ambarlı dolmuş hattını üzerine yaparım.
ceza olarak siki kesilip götüne tıkıştırılması gereken orospu çocuğu minibüs şoförü. Ulan düşünsenize evlisiniz ve belki de canınızdan çok sevdiğiniz eşinize, çocuklarınızın annesine at hırsızı tipli bir dolmuş şoförü böyle bir tacizde bulunuyor. Şikayet etsen de karakolda bi çay içirilip salıveriliyor. Şimdi gel de bu adamı palayla doğrama! Bu gibi taciz olaylarının cezası kesinlikle hapisle birlikte şehrin en işlek meydanında herkesin ortasında çırılçıplak soyulup falakaya yatırmak da olmalıdır. Hapse sokmadan önce yatıracaksın falakaya, sonra tacizden dolayı cezası kaç yılsa hapis yatıracaksın, hapisten çıktığı gün de yaptığı orospu çocukluğunu unutmaması adına tekrar falakaya yatıracaksın. ismini cismini her şeyini ifşa edeceksin ve bu götvereni kamu hizmeti, hastane v.b. şeylerden de mahrum bırakacaksın. Al sana ceza. Ortadoğu insanını avrupa kanunları ile yönetirsen bu gibi olaylar daha çoook yaşanır.
ibreti alem için en az 10 sene hapis yatmalıdır.
çok şükür bugün de günah kotamızı doldurduk.
Bir kadın olarak söyleyeceklerime başlamak istiyorum. Yorulmadınız mı? Çünkü bizler yorulduk. Evimize dönerken paranoya yapmaktan, sağımıxı solumuzu kontrol etmekten, otobüslere binerken plaka numaralarını eşe dosta atmaktan, gece yürürken kapşon takıp erkek gibi görünmeye çalışmaktan, başıma ne gelecek diye düşünmekten yorulduk. (Sözüm zihni pis olanlara lütfen yalnızca bu mahlukatlar alınsın.)
Minibusculerin taksicilerin otobüs soforlerinin alayı vasıfsız cahil kro eğitimsiz insanlardır.
Mümkün mertebe bir kadın olarak bunlarla baş başa kalinmamali.
Çünkü ülkede bunların gözünü korkutacak bir yaptırım yok...
ah yazık kadına yaşadığı korkuyu tahmin bile edemiyorum. bu soysuzun derhal ehliyetine el konulmalı. böyle nereye kadar? sonları gelmiyor işte.