bugün

görsel

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 25 isim hakkında Kabataş yalanını savunduğu'' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

https://www.cumhuriyet.co...inda-suc-duyurusu-1859080
E ne olacak. Savcılar görevinden alınır.
suç duyurusu duymamazlıktan gelinir.
suç duyurusunda bulunanların hapis cezası alması ile neticelenecek olan süreçtir.

(bkz: aşırı ileri demokrasi)

ulan muhalefet gerçek, yaşanmış, yaşanmakta olan bir hatayı/rezilliği dile getirse "halkı kin ve nefrete sevk etme" suçundan 15495 tane savcı olayın peşine düşüyor. bu adamlar ( lafın gelişi adam ) yaşanmamış bir olayı hemde infial yaratabilecek bir senaryo ( baş örtülü bir kadın güpegündüz sokak ortasında darp ediliyor kafasına işeniyor ve kundaktaki çocuğu havaya fırlatılıyor ) ile piyasaya sürenlere bir allahın kulu "ya kardeş siz hayırdır" diyerek suçlamada bulunmuyor..
cumhurbaşkanını yargılayamazsın vatana ihanet dışında. bu ülkede ne yaparsa yapsın yargılayamazlar ayrı mevzu da. bilsinler istedim. he bir de meclis onayı gerekiyor vatana ihanet olsa bile. o da salt çoğunluk vs.
cok gec kalinmis ama iyi olmus.
herhangi birine su iktidar varken ceza verilecegini dusunmek saflik olur ama soyle bir durum var.
malum sahsim ve surekasi her onune gelene dava aciyor. sesi azicik cikani ifadeye cagiriyor savcilar. kesin sizin de tanidiginiz kisiler vardir ifadeye cagirilan. bunlarin en buyuk amaci gozdagi vermek, korkutmak.

ayni taktik muhalefet tarafindan da kullanilmali ki bu gazeteci bozuntulari, yalakalar falan istedikleri gibi iftira atamasinlar. zaten bunlar korkak ve donektir. bir cogu 2 sene sonra ne olur ne olmaz diye soylemlerini yumusatti bile. bazilari aciktan iktidari elestirmeye basladi. iki ifadeye cagrilsalar bir daha giklari cikmaz bunlarin.
Malum Görüntüler bu cuma paylaşılırsa bu dava düşer.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.