bugün

kesinlikle katılmıyorum.

höykürmeden önce okumanızı tavsiye ederim.

1 ay kadar önce bir toplantıdan çıktım aracıma doğru yürüyorum. 30 metre kadar önümde kadının bir tanesi yan yoldan ana yola çıkacak ama çıkacağı yer bayır. arabayı geri kaçırmadan hızlı bir şekilde yola atlaması gerekiyor. 4-5 metre gerisinde de 20 bin liralık bi arabada genç bir delikanlı var. kadın ise, kırmızı kocaman topuklu, dudaklarına ne bulduysa sürmüş, sarı saçlı "kokoş" tipli birisi.

olay şöyle,
kadın yola hızlıca çıkması gerekirken aracı fazlasıyla geriye kaçırdı ve "normal mesafede" duran genç delikanlığa vurdu. sonrasında kadın arabadan indi, çocuk ta indi. aramızdaki mesafe 10 metre falan kaldı. kadın arabaya baktı, sonra bağırmaya başladı.

"taciz var, sizin gibiler yüzünden kadınlar trafiğe çıkamıyor. gelip arkadan vuruyorsun, taciz ediyorsun. bıktım sizden. adi, köpek, şerefsiz, senin annene yapılsa hoşuna gider mi vs.."

çocuk sessizce kadının ne yapmaya çalıştığını anlamaya çalışıyor. normal takip mesafesinde duruyorsun, kadın "beceriksizliğinden" dolayı geliyor sana çarpıyor. "haklı" olan sen olmana rağmen, orda toplanan insanlar seni linç etmek için üzerine yürüyor. mahkemelik bir durumda ise, kadının beyanı esas..

bu bir saçmalıktır. kadına yapılan şiddet, nasıl şerefsizlikse, kadının da 2 dudağı arasına verilen bu yetki ile birilerine çok rahatlıkla iftira atabiliyor olması o derece şerefsizliktir.

kimse kusura bakmasın. insan olan bunu kabullenemez.
Kadının fendi erkeği yendi.
ne alaka livata?
Bazen kadına şiddet olaylarını haklı bulmama neden olan saçma kurallardan biri.
bir kadının beyanı yüzünden ev arkadaşım 4 ay hapiste kaldı. bu yüzden kadınlardan korkarım biraz.

ayrılmak istediği kız arkadaşı sorun çıkarmış. zaten uzun süredir ayrılmak istiyor ama bir türlü başaramıyordu. sonunda ayrıldı. kızın ağlamaları, tehditleri işe yaramadı. sessiz sakin emre'miz kız arkadaşından ayrıldı.

ertesi gün eve polis geldi. bir cumartesi günüydü. ben de evdeydim. polisler emre'yi alıp götürdü. biz de peşinden gittik. kız emrenin kendisine tecavüz ettiğini söyleyerek şikayetçi olmuş.

neyse ki olay anlaşılır ve çabucak serbest bırakılır dedik ama çıkarıldığı nöbetçi mahkeme emre'yi tutukladı. Şok olduk. hemen bir şeyler yapalım dedik. avukatlarla görüştük.

bu nasıl iş yahu dedim avukata. hiç delil olmadan bir insan sadece kadının ifadesiyle hapse atılır mı? tecavüze uğrayan kişiye muayene filan yapılmıyor mu?

bir de en kötüsü emre'nin tecavüzcü olarak hapse girmesiydi. biz en çok bu durumdan endişeliydik. çünkü tecavüzcülerin cezaevinde nasıl bir muameleye maruz kaldıklarını biliyorduk.

emre bir hafta kadar sonra, bıçak yarasıyla hastaneye nakledildi. dayak da yemişti.

çok uzatmayacağım. emre iyileşti ve 4 ay sonra hapisten kötü bir psikolojiyle çıktı. ayrıldığı kız arkadaşına açılan iftira davası çok sonra sonuçlandı ve kız 1 yıl hapse mahkum oldu. elbette ki hapse de girmedi. cezası ertelendi.

dava devam ederken kız avukatıyla emre'ye mesaj göndermek istemiş, eğer yeniden birlikte olursak şikayetimden vazgeçerim diye. ama avukatı kıza şöyle demiş: sen manyak mısın? şikayetinden vaz geçersen çok zor durumda kalırsın. tecavüz olmadığı anlaşılırsa hapse girersin filan demiş. kız şikayetinden hiçbir zaman vazgeçmedi. hapisten çıktıktan sonra da emreyi iki kere aramaya kalkıştı.

son söz: kadınları korumak için çıkaracağınız her yasa birileri tarafından suistimal edilecektir.
görsel

10 tecavüz iddiasından 1'i yalan çıktığı için olmaması gerekendir.
çoğu götünden sallıyor kimse kusura bakmasın. bu pozitif ayrımcılıktır ve kaldırılmalıdır.
yalan beyandır. yahu kardeşim bırakın bu zırvaları bu millet uyandı bunları yutmaz. evet.
hukuk dışı bir zırva. ulan nerede kaldı hukukun üstünlüğü ya kaşarın teki adama iftira atarsa. nerede eşitlik. bu millet uyandı bu hukuğu askıya alan zırvayı yutmaz kimse. kesinlikle.
saçmalık olan esas.

(bkz: tecavüz iftirası ile ölen genç)
insanı kadın düşmanı yapabilecek saçmalık.
yanında 3 şahit daha getirdiği sürece..

Kıs kıs kıs.
Kadınlara suç işleme özgürlüğü veren saçmalık.

http://www.hurriyet.com.t...kladi-flas-karar-40957595

55 defa bıçaklama, kadın beyanı adam kendini savunamıyor bile sonuç tahliye istemi.
55 bıçaklama ile nefsi müdafaa olmaz.
Bunu yapan savcının diploması alınmalıdır. Ama burası amsalak bir kabile devleti.
Bu ülkede erkeklerin can güvenliği yok.
Bizzat devlet tarafından katlediliyorlar.
Kibarca "hassiktir" denilecek durumdur.

Adalet hukuk vs durumları boşver, akla aykırı bir durumdur. Haklı olmak her dediği doğru olmak bir organ (klitoris veya meme) ile ilişkilendirilmesi aptallık desek aptallara hakaret olur.
Klitoris, adalet için değil; zevk almak içindir. Turnusol kağıdı mı mübarek?
BAZEN KADINDA ŞEKiL ESASTAN ÖNCE GELiR.
tek kelime ile sakat bir uygulamadır, bu sebepten birçok mağdur ortaya çıkmıştır zaten.
sikiyim tacizini tecavüzünü alayını.
verdikleri beyanlarını da ayrıca.
kadının bayanı esastır diye okudum allah affetsin.
şımarıyorlar dayağı yiyorlar. kendinize dikkat edin .
vallahi şımarmayın adam kadın çoluk çocuk demezler dayaktan paramparça ederler.
Dünya üzerinde bunun kadar saçma bir hükum yoktur. Bütün hukuk sistemlerine aykırıdır.
idam isteriz diyenler bu alçaklığı okumalı. bu şerefsizliktir. bu kadın terörüdür. allah belasını versin bu aşağılık şıllığın. kendi kızının namusunu iki paralık etmekten çekinmeyen bir fahişe, adamın da hayatını karartıyor. bu adam idam olsaydı belki asılacaktı. belki o gün linç edilirken ölecekti.

sen ne çeşit bir fahişeymişsin amk karısı!
tamam kadının beyanının soruşturma açılması açısından esas alınması yerinde olabilir fakat mahkemelerde kadının beyanının yine çok güçlü bir delil olduğunu görüyoruz. bu ne saçma bir olay ne oldu masumiyet karinesine ne oldu hukuka. şu an bütün erkeklerin kaderi kadınların dudağından çıkacak iki kelimeye bağlı hadi geçmiş olsun. bunu yapan da üstelik ak parti hükümeti. başka bir şey söylemiyorum.
"şu an bütün erkeklerin kaderi kadınların dudağından çıkacak iki kelimeye bağlı hadi geçmiş olsun."

Şu cümleye bakar mısınız???

Hahahahahahahahaahhaahahahahahahhaah gülmekten çoraplarım ayağımdan çıktı, kadın cinayete kurban gidiyor ona rağmen bir yaptırım yok, hakim kalkıp sırf kadın beyanda bulundu diye adama ceza verecek? Türkiye burası arkadaşım. Kadının beyanı maalesef daha hiçbir yerde esas değil.
(bkz: beyan değil kadın diyeceksin)
Siz hiç merak etmeyin sayın erkekler bu ülkede sizin hakkınız yenmez, 10 kişinin hakkı yeniliyorsa bunun 1 tanesi erkek oluyor bu tür durumlarda. Hiç merak etmeyin adalet size çok iyi işliyor.