1. 1.
  her ne kadar çok eleştirilse de türk filmleri açısından ortalamanın üstü bir film olmuştur. fakat filmin bünyesinde murat karakterine açık bir mektup yazmak isterdim, mektup bol miktarda spoiler içereceğinden buraya ekleyiveriyorum.

  (entrynin devamı ağır miktarda spoiler içermektedir, lütfen okumadan önce bir kez daha düşünün)

  --- spoiler ---

  ey murat

  filmden anladığım kadarıyla kafası çok çalışan bi velet değilsin. söyliyeceklerimi anlar mısın anlamaz mısın tam olarak emin olamadığımdan, "kişinin anlattıkları karşıdakinin anladığı kadardır" mottosunu da baz olarak söylemek istediklerimi maddeleştirmeye karar verdim, belki daha açıklayıcı olur;

  1- öncelikle başın sağolsun

  2- ben senin kadar tırsak bir herif daha görmedim

  3- ulen dünyada ondan başka kız mı yok

  4- ha beynini siktiğim, madem bi bok yiyemeyeceksin ne gidiyorsun devran çağırınca, ben de sandım ki dövücen, kavga edicen filan, yok, e dövemeyeceksen adam da çay içmeye çağırmıyor herhalde, ya vuracak, ya rus ruleti neyin oynatacak, sen de onu oynamaya bile cesaret yok götlek, ne skim işin var o zaman devranın peşinde

  şu kadarını söyliyeyim ben kız olsam devranı seçerdim. a be götlek herif, a be kapçık ağızlı ali osman gelmiş herifi madara etmiş, vermiş ayarı vermiş ayarı, sonra gitmiş adamda kafa, olabilir, "benim, hatırla, sürmeliydi o" filan diye ağlıyacağına kalk bi hamle yap be adam, zilyon tabanca var etrafta kap birini, hadi olmadı atla devranın üstüne, zaman kazandır ali emmiye, yoook, anca bağır sen, yüzü gözü kan içinde herifin üzerine atlamaya bile tırsıyorsun sen. muraat efendiii, saçları rasta yapmakla olmuyor bu işler. erkek ol iki rekaat erkek.

  5- ulen hadi hepsini geçtim, ali aga kurtarmış sizi, ilişkinizi, almışsın adamın yüzüğünü, bari yüzükten utan bi kestir saçları bi çıkar küpeleri, yooook, yanında manita, saçlar rasta, otur halı sahanın kenarına, götüne koyyim lan ben senin gibi herifin.

  sen anca beste yaptım, çok yetenekliyim diye gezin ortalıkta, hayır yaptığın bi bok da yok, dinledik işte skindirik skindirik müzikler. adam olmaz olm adam olmaz senden

  6- allah belanı versin

  sevgilerle

  noktavirgulsatirbasi

  --- spoiler ---

  (işbu mektup tamamen filmdeki murat karakterini hedef alıyor olup ne murat karakterini canlandıran değerli oyuncumuza ne de senaristlere yönelik bir cümle barındırmaktadır. tüm hakaret ve küfürler hayali murat karakterine yöneltilmiştir. ilgililere duyurulur)
  20 -5 ... noktavirgulsatirbasi
 2. 2.
  Benzersiz repliklerle dolu film. Delikanlılığın aydınlık yüzünü işler. izlenmesi gereken Türk Filmlerinin başında gelmektedir.
  6 ... visneasidi
 3. 3.
  (bkz: kerem kabadayı)
  3 -1 ... bionic
 4. 4.
  çok doğru bir insan tipidir. üstün ırk bir türkün sahip olması gereken vasıftır eğer olmuyorsa bu ülkeden gitmelidir.
  (bkz: adriyana lima tarzı entry girme rehberi)
  1 -1 ... errein
 5. 5.
  bir şener şen filmidir. yine tek başına filmi sürüklemiş ve seyirciyi alıkoymuştur. senaryonun anlamsız ve saçma oluşu, diğer oyuncuların vasat performansları sonucunda, sadece şener şen' in eline bakan bir film haline gelmiştir.
  -4 ... cecoloji
 6. 6.
  (bkz: sahte kabadayı)
  (bkz: kemal sunal)
  3 ... pothead
 7. 7.
  filmde sürmeli'yi oynayan rasim öztekin, çakma kabadayı kenan'a bir ayar verir, akıllara zarar.

  'bende öyle bir göt var ki aslanım hiçbirinizde yok' der.
  7 -1 ... roy orbison
 8. 8.
  şener şen ve kenan imirzalıoğlunun döktürdüğü gayet de hoş bir türk filmidir..
  1 ... benhakimimmasumbey
 9. 9.
  filmdeki sürmeli karakteri zannımca zihinlerde en çok yer eden karakterlerden biri olarak anılacaktır. ayrıca ,aslı tandoğan güzelliğine bir kez daha hayran olma sebebi.
  1 ... evetnevar
 10. 10.
  murat karakteri ile ana bacı küfür edilmesine sebep olan efsane filmdir.
  efsane bir replik için ;
  (bkz: hatırlanacak ne kaldı ki zaten bu puşt kalleş dünyada)
  5 -1 ... mbaskan