1. 1.
  kusura bakmayın popüler kültürden yana olamayacağım kabadayı açık ara alır. hele şener şen ile kenan imirzalioğlu'nun kapıştığı filmin son sahnesi eşkiya'ya tur bindirir. hadi eyvallah. şimdi yiyin birbirinizi. ben kaçtım.
  1 -1 ... seruven44
 2. 2.
  Yaz, kabadayi.
  1 -1 ... alpertunna
 3. 3.
  kabadayı kabadayı.
  -1 ... seruven44
 4. 4.
  Bu anket bensiz olmazdı. Ben de bir anket açmalıyım hemen. Dalga mı geçiyorsun anlamıyorum? Elbette Eşkiya. Sonra Gönül Yarası var, Muhsin Bey var. Kabadayı tüy sıklet kalıyor yanında.
  2 -3 ... antikaromantika
 5. 5.
  tüy siklet kalacak eşkiya bozuntusudur.
  -1 ... seruven44
 6. 6.
  bu horozları kapıştırmak gibi, herşeyi kapıştırma kültürünü son uç verdiği yerde acun milletin binlerce saatini alıp ve milyonlarca dolarını cukkalıyor.

  kabadayı da eşkiya da dönemlerinin en güzel en baba en kabadayı filmlerindendir. kapıştırmak gereksiz. bulun keyif alıp seyredin.
  1 ... lazkartal
 7. 7.
  kabadayı açık ara, uzak ara alır. şener şen ve kenan imirzalıoğlu'nun kapıştığı filmin son sahnesi

  eşkiya'yı cebinden çıkarır.
  1 -2 ... seruven44
 8. 8.
  Eşkıya alır. Kabadayı iyi filmdir ama öyle ahım şahım bir film değildir. Şener Şen'in üstün oyunculuk yeteneği ile ona eşlik eden kenan imirzalıoğlu'nun alıp götürdüğü bir filmdir sadece. Eşkıya'da ise baştan sona tüm oyuncular adeta filmi yaşamıştır. Yeşim Salkım bile iyi oynamış düşün. Eşkıya şahsımca Türk sinemasının en iyi filmidir.
  2 -1 ... 56789
 9. 9.
  eşkiya filmi yeni bir soluklanmadır. güneydoğuyu gündeme oturtan filmlerin öncülerindendir. yılmaz güney filmlerinde eksik olan "olayların ötesi" boyutunu gözler önüne sermiştir.
  2 -1 ... monk of monkmountain
 10. 10.
  "demek sen benim yaptıklarıma ihanet diyorsun ha? iyi, peki öyle olsun. peki şimdi ben sana şöyle desem; ben bunları yaptım, çünkü aşıktım ben, yani vurulmuştum, ölüyordum aşkımdan. bunun üzerine kim bana ne diyebilir ha? ihanet mi? aşkım için yaptım ulan! ahlaksızlık mı? evet yaptım. ben en yakın arkadaşımı seni, jandarmaya ihbar etmiş adamım. sen yapabilir miydin benim yaptığımı? ha? en sevgili arkadaşına ihanet edebilir miydin? onu jandarmaya ihbar edebilir miydin? arkadaşının altınlarını çalabilir miydin? o altınlarla arkadaşının sevdiği kadını anasından babasından satın alabilir miydin? arkadaşını ölüme gönderebilir miydin? ama ben yaptım. aşkım için ulan!... şimdi söyle bana; hangimizin aşkı keje'ye daha büyük ha? hangimizin? hangimiz keje için böyle büyük bir günaha girmeyi göze alabildik? ben bu aşk için cehennemde yanmaya hazırım. ya sen?"

  sevdiğin kadın için aşkın için neler yapabilirsin? sırf bu replik için bile +1 eşkiya filmi.
  2 -1 ... integrasyonel