1. 1.
  artık ayan beyan ortada olan yalandır. yayında ve yapımda emeği geçen herkesin...
  13 -2 ... turkoman20
 2. 2.
  gerçeği ortaya koyan ilgili görüntülerin şurada görülebileceği yalandır:

  http://odatv.com/n.php?n=...lanina-sigindi-0603151200
  6 -1 ... rumeli71
 3. 3.
  Ucu böyle açık bırakıldığında stres ata ata tamamlamak istediğim yalandır..
  1 ... sizin gibiler
 4. 4.
  (bkz: benim türbanlı bacıma tenezzül edip işememişler) şeklinde yeni versiyonlarını beklediğimiz, mağduriyet şaheseri yalanlar zincirinin bir halkası.

  edit: ayrıca bazı aklı evveller tarafından 'sizdö yolon söylödönöz' şeklinde savunulmaya çalışılan yalandır. bence bir başbakanın tvlerde yalan söylemesi hiç hoş değil. ha (bkz: ben yalan söyleme demiyorum hobi olarak yine söyle)
  5 -1 ... inmyopinion
 5. 5.
  toplumsal olaylarda karşıt tutumlarda olan kitleleri mobilize etmeye yönelik olarak ortaya atılan tüm asparagas haberleri eşit derecede yanlış bulan biri olarak bu durumu haber yapan gazetecilerin basiretsiz tutumunu kınıyorum.

  bu durumun yalan olmasıyla ilgili açıklama, fidel isimli avukat kişi tarafından yapılmıştır.
  3 ... jardani jovonovich
 6. 6.
  (bkz: bir yalanın anatomisi)
  2 ... rumeli71
 7. 7.
  (bkz: 100 kabataşlının adana da topluca 31 çekmeleri)

  (bkz: kabataş yalanının tekrar çıkarılma nedeni)
  1 ... teflon
 8. 8.
  "berkin elvan ekmek almaya gitmişti" yalanının yanında hiç kalıyormuş. maaşallah, ne güzel kafalarınız var sizin.

  birincisi berkin elvan ne için gitmişti bilemiyorum. bu saçmalığı yazan arkadaşın da bildiğini sanmıyorum. velev ki eylemlere katıldı, velev ki yaptı bir cahillik ve polise taş attı. bunun karşılığı kafasına gaz bombası atıp oracıkta ağır yaralamak, komaya sokmak mıdır? bu kadar mı vicdansızsınız? ulan bebek katili bir .rospu çocuğuna "sayın" diye hitap eden insanlara oy veriyorsunuz siz. o şerefsizin beslenmesine, saygı görmesine ses çıkarmıyorsunuz da 14-15 yaşındaki çocuğun eyleme katılmasına mı yetiyor gücünüz? apo şerefsizi on binlerce insanımızı öldürdü ve karşılığında devlet eliyle besleniyor. berkin eyleme katıldı, karşılığında komaya sokuldu. ardından da öldü. bu adil sizce öyle mi? vicdanınızı s.keyim sizin.

  berkin konusunda yalan söylenmiş olduğunu ispat edecek hiç bir şey görmedim şimdiye kadar. belki ailesine "ekmek almaya gidiyorum" deyip eylemlere katılmıştır. velev ki külliyen yalan olsun. bu yalanı söyleyenlere iki defa kızarım: 1- böyle bir yalanı söylemek toplumun öfkesini artırır. 2- böyle bir yalan söylemek anayasal bir hak olan eylem, gösteri ve yürüyüş yapma hakkının gayri meşrulaştırılması demektir. yani ortada bir yalan varsa eğer bunun mağdurları o süreçte çekirdek çitleyerek tv izleyen değil, canını hiçe sayarak meydanı dolduran eylemcilerdir.

  kabataş olayına gelince:
  http://haber.rotahaber.co...lari-sasirtti_438682.html
  http://imgz.vol.io/rotaha...0220141309300377208_3.jpg

  her tarafından riyakarlık, her tarafından sahtelik, fitne ve fesat akıyor bu yalanın. amaçlanan şey apaçık ortada. gezicileri din düşmanı, hiç bir şeye saygısı olmayan, barbar ve zalim göstermek. camiye içkilerle girdiler dediler, müezzin yalanladı. müezzin korkuyor dediler, sonra da sürdüler. tabi, hükümet dururken iki tane çapulcudan! korktu müezzin değil mi? koskoca iktidar da güvence veremedi adama?

  kabataşta başörtülü bacımızın üstüne işediler dediler, o da yalan çıktı. ulan gazetelerinizin sözümona muhabirleri gidip ağaçla röportaj yaptılar lan ağaçla! ve siz bu kafayı sıyırmış iddiaların çoğuna inandınız, inanmadığınızı da savundunuz.
  http://onedio.com/haber/g...0-fantastik-komplo-336421

  karşı taraftan yalanlar gelmedi mi? geldi elbette. ama anlamadığınız şey şu, ekseriyeti bu eylemlerden rant sağlamaya çalışan bir kısım yerel siyasilerin attıkları bu yalanlar ortaya çıktığı zaman eylemciler de tepki gösterdi. işte aradaki fark bu.

  http://alkislarlayasiyoru...iliyim-diyen-kadina-tepki

  alttaki yorumlara bakarsanız aradaki farkı görürsünüz.

  neyse, bu tartışma anlamsız bir tartışma. sinirime hakim olamıyorum ve orada burada bu konu hakkında bildiğim ne varsa dökmeye çalışıyorum ortaya. çünkü eylemlere katıldığım dönemde bu iftira beni de etkilemiş, bazı akpli arkadaşlar bu yalanları gözüme gözüme sokmuşlardı o zamanlar. şimdi hiç birisi de çıkıp "kusura bakma, bir yalan yüzünden kalbini kırmışız" demedi.

  asıl gündemde olması gerekenler ise şunlar: (bkz: ekonominin kötüye gitmesi) (bkz: iç güvenlik paketi) (bkz: anayasa tartışmaları) (bkz: başkanlık sistemi tartışmaları) (bkz: f 4 ün daha önce 14 kez düşmüş olması) (bkz: kck nın silah bırakma açıklaması) (bkz: doların engellenemeyen yükselişi)
  5 ... turkoman20
 9. 9.
  8 kişi yaşamını yitirdi, 8 bin küsur kişi yaralandı, siz hala var olup olmadığı bile belli olmayan bir insanın peşindesiniz. helal.
  1 ... dominick
 10. 10.
  mesela bir kadın çıkıpta recep tayyip erdoğan şu gün şu saatte gelip beni taciz etti dese bu beyana esas olarak hemen tutuklanacak olan recep tayyip erdoğan, o gün o saatte orada olmadığını ispatlarsa nasıl hemen beraat ederse, bu kadınımızın beni ve çocuğuma saldırdılar beyanı da kamera kayıtları ve yüzlerce kişinin dinlenmesiyle böyle birşey olmadığının kanıtlanması sonucu yalan bir beyan olduğu ortadır,kaldı ki bu olay tamamen iktidarın türbanlı bacılarını kullanarak ezileni oynama politikasıdır. hiçbirşey yapmadığı halde yüzüne karşı biber gazı sıkılan kırmızı elbiseli bacısı için konuşmayan dönemin başbakanının ikiyüzlülüğüdür.
  1 ... ustunde cok durmayan adam