bugün

kadınların dahi yapamadığı eylem.
seçilmiş kişi olmak
(bkz: the one)
(bkz: kadınlar ne ister)
karmaşık ruhtur. yaradan bile anlayamamıştır.
kadın ruhu gümüş gibidir, arada bir kararır, parlatılması gerekir...
birazcık anlayış ve empati gereken bir olay.
çoluk çocuk anlayamaz.
kadın ruhunu anlamak için öncelikle nerede saklandığını bulmalıyız:

(bkz: kadin ruhundan anlamak)
kadına güven veremeyen erkeğin hiçbir zaman erişemeyeceği erdemdir. oysa onlar o kadar sevgi ve hayat doludurlar ki. ruh ve bedenlerindeki büyük yangını ortaya çıkartabilmek için güven dolu bir kucak ve boynuna sıcacık bir öpücük kondurmak yeterlidir.
kadının kendisi dahi hiç kimsenin başaramıyacağı eylem.
bir gün temel bir sihirli lamba bulmuş ve başlamış ovalamaya. tabiki içinden cin çıkmış ve enflasyon var zaten yorgunum sadece bir dilek hakkın var demiş. temel'de ben uzayı çok merak ediyorum bana burdan aya bir yol yaparmısın bende rahatça gider gelirim demiş. cin cevap vermiş: ne diyosun sen nasıl yol yaparım o çok yorucu başka birşey iste demiş. temel o zaman ben şu kadınları hiç anlamıyorum benim kadın ruhundan anlamamı sağlayabilirmisin demiş. cin hemen cevabı yapıştırmış aya giden yolda metrobüs içinde şerit istermisin diye.

şimdi kadın rununu anlamanın ne olduğu anlaşılmıştır heralde.
karmaşık bir ruh yapısına sahiptir kadınlar, anlaşılması güçtür. türk erkeklerinin kadın ruhunu anlayabilmek için hiç bir çaba göstermemelerinden dolayı kadınlar bunalıma girerler. erkekler ise neden bunalıma girdiklerini anlayamazlar.
onun ruhuna hitap etmektir, işlemektir. kendini nakşetmektir.
çocukluğundan itibaren erkekliği balon gibi şişirilmiş yurdum erkekleri için imkansıza yakın bir durumdur.
Ahmet Altan'ın başarabildiği.
anlayan varsa: (bkz: helal olsun)
bu dünyaya ait bir iş değildir. fanilerin yapmasına imkan yoktur. onlar kendileri anlıyor mu acaba ruh hallerini de, biz anlıycaz allasen.

regl olur değişir,
tırnağı kırılır değişir,
kilo alır değişir,
kilo verir değişir,

bir kedide 9 can vardır derler ya, ahan da size söylüyorum, aynen kedi misali kadınlarında en az 99 değişik ruh hali vardır.

birini çözsen, diğerine takılırsın.
anlamaya çalışmak aslında insanı her zaman hataya sürükler . o kadar değişkendir ki ruhsal durumları gün gelir çok ilgi ister ilgiyi gösterirsiniz sevinir , ertesi gün yine aynı ilgiyle karşısına geçtiğinizde boğuyorsun beni der . kıskanmak bir çoğu için sevgi gösterisidir . kıskanmassın sevmiyorsun diye stem eder , zamanla kıskanmaya başladığındada bu telkinlerle hayatıma çok müdahale ediyorsun olur . zaten hastalık dönemleri var onlarda direk kaçarak uzaklaşmak lazımdır . bu sebeplerden ötürü içinizden geldiği gibi davranın hoşuna gidiyorsa zaten sizin kendinizi sevecektir . eğerki onun istediği gibi biri olmaya çalışarak da kendizden ödün verip ne onun istediği biri ne de kendiniz olabilirsiniz .
imkanı olmayan bişeydir. (bkz: ütopya)
güncel Önemli Başlıklar