bugün

kadir gecesinde gerçekleştiği söylenen, kesinlikle ciddi şekilde incelenmesi ve eğer yüzde yüz doğru ise tüm insanlıkla paylaşılması gereken mucizevi görüntüler.
görüntüleri ilk gördüğümde aşırı derecede etkilensemde, insanoğlunun yalancılığı konusunda yeterince veri varken, art niyetli ve şerefsiz insanların tezgahı olabilir mi diyede düşünmeden edemedim.
zira dini kaynaklarda, peygamber efendimizin, kadir gecesinde kabe üzerine melekler indiğine dair hadisi olduğu aktarılır.
eğer bu camera kayıtları gerçekse şüphe edenlere şüphelerinin yersizliği haykırılmaktadır.

http://video.mynet.com/ka...USTUNE-INEN-MELEK/969770/
yalan dolan olan videodur. zira ilki bazı hadislerde kabe nin etrafına meleklerin sadece kadir gecesinde değil her an oldukları söylenir. ikinci ise kuran'da yazdığı gibi melekler kendi suretlerinde insanlara görünmezler.

edit : niye o kadar eksi aldı ki. tamam lan gerçek olsun hadi.
muhtemelen ortamdaki ışıkların yoğunluğundan ve biraz da insanların hayal gücüyle meydana gelen görüntüdür. keşke gerçek olsa dedirtir insana. ama olmadığı aşikardır. *
(bkz: meleklerin orjinal suretini bilen yazar)
Aslında Kabe'nin üzerine inmemiş olan meleklerdir. insan oğlunun çizdiği melek figürünün, kutsal mekanlarda görülmesi ile dinden uzak olan insanların dine yakınlaşacakları ideası ile yapılmış, imitasyon bir video bu.
-meydey iniş izni istiyoruz. tamam!
+negatif. insanlar tavaf ederek hortum etkisi yaratmakta. tamam!
-yaratmak allah'a mahsustur. tamam!
+oluşturmakta diyelim o zaman. tamam! ve ya siz inin, size bişey olmaz. tamam!
-indik bile. tamam!
meleklerin orada her daim bulunduklarına inansam da, onların insan teknolojileriyle tespit edilip, görüntülenebileceğine inanmıyorum.zira onların görüntülebilmesi için dünyevi bir kütleye ve hacme sahip olmaları gerekir ki, bunun böyle olmadığını biliyoruz.

üstelik görüntülerde en son net olarak gösteriliyor, kanatları kuş kanadı gibi falan bir varlık olarak, bu figür bir çok dinde ama özellikle hristiyan geleneğinde, insan hayalinde ki canlandırmalar sonucu tasvir edilmiş melek figürüdür.ben şahsen bunun bir foto-hile olduğunu düşünüyorum.
oturup görüntüleri izledikten sonra kesinlikle fake olduğuna kanaat getirdiğim durumdur. tamam senin düşüncene göre islamiyet hak din olabilir inancın odur ve ben buna saygı duyarım ama bu kadar basitleşmenin anlamı yok. bi de bu görüntüleri bana izletip daha inanmıyon mu lan allahsız tosbağa diyen arkadaşınız varsa iyice kayışı koparmışsınızdır benim gibi.
o kadar insan var orada. o insanlar melekleri gördüklerinde neden tepki vermemişler? kameraya çeken şahıs önceden çok melek görmüş sanırım. hiç ne tepki var ne bir şey var. ben doğaüstü bir şey göreceğim ve o an kameraya çekmek aklıma gelecek öyle mi? yapmayın allah aşkına.

insanların dini duygularını sömürmenin bir değişik versiyonuda bu olsa gerek. inanmayın böyle şeylere. melekler, kendilerine has görüntüleri ile insanlara gözükmezler. hayallerimizde oluşturduğumuz meleğin aynısı. biz hiç melek görmedik. nasıl oluyorda aynısı beliriyor?
castieldir castiel.

o değil de kaçıncı melek başlığı bu sayamadım.
melekler büyük ihtimalle kur'an-ı kerim dinlemek için inmiştir. bunu kafadan atmıyorum. internette okuduğum bir makaleyi aşağıya copy paste ediyorum.

Kuran dinlemeyi ALLAH c.c ve Rasulu sevdiği gibi meleklerde seviyor. Üseyd bin Hudayr radıyallahu anh anlatıyor. Bir gece Bakara suresini okuyordum. Atım da yanı başımda bağlı duruyordu. Bir ara at şahlanmaya başladı. Okumayı kestim at sakinleşti. Tekrar okumaya başladım, at yine şahlandı. Hatta oğlum Yahyayı atın çiğnemesinden endişe ederek yanıma aldım. O esnada yukarıya baktığımda üzerimde kandillere benzer bir şeyler olduğunu gördüm. Sonra onlar göğe doğru yükselip gözden kayboldular.

Sabahleyin olup biteni Rasulallah sallallahu aleyhi ve selleme anlattığımda bana Oku ey Üseyd oku buyurdu. Sonra da Ey Üseyd! O gördüklerinin ne olduğunu biliyor musun? diye sordu. Hayır dedim. Bunun üzerine ALLAH c.c Rasulu Onlar senin Kuran tilavetini dinlemeye gelen meleklerdi. Eğer sen okumaya devam etseydin, sabaha kadar seni dinleyeceklerdi. O melekler, insanlara gizli kalmayacak, insanlar da onları görebileceklerdibuyurdu. (Buhari, Fezailul Kuran Rasulallah sallallahu aleyhi ve sellem Ubey bin Ka b hazretlerine hitaben ALLAH c.c Teala Lem yekunillezine keferu suresini sana okumamı emir buyurdu dededi. Ubeyd bin Ka b sallallahu aleyhi ve sellem ALLAH c.c Teala benim ismimi zikretti mi? dedi. Bu ilahi iltifat sebebiyle son derece duygulandı ve içli içli ağlamaya başladı.(Buhari ,Tefsir 98/1.3)

kaynak: http://www.islamderyasi.c...;file=viewtopic&t=903
(bkz: kule iniş izni istiyorum)
muhtemelen yeni bir hadise değildir. allah'ın evi olduğunu kabul ettiğimiz kabe'de de sürekli oluyordur. fakat bu kadar kötü bir çekimle insanları iknaya uğraşmak çok akla yatkın değil. ki bunu ancak o çekimi yapan zat kendisi bire bir görmüştür. yani kamaraya alıyorsa, çıplak gözle de görmüştür. o sebeple buradan çok sağlıklı bir çıkarım yapmak yanlış olur. şayet gerçekten çok çok iyi bir kamera ile ve net olmuş olsa belki bir ihtimal ikna olunabilir böyle bir duruma. bizim boyutumuzda melekleri çıplak gözle görmek muhtemelen çok zor. ben gerçekten melek gördüm diyen kaç insan vardır acaba! o sebeple çok inandırıcı gibi durmuyor tabi.
uzaylılara, ufolara gelince inanıyoruz da meleklere neden inanmayalım ki. gerçek ya da değil, ama görüntüler herkesin tüylerini ayağa kaldıracak kadar etkileyici orası kesin.
uyduruk bir videonun teması.

gerçekten de gördüğüm en uyduruk videoydu bu. adam montajlamamış direk lens flare'i melek diye yutturmaya çalışmış. asıl inanılmaz olan bu adamın insanları böyle kandırmaya çalışması değil insanların buna kanması.
(bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık)
(bkz: sen hiç ateşböceği gördün mü)
teknik konulardan hiç anlamam, doğru mudur, fake midir hiç bilemem. lakin bunu gece izledim ve ışıkları kapamadan uyumama neden oldu. yani ne diyoruz: (bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım)
dünya kadar kimsenin göremediğini kamera görmüş .

(bkz: allah allah)

(bkz: dahi şakirdler)
(bkz: kabe üstüne melek iniyo)
birincisi, kabe üzerine neden iniyor?

ikincisi, melek olduğu nerden biliniyor, daha önce aramızda melek gören var sanki?

üçüncüsü, kabe'nin üzerine veya başka bir yere inmesinde ki amaç ne?

dördüncüsü, diyelim ki indi, kimin hayatında ne değişti?

beşincisi, şu anda nerde, hala kabenin üzerinde mi?
daha çok kapaklanıp düşüyormuş gibi bir hava sezdiğim meleğin acı dramı.
inanmak yada inandırmak için başvurulan fake yol.
melek, "meleke" den gelir yani yetenek, kaabiliyet. o yüzden melek'i kanatlı bir varlık olarak hayal etmek yerine
insanlara yetenek, kaabiliyet olarak ulaşan ya da yardım eden yetenekler olarak düşünelim.

" O zaman sen, müminlere şöyle diyordun: indirilen üç bin melekle Rabbinizin sizi takviye etmesi, sizin için yeterli değil midir?" (ali-i imran 124)

şimdi bu ayet'de üç bin melek, savaşan insanlara daha hızlı savaşma, daha hızlı koşma, daha çabuk algılama daha güçlü vurma yeteneği olarak gelmiş olamaz mı? (savaşan kaç kişiyse, belki de üç bin kişi olabilir.)
Video tamamen sahtedir. ilk izlediğimde tüylerim diken diken oldu akabinde "biz ne pok oliiiik" cümlesini kurdum ama sonra dikkatli inceleyince çok da basit hileler olduğu gözüküyor. Sokak arası görüntüsünde kameraman varlığından haberdar olmadığı meleği çok net şekilde takip ediyor??? boş görüntünün üzerine eklenmiş melek. Tepeden indiği görüntü ise tamamen ters yansıma. zaten orayı çabuk geçiyor görüntü çok zayıf olduğu için. Kabenin üzerindeki fotoğraf ise tam bomba. Yandan çekilmiş uçan beyaz bir güvercin fotosunu alıp netliğini tahrip etmişler, biraz da ışık ekleyince al sana melek.

Unutulmamalıdır ki islam dini böyle mucizelere ihtiyaç duymaz. Araplar bu tavılarıyla eski put merkezini tekrar putlaştırıyorlar...
güncel Önemli Başlıklar