bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  kabe nin 1910 daki görünümü

  Tam olarak böyleymiş. Osmanlı izleriyle çok daha güzel görünüyor çevresi. Minare biraz eğreti ama onu kabul ederim.
  3 -1 ... simdi banabi bak lan
 2. 1.
  bu ne lan vodafone arenaya çevirmişler.
  2 ... ibne unicorn
 3. 2.
  çok masumanedir. hacca gidenler artık islamın şartını yerini getirmeye değil. 7 yıldızlı otelin bol köpüklü küvetinde hurma yerken baloncuk çıkarma keyfindeler.
  2 -1 ... kafam bir milyon
 4. 3.
  o gökdelenlerin dikilmesine neden izin verdiler anlamıyorum. para hırsı konu ne olursa olsun galip geliyor demek ki.
  1 ... aeneskral
 5. 4.
  1950-1960 lar da hacca-umreye giden dedem ve babannem tavafı kumların üzerinde yaptıklarını söylerlerdi. bizde masal gibi dinlerdik.
  1 ... aeneskral
 6. 5.
  kabe nin aslında mekkeli müşriklerin hac yeri olması ve içine diğer putları da koyarak bir nevi evrenleşmesi. ardından muhammed in gelip onu islama yamaması ve böylece ticari gelirin sürekliliğini sağlaması. kabe nin aslında putperestlerin kutsal mekanı olduğu ve kabenin bir sürü olduğu gerçeği.
  kabe değil kabeler diyeceksiniz, o kabe sadece bunlardan en önemlisidir.
  kabe de meteor denen taşların belli bir tapınak biçiminde olmasıyla olur. mesela hacer ül esved de bir meteor taşıdır, araplar bunların cennetten düştüğünü sanıp ona değer yüklemiş ve bir sürü kabeler yapmıştır. bu taşları da oraya yerleştirmiştir. kabe de olan taş ise hübal ı temsil eder, ya da sizin daha yaygın bildiğiniz el ilah ( allah) yani gidip o taşa dokuna aslında putperest araplardan pek de farklı bir şey yapmıyorsunuz.
  ... allah yok din yalan