bugün

bahçelievler'de bulunan ünlü kaburgacı. internet adresi bile var, ahan da: http://www.kaburgaciselimamca.com
(bkz: kaburga dolması)
kaburga dolmasının özel bir pişirme usulü olup kimseyle paylaşmayan diyarbakır lı usta.
aslen istanbul aksaray'da yeraltı çarşısının yanında sass adıyla kurulmuş, sonra vatan caddesinde * plazamsı modern yerine taşınmış yemekçi.
en büyük özelliği etlerinin taze olması ve günlük olarak diyarbakır'dan gelmesidir. istanbul'da en son 5 yıl önce aksaray'da yemiştim. tadı damakta kaldığı için bir diyarbakır gezisinde dağkapıda bulunan merkezine gittim. meğer istanbul'da yediğim bir hiçmiş. üşenmeden diyarbakır'a gidip bir de orda yemek gerekli.
diyarbakır'da da şubesi olan amcadır.
off o ne lezzet denilesi. bir de asıl diyarbakır'da yiyin de görün lezzeti. *
istanbul ulus semtinde bir subesi bulunan gida isletmesi. *
(bkz: KABURGA SOFRASI)
asıl olarak ilk şubesini * 1984 yılında diyarbakır tekkapı mevkinde açmış olan reastoranlar zinciridir. sonraki şubeleri sırası ile ankara, etiler, aksaray, bahçelievler, erenköy şubeleri izlemiştir. kaburga dolmasını en iyi yapan restorandır.
diyarbakırlı kaburgacı. dağkapı semtindedir esas mekanı. istanbul ve ankarada ki mekanlar sonradan açılmış şubeleridir.
sahibinin torunu göz göre göre, zavallı bulaşıkçı masum bir çalışanının kızına asılmış, annesi kızını korumak isteyince bıçaklanarak öldürülmüştür. aşiret şeklinde çalışan diğer restoran çalışanları, polise ve ambulansa haber vermeyip delilleri karartmakla uğraşmışlardır. yetmezmiş gibi can çekişen kadına 40 dakika boyunca kolonyalı pamuk koklatmışlardır. öldürülen masum kadının hakkı mahkemede bile doğru dürüst aranmamıştır. allah tüm zalimlerin belasını versin.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20406953.asp
cinayet işlenilen bir mekan.

müşterinin "pasif" protestosuyla batırılması gereken bir restaurant tır.

çünkü "aktif" protesto yaparsan büyük ihtimalle seni de keserler.

iki ay gitme, bırak batsın herifler. protesto türlü türlü yapılır. boykot hem pasiftir, hem de aktif. üstelik ses getirir. "kaburgacı" batırır. iyi bi şeydir.
40 dakika ambulans çağırmayıp aile büyüğünün gelmesini beklemişlerdir. bu arada yerdeki kanlar yıkanmıştır.
açılan davada bu gözardı edilmiş be adaletin parası olana işlemediğini bir daha bize öğretmiştir.
kaburgacı selim amcaya zaten hiç gitmedim, bunda böyle gideni de silerim.
(bkz: kürt terörü)
adı restoran sahibi selim nazlıcan'ın torunu ö.f. nazlıcan tarafından hunharca işlenen cinayetle anılan mekan. söz konusu olayda işyerlerinde çalıştırdıkları masum bir kadıncağız kızını korumak isterken, mekan sahibinin torunu ö.f. nazlıcan tarafından bıçaklanmıştır. restoran müdürü ve çalışanları ise kadını kurtarmak bir yana polise bile haber vermeyip kadının can çekişerek ölmesini seyretmişlerdir.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20406953.asp
savcılık ambulans çağırmayan, kadının ölmesini seyreden çalışanlara ve ben gelene kadar polisi aramayın diyen selim nazlıcan hakkında bir dava açmayarak bir kez daha türkiye'de adalet parası olana geçmez dedirtmiştir.