1. 1.
  tabii ki de hoşgörü dini islamdir.
  2 -3 ... your grace
 2. 1.
  sureden ayet çalıp ''kur' an- ı kerim şöyle diyor, böyle diyor, gerçek islam bu'' diyenler rahat olsun; içimizdeki size rağmen, türk islam mührünü dünyaya vuracağız.
  4 -8 ... lider teskilat doktrin
 3. 2.
  ''Müşriklerden biri, senden aman dilerse aman ver ona da Allah sözünü dinlesin, sonra da emîn olduğu yere dek yolla onu. Bunun sebebi de, onların, bilmeyen bir topluluk olmalarıdır.''

  tevbe-6
  7 ... lider teskilat doktrin
 4. 3.
  diyanet çevirilerinin hep sıkıntılı olduğunu gösterir.
  2 -1 ... system error
 5. 4.
  türklerin karşısında ne cehape durabilir ne hedepe ne de terör örgütleri .

  yavaş yavaş ezile ezile yok olacaklar .

  şeytanın ucuz saltanatının sonuna gelmiş bulunuyoruz .

  önce köpekleri bitiricez sonra sahiplerini bititrecez inşaallah .
  1 -4 ... tiamat
 6. 5.
  Bir sureden ayet alıp başını sonunu bilmeden yorum yapmamak gerekir. Kuran-ı Kerim bir anda inmemiştir o günün şartlarında yaşananlara cevap niteliğinde ayetler süreler vardır. Aynı süreden tüm ayetleri dikkatli okumak anlamak gerekir.
  (Tevbe-13)Yeminlerini bozan, Peygamber'i yurdundan çıkarmaya azmeden ve üstelik ilk önce size saldırmaya başlayanlara karşı savaşmaz mısınız? Yoksa onlardan korkuyor musunuz? Eğer mümin iseniz her şeyden önce Allah'dan korkmalısınız.
  3 -3 ... spoofer
 7. 6.
  "Kendi elleriyle cizye verinceye kadar savaşım"

  Not: cizye müslüman olmayanlardan alınan bir tür haraç.

  Evreni var eden (sözde) varlık, indanlara seslenip, ya size haraç ödesinler, ya da onları öldürün diyor, bu tanrı esnaflardan haraç toplayan mafya gibi davranıyor,

  Belkide tanrı değil, aç gözlü bir bedevi olduğu içindir.
  4 -5 ... tapmadiyentanri
 8. 7.
  Ayni kuran baska bir surenin baska bir ayetinde;

  Ey muhammed, sen insanlari Allah'a inansinlar diye zorluyor musun? Allah isteseydi onlari birer mümin olarak yaratamaz miydi? diyerek peygamberine dahi zorlamayi yasakliyor.

  Kuran in bir cok noktasinda bu tarz celiskiler var. o celiskiler de doneme gore dusunerek aşılabilir. Musrikler diye bahsettikleri sizin sandiginiz gibi gunumuzun ateyizleri degil, bizzat kureyslilerdir ve pislikten daha pislik olduklari gayette dogrudur.

  Kuran; koleligin, insan ticaretinin tavan yaptigi, kiz cocuklarinin diri diri gomuldugu bir topluma gonderilmis, kizlarin gomulmesini yasaklamis, insan yerine bile konmayan kadina mirastan yarim pay bile olsa hak vermis(ataerkil bir toplum ve erkek kadininin her turlu ihtiyacini karsilamak zorunda oldugu gerekcesiyle), kadinlarin erkeklerinin uzerinde hakki vardir demis, kan davalarini yasaklamis, haksiz kazanci yasaklamis. Sik kafali japon askeri de gelmis ama burada musriklerle savasin diyo da yok baris diniymiste bik bik.

  sen koca bir gotten ibaretsin biz bir sey diyor muyuz? got bedeninle anladigin seyi yetmeyecek aklinla dusunursen boyle sonuclar cikiyor ortaya. gor bilmem nerede paylasilmis iletiyi, aha ayet boyle diyor diye gez. tam bir eline tuzu alip, benim cukum hiyar diyene kosma vakasi.
  1 -8 ... kerberos34
 9. 8.
  Arabın dini sözde türklerin olsun. Türk islam dünyası mı kaldı. Bu ülkede islamcılar kadar neredeyse ateist var. Türk islam dünyası diye bir şey kalmadı, hayal kurmayın. Arabın dinini araptan daha çok savunuyorlar.
  2 -6 ... bay efendi
 10. 9.
  müminlerin çeşitli bahanelerle inkar etmeye çalıştığı haklı tespittir.

  buyurun, aynen müminlerin dediği gibi tevbe-6'dan tevbe-29'a kadar okuyun. hatta tevbe-30 ve devamını da okuyun ki neyin ne olduğu anlaşılsın.

  http://www.kuranmeali.org...urani_kerim_mealleri.aspx

  söz konusu ayetlerin 25.sinin ve devamının mekke'nin fethinden sonra "indiği" kesindir. 25. ayette huneyn savaşı'ndan bahsediliyor ki mekke'nin fethinden sonra 630 yılında gerçekleşmiştir.

  huneyn galibiyetiyle birlikte arabistan'da müslümanlara kafa tutabilecek, yerlerinden edebilecek kavim kalmadı. durum böyleyken ve de tevbe-29'da ne yazdığı açıkken neye dayanarak "savaş halinde yapılacakları anlatıyor, yeminlerini bozanlara yapılacakları anlatıyor" diyorsunuz? yahu açıkça inanmayan herkesle savaşın. ehl'i kitapla (yahudiler, hıristiyanlar) ise size "küçülerek" haraç vermeye yanaşmadıkları taktirde savaşın deniyor.

  neyse ki sahabeler şimdinin müminleri gibi allah'ın ayetlerini eğip büken kimseler değildiler. ortada hiç bir sebep yokken sasani imparatorluğu'nu tehdit için elçi göndermişlerdi. onlara müslüman olmayı veya cizye vermeyi kabul etmelerini ya da savaş açacaklarını söylemişlerdi. yezdigerd elçilere sasanilerin araplara yaptıkları iyilikleri saydıktan sonra "bizim ne kötülüğümüzü gördünüz de bizi tehdit ediyorsunuz?" diye sormuştu. elçilik görevini üstlenen sahabeler tevbe-29'u gerekçe olarak göstermişlerdi.
  2 -1 ... rumeli71